Zavrieť

Porady

Čestné prehlásenie

Má niekto z Vás skúsenosti s daňovým priznaním, pokiaľ s.r.o. vznikla na konci roka 2004 a nevykázala v tom zdaňovacom období žiadne príjmy? Pracovníčka na DÚ mi povedala, že stačí podať čestné prehlásenie o tom, že spoločnosť nemala žiadne zdaniteľné príjmy, ale neviem, kde si to mám overiť, aby ma za to niekto nepreháňal. Prosím, viete o tom niečo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    najlepšie ako sa vyhnúť problémom je podať daňové priznanie bez údajov a do komentára napísať, že spoločnosť nemala žiadné príjmy.

    schreiterka je offline (nepripojený) schreiterka

    schreiterka
    ja som tiez mala firmu, ktora v roku 2004 nemala ziadny prijem, ani zalozeny ucet, len vznikla, podala som danove priznanie so samymi nulami aj vykazy /okrem poznamok-to by uz bolo fakt zbytocne vyhadzovanie papiera/ a cestne prehlasenie, ze firma nemala ziadne prijmy ani vydavky.

    lbdent je offline (nepripojený) lbdent

    mamička na rodičovskej dovolenke ...viac lbdent
    schreiterka
    ja som tiez mala firmu, ktora v roku 2004 nemala ziadny prijem, ani zalozeny ucet, len vznikla, podala som danove priznanie so samymi nulami aj vykazy /okrem poznamok-to by uz bolo fakt zbytocne vyhadzovanie papiera/ a cestne prehlasenie, ze firma nemala ziadne prijmy ani vydavky.
    Čestné prehlásenie musí byť overené aj u notára?

    Petronella je offline (nepripojený) Petronella

    strkam nos aj tam kam nemam....aj do uctovnictva ;-) ...viac Petronella
    A treba vobec to nulove DP vobec podavat? Nestaci len to Cestne Prehlasenie?

    RenataK je offline (nepripojený) RenataK

    RenataK
    Podľa mňa to nie je nulové DP, veď predsa mala s.r.o. výdavky na založenie, veď to nie sú malé čiastky - ide to do straty

    Petronella je offline (nepripojený) Petronella

    strkam nos aj tam kam nemam....aj do uctovnictva ;-) ...viac Petronella
    Suhlasim s tebou Renata...:-)

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Tiez suhlasim, ze DP za rok 2004 sa MUSI dat, ale asi hovoris o povinnosti nahlasit vysku predpokladanej dane do konca druheho mesiaca nasledujuceho po mesiaci, v ktorom danovnik vznikol. Neviem co znamena ... na konci roka 2004 ... lebo ak vznikla s.r.o. pocas poslednych 3 mesiacov pre koncom roka, neplati v roku, v ktorom vznikol, preddavok na dan. To len tak naokraj.

    lbdent je offline (nepripojený) lbdent

    mamička na rodičovskej dovolenke ...viac lbdent
    RenataK
    Podľa mňa to nie je nulové DP, veď predsa mala s.r.o. výdavky na založenie, veď to nie sú malé čiastky - ide to do straty


    Nemôžem dať výdavky vo výške 14000,- Sk na založenie s.r.o. do spotreby v roku 2005, keď sa s.r.o. stala platcom dane až od 1,1,2005? V tom príúpade by DP mohlo byť úplne nulové?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.