Zavrieť

Porady

DPFO B - prijem zo zahranicia+prijem z prenajmu

Pracujem v zahranici (UK) + mam prijem z prenajmu nehnutelnosti na Slovensku.

Otazky:
1. najomna zmluva je len na moje meno a len ja som zaregistrovana na DU,
avsak sme 2 vlastnici - podielove vlastnictvo(1:1).
Predpokladam, ze druha osoba sa nemusi na DU registrovat, kedze nefiguruje na najomnej zmluve. Pokial vlastnici maju medzi sebou uzavretu zmluvu o deleni prijmu z prenajmu (1:1), je toto dostatocne na to, aby neregistrovana osoba podala DP z 1/2 z celkoveho prijmu z prenajmu? (a ja priznam tiez len polovicu)

2.ak si uplatnujem skutocne vynalozene vydavky ->napr. poistenie bytu
som zaplatila v oktobri na dobu 10/2007-9/2008 -> v dan. priznani teda uvediem len relevantnu ciastku za Oct - Dec 2007 (a zvysok o rok) alebo rozhoduje kedy bolo poistne zaplatene, t.j. mala by som uviest celu sumu do DP za rok 2007?

3.Podobne najomne platene bytovemu druzstvu: platim k 15. v mesiaci na dalsi mesiac (teda napr. 15.dec 2007 som zaplatila za januar 2008), bude sa tato ciastka vztahovat k DP za rok 2007 alebo 2008?

4.viem, ze prijmy z UK su vynate zo zdanenia (aj ked ich treba uviest na DP),
mozem si potom uplatnit nezdanitelne minimum 95616 + sumu oslobodenu od dane pri prenajme 24900? resp. ak nie oboje, mozem odratat 95616, kedze si tuto sumu neuplatnim pri prijmoch z UK?

Vsetkym vam velmi pekne vopred dakujem za odpovede!!!!!!
Naposledy upravil Pipu : 14.03.08 at 12:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    DPFO B - prijem zo zahranicia+prijem z prenajmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.