Zavrieť

Porady

Vklad na kataster pri kúpe bytu

Ahojte mam par otazok (problemov), ktore som zistil az teraz.Kupujem byt od vlastnika, ktory ho ma v OV.
1,Zmluvu som urobil sam na zaklade vzorov, ktore som nasiel tu.Podla mna zmluva je dobra.Je to kupna zmluva a predmetom je prevod vlastnictva bytu a nebytovych priestorov.Udaje o predavajucom som vypisoval z LV-ciastocny, a toto som uviedol aj v zmluve nasledovne = "cislo LV XXXX-ciastocny". Je to chyba???
2,Bod o sprave domu som v zmluve uviedol, ale neprilozil som k zmluve potvrdenia spravcu, ze predavajuci nemaju ziadne dlhy.Nakolko som navrh na vklad podal v piatok, tzn. pred 3 dnami, mozem tam to potvrdenia doniest aj osobne, dat do podatelne, a povedat im cislo vkladu, ktore som dostal pridelene?Ci mam cakat na vyzvanie katastra??
3,Co by sa stalo, ak by na katastri rozhodli, napr. ze zmluva nie je dobra. Je to mozne??Co potom??(novy vklad?, nova zmluva?,...)
4,Co sa mi este moze stat take necakane, alebo s cim este mozem ratat?Nech sa viem na to pripravit...
Som si myslel,ze to v "poho" zvladnem, ale je toho dost, pokial to clovek nerobi castejsie...
Dakujem Vam
Usporiadat
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

vďaka!

Takže, keď to zosumarizujem - stačí mi výpis z LV, predložím ho na mestskom úrade a správcovi. Ešte jedna vec - do 30.6. je správcom bytový podnik, od 1.7. SVB. Výpis z LV som dostala 25.6. Je nutné zmenu vlastníctva hlásiť aj na bytový podnik?
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

silvia Pozri príspevok
vďaka!

Takže, keď to zosumarizujem - stačí mi výpis z LV, predložím ho na mestskom úrade a správcovi. Ešte jedna vec - do 30.6. je správcom bytový podnik, od 1.7. SVB. Výpis z LV som dostala 25.6. Je nutné zmenu vlastníctva hlásiť aj na bytový podnik?
podľa mňa ti stačí predložiť LV už tomu novému správcovi, ktorý ti pripraví následné zmluvy na podpis
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať