Zavrieť

Porady

Neznáma platba

Priatelia, prosím vás, čo robíte v prípade, že vám nabehne na účet platba, ktorú jednoducho nikto na svete nevie identifikovať. Kam ju mám zatiaľ "uložiť"? (mimochodom, ide o 1,19 Sk). Zatiaľ ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ak to bolo prevodom, podľa mňa to treba vrátiť na účet z akého to prišlo. Ak to bolo vkladom na účet, banka vie zistiť vkladateľa a tiež sa podľa mňa majú peniaze vrátiť.
    A pokiaľ sa zistí pôvodca, účtovala by som 221/325 alebo 221/379.

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Ja to účtujem na účte 325 a dávam si analytiku pod názvomPrijaté nesprávne platby, potom sa snažím zistiť kto mi uhradil, ale kto by ti uhrádzal 1,9 SK?
    Teda účtujem 221/325xx
    A keď platbu vraciam 325xx/221

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Kvietok69 Pozri príspevok
    Priatelia, prosím vás, čo robíte v prípade, že vám nabehne na účet platba, ktorú jednoducho nikto na svete nevie identifikovať. Kam ju mám zatiaľ "uložiť"? (mimochodom, ide o 1,19 Sk). Zatiaľ ďakujem.
    Tak toto by som určite hneď zaúčtovala tak ako je v príspevku od Ermon 221/648, ale môžu to byť aj úroky z vkladov. Veľmi pochybujem, že by ti
    niekto volal, prípadne písal aby si to vrátila...
    a koniec koncov, veď to zdaníš, 0,19 Sk odvedieš na daniach.

    mariannka13 je offline (nepripojený) mariannka13

    mariannka13
    Dobrý deň,
    pri kontrole sme zistili, že nám neznáma firma uhradila (nie je našim obchodným partnerom) sumu 700 € na účet a do dnešného dňa ju nežiadala späť. Ako mám túto sumu dať do účtovníctva, na ktoré účty??? Vopred ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.