Zavrieť

Porady

Opera

V ostatnom čase som sa zamilovala do opernej hudby,ktorú som celý život vnímala, neodmietala, ale vedome som ju nevyhľadávala. Predovšetkým prostredníctvom internetu a You Tube som sa na laika dosť dobre zorientovala v opernej tvorbe a v jej interpretoch. Aj keď kvalita zvuku je na mnohých nahrávkach hrozná, otvorili mi svet opery a zamilovala som sa do operného spevu. Je úžasné počúvať ľudský hlas v mužskom,ženskom alebo v zborovom prevedení. Je pre mňa vzrušujúca detektívka rozpoznať spevákov podľa farby ich hlasu a spôsobu spievania. A prečo som otvorila túto tému v "Porade"...?
Jednak preto, že opera je súčasťou kultúry, ale predovšetkým preto, že by som s potešením prijala radu, ako sa nekomplikovaným spôsobom dostanem k zaujímavým nahrávkam operných diel mimo You Tube. Ak máte Poraďáci rovnaký záujem a počúvate operu aj z internetu, tak mi prosím poraďte.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Bionda Pozri príspevok
Pre mňa je neprekonateľná ária "Nessun dorma" z opery Turandot /ako aj celá opera/od Giacoma Pucciniho. Pavarotti to predviedol naozaj skvele.
Áno, je to krásna ária a v nej bol určite jednotka. Pritom je zaujímavé, že Pavarotti v opere Turandot nikdy neúčinkoval a áriu Kalafa spieval len koncertne.
V opere Turandot, keď už je o nej reč, je aj ďalšia nádherná ária mladej otrokyne Liú - Signore, Ascolta! Pripájam ju pre zaujímavosť v živej nahrávke s Katiou Ricciarelli.

Katia Ricciarelli - Turandot - Signore Ascolta
Naposledy upravil Petra Nová : 28.01.09 at 16:48
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Mne osobne sa veľmi páčia opery od Verdiho - známa Rigoletto - Donna e mobile- ja som sa ju učila v ĽUŠ aj na akordeóne- nejaká záverečná práca to bola, tak ju mám " v ušiach" dodnes
O Verdiho Nabucco- a známom Va pensiero.... to asi netreba ani hovoriť- krása
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Bionda Pozri príspevok
Mne osobne sa veľmi páčia opery od Verdiho - známa Rigoletto - Donna e mobile- ja som sa ju učila v ĽUŠ aj na akordeóne- nejaká záverečná práca to bola, tak ju mám " v ušiach" dodnes
O Verdiho Nabucco- a známom Va pensiero.... to asi netreba ani hovoriť- krása
No tak si pozri túto stránku, lístky dostaneš aj v Bratislave:
http://www.ofs.at/
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Už sú tu pripojené niektoré ukážky z Pucciniho opernej tvorby. Z Toscy, Bohémy, Turandot a pripájam ďalšiu. Je z opery La Rondine, ktorú v januári tohto roku uviedla Met-opera v New Yorku. Je to časť, ktorá je veľmi obľúbená a divácky asi najatraktívnejšia, a to sopránové sólo má väčšina speváčok zaradené vo svojom koncertnom repertoári.

Puccini-La Rondine-Ch'il bel sogno di Doretta- Marius Brenciu & Angela Gheorghiu
Naposledy upravil Petra Nová : 31.01.09 at 19:40
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Pred polrokom som túto tému uzavrela. Nikomu nechýbala, tak ju uzatváram znovu.

Poznámka:
Hviezda Joshua Bell, ktorého si američania nevšímali pri hre v metre, zostal nepoznaný aj na Porade. Zrejme len málokto zaznamenal, že sa objavil aj v tejto téme, v clipe s opernou divou Annou Netrebko na jej koncerte v Londýne. Tam ju sprevádzal v husľovom sóle v Straussovom Ráne. A koncert dirigoval Jiří Bělohlávek, dirigent európskej supertriedy, a možno aj svetovej. Ten Bělohlávek, ktorému sme pred pár rokmi zverili do rúk Slovenskú filharmóniu len asi na dve minúty. Možno preto, aby nám ju nepokazil.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať