Zavrieť

Porady

prerušená živnosť a výpis do SP

Som z toho jeleň. Prišla som zo SP a neviem čo si myslieť a robiť. Robila som DP klientke, ktorá prerušila živnosť t. j. mala príjmy a výdavky v tab. 1. potom som zvyšovala daňový základ o pohľadávky. To znamená, že daň. základ je vyšší ako rozdiel medzi príjmami a výdavkami. Vo výpise z DP to je jasne vidieť. Baby zo SP sa na mňa vyrútili, že daň základ je rozdiel medzi príjmami a výdavkami a že to tak vo výpise nemôže byť.

Nakoniec mi to zobrali, keďže živnosť je prerušená a výpis bezpredmetný.

Poradí mi niekto, či mali pravdu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    pri skoncenej zivnosti som to svojej klientke riesila tak, ze uzavierkovym zapisom som uviedla do prijmov pohladavky a do nakladov zavazky, cize nebol ziaden rozdiel tak, ako to popisujes.
    Ked vsak nad tym premyslam (klientka koncila, takze som jej nemohla ublizit), po ukonceni prerusenia vznika povinnost szco platit odvody a pri mojom spôsobe zauctovania by pravdepodobne doslo k zvyseniu odvodovych povinnosti (alebo aj znizeniu, ak su vysoke zavazky)...čo nemusi byt realne. A prave ma napadlo, ak podnikatel dlhuje sam sebe za vklad do podnikania, to je predsa zavazok a znizuje to danove zatazenie pri preruseni ci skonceni...jooooj, preco som sa na to takto nedivala? ved....tam je dáka dierka v zakone, alebo aspon volaco nejasne. Budem premyslat a ked volaco vydumem a bude to mat hlavu i patu, tak napisem:p

    prerušená živnosť a výpis do SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.