Zavrieť

Porady

účtovná osnova - nedaniť!

Prosím Vás ako sa dá označiť v účtovnej osnove v MRP WIN, aby mi to nedanilo ten účet, ktorý nechcem, resp. ako sa to v tomto programe dá označiť.
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Účtovný denník - vpravo funkcie - účtovná osnova - editácia - pridať účet Inser, zmazať účet Ctrl+Delete.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Dajú sa účty označiť ako nedaňové, tým že im v účtovej osnove priradíš názov mimo. Ale aj tak Ti tento účet pôjde do Výkazu Ziskov a strát a ty ich musíš potom v Daňovom priznaní dať ako pripočitateľnú položku.
1 0
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

Ak som to správne pochopila, tak si musím vytvoriť analytiku k danému účtu /napr. úrazové poistenie - nedaňový/ a potom to z výkazov vypísať do daňového priznania? Ináč Lenka na Teba je skutočne spoľah.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Správne si to pochopila, to mimo slúži iba na to, že keď vytlačíš účtovnú osnovu máš to tam označené a potom už vieš z ktorých účtov (analytík účtov) máš pripísať do DP. Ďakujem za ten spoľah.
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

Nehnevajte sa, že vás stále otravujem, ale MRP je pre mňa ešte stále záhada... neviem si zadať analytiku v účtovnej osnove - totižto už som účtovala a teraz mi nechce dovoliť zadať analytiku
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Analytiku zadáš, ak predtým potvrdíš editáciu a potom si môžeš zvoliť analytiku aká ti vyhovuje
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

mne to tam stále vypisje: účtovná osnova sa nedá meniť lebo obsahuje účtovné zápisy
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Postup je nasledovný:

Účtovný denník - Funkcie - Účtovná osnova

Postavíš sa na posledný účet (710) potom dáš Editácia - stlačíš šípku dole (naskočí prázdny riadok) a tu si zadáš syntetický účet a k tomu trojmiestnú analytiku. Po zadaní názvu účtu dáš šípku dole alebo hore. Program vytvorenú analytiku automaticky zaradí v osnove za syntetický účet.

Ak predmetný syntetický účet už bol použitý pri účtovaní tak sa ťa spýta či má všetky pohyby na predmetnom účte presunúť na analytiku. Asi to by nebolo správne, lebo nie všetky pohyby môžu spadať pod vytvorenú analytiku.

Ak niečo nie je ešte jasné pýtaj sa.
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

smith nehnevaj sa, že ťa stále otravujem s takými banálnymi vecami, ale
išla som podľa tvojich pokynov a šipka dole mi nefunguje, dám sa na účet 710
editácia slačím šipku a neotvorí sa mi prázdny riadok
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Keď to nejde šípkou skús celý riadok 710 prejsť pomocom enter a potom ešte raz enter a malo by ťa to pustiť ďalej
Naposledy upravil lepka : 26.06.08 at 14:37 Dôvod: gramatická chyba
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

keď dám celý riadok enter a ešte raz vyhodí ma úplne z osnovy -
prosíííííím pomôžte mi
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Najprv dáš účtovný denník, funkcie,účtovná osnova, editácia,nastavíš sa na 710 a skúšaš potom tým entrom ako som ti napísala
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

ja asi fakt vyzerám blbá, ale idem presne podľa toho čo si napísala a neeeeejde mi to, nemôžem mať niečo niekde inde zle nastavené?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ak sa nemýlim, tak ja postupujem nasledovne:
účtovný denník-funkcie-účtovná osnova-editácia-nastaviť sa na účet v ktorom idem robiť analytiku-insert. Vytvorí sa identický účet a doňho vypíšem analytiku.
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

dievčatkáá moc vám ďakujem s insertom sa mi to konečne podarilo. Prajem Vám krásny zvyšok dňa
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
renataton Pozri príspevok
keď dám celý riadok enter a ešte raz vyhodí ma úplne z osnovy -
prosíííííím pomôžte mi
Je možné, že v nastaveniach programu nemáš nastavené používania Enter ako tabulátor, preto tii nefunguje stlačenie enter. Ale nakoniec sa ti to vyriešilo.
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

jasné Smith že som to nemala, zafajknuté preto sa mi ťažko písal aj text do vydaných faktúr, teraz to už fachčí, ďakujem aj tebe prajem pekný večer
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

lenkak Pozri príspevok
Správne si to pochopila, to mimo slúži iba na to, že keď vytlačíš účtovnú osnovu máš to tam označené a potom už vieš z ktorých účtov (analytík účtov) máš pripísať do DP. Ďakujem za ten spoľah.

A ja som si lámala hlavu nad tým, či mi automaticky odráta z HV "MIMO" účty, vychádzalo mi, že nie .Ale nie je nad istotu z PORADY Tak aj ja ďakujem.
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

Ja mám zaužívané už dlhé roky, že na nedaňové účely si na jednotlivých účtoch vytváram analytiku ... 99 a tak mám pripoč. aj odpoč. položky stále prehľadné.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Dobrý deň,
najskôr sme účtovali PÚ pod DOSom a teraz sme prešli pod WIN MRP a ako pridám účty do účtovnej osnovy to viem.
Máme v účtovnej osnove aj také účty,ktoré už nepotrebujem(analytiky) a tie neviem z účtovnej osnovy dať preč.
Prosím Vás o rady ako to spraviť.

Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať