Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Ahojte,

chcem sa spýtať, mám živnostníka, ktorý v r.2007 predal byt. Môže si dať do DP ako náklad aj kúpu toho bytu, keď ho kúpil v r. 2006 a neuviedol si to v DP?
A ešte sa chcem spýtať živnostníčka začala podnikať v 9/2007 dovtedy bola na predlženej materskej má nárok na celý rok daňový bonus?
Osoby, ktoré boli nezamestnané dobrovoľne a začali podnikať v priebehu roka majú nárok na celú odpočítateľnú položku?
Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    kahu Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcem sa spýtať, mám živnostníka, ktorý v r.2007 predal byt. Môže si dať do DP ako náklad aj kúpu toho bytu, keď ho kúpil v r. 2006 a neuviedol si to v DP? áno
    A ešte sa chcem spýtať živnostníčka začala podnikať v 9/2007 dovtedy bola na predlženej materskej má nárok na celý rok daňový bonus? ak spĺňa podmienky nároku a mala príjem vo výške 6-násobku min. mzdy.
    Osoby, ktoré boli nezamestnané dobrovoľne a začali podnikať v priebehu roka majú nárok na celú odpočítateľnú položku? áno, majú nárok na plnú výšku nezdaniteľnej položky vo výške 95616,- Sk.
    Vďaka
    Odpovede sú vyznačené červenou v texte.

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    Daňové priznanie typ B
    Dobrý deň ! Poprosím o pomoc pri vypĺňaní priznania typu B. Zamestnancovi bolo vykonané ročné zúčtovanie dane zo ZČ a aj mu bol vrátený preplatok. Potom zistil, že musí podať daňové priznanie, lebo má ďalší príjem z titulu "spoluvlastníctva k spoločne uzívaným nehnuteľnostiam" /Pozemkové spoločenstvo/. Kvôli formulácii nie som si istá, či to môžem brať ako prenájom nehnuteľnosti. Čiastkový základ dane z tohto príjmu je 3.400,- Sk. Musí podať daňové priznanie ? A ak áno, tak do rubriky 100 DP mu aký preddavok uviesť ? Ten, ktorý mu vyšiel v ročnom zúčtovaní, alebo znížený o vrátený preplatok ? Zdá sa mi logické, že započítať mu môžem len ten znížený preddavok, ale potom neviem, kde to uviesť.
    Ďakujem za rady.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.