Zavrieť

Porady

Zamestnanec na HPP a živnostenský list

Som zamestnaný na HPP a čiastkový základ dane z príjmu mám 250 000 Sk zároveň mám živnostenský list s ktorého mám príjmy 38 000 a výdavky 41 000 čiže 3000 Sk strata zo živnostníčenia. Až teraz som sa dozvedel o zmenách v odvodoch do soc. a zdrav. poistovne, budem platit nejaké odvody ? ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ronak
    Som zamestnaný na HPP a čiastkový základ dane z príjmu mám 250 000 Sk zároveň mám živnostenský list s ktorého mám príjmy 38 000 a výdavky 41 000 čiže 3000 Sk strata zo živnostníčenia. Až teraz som sa dozvedel o zmenách v odvodoch do soc. a zdrav. poistovne, budem platit nejaké odvody ? ĎAKUJEM
    Nebudeš lebo tvoje príjmy zo živnosti nedosahujú hranicu 78 000. /od príjmu 78 000 je povinné poistenie pre SZČO.do SP/ a sumu predavku na ZP ak si súčasne zamestnanec si určíš
    sám a Ty si určíš 0. Poistenie platíš len z HPP
    Naposledy upravil evina : 22.03.05 at 22:43

    laguna je offline (nepripojený) laguna

    laguna
    táto tema ma dosť zaujíma, zvažujem plusy a minusy či si popri HPP urobiť aj živnost. Moje otazky:
    1. ak chcem živnosť na vykonavanie účtovnictva, potrebujem nejaky doklad, certifikat že som účtovnik? nič take nemam /ale chystam si urobit/.
    2. Ak mi zamestnavatel odvadza odvody, a moj prijem zo zivnosti presiahne 78tis. musím platiť ešte navyše??? to sa mi zda potom už dost.

    s vydavkami nemam problem do živnosti, dam tam telefon, auto a pod. Len sa neviem rozhodnut či sa mi to oplati

    dakujem za odpovede

    Zamestnanec na HPP a živnostenský list

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.