Zavrieť

Porady

ako dolozit k dp vysku prijmu za prenajom bytu

dobry den poradaci,

potrebujem spravit danove priznanie pre neter, ktora ma 15 rokov a prenajima byt. vsetko je mi jasne ako spravit, len neviem, ako mam dolozit doklad o tom, za aku sumu prenajima byt. je normalne prihlasena na danovom urade, ma pridelene dic. vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    No zrejme má uzatvorenú nejakú nájomnú zmluvu a dostáva peniaze - či už na účet alebo v hotovosti.

    Andrejkaf je offline (nepripojený) Andrejkaf

    Andrejkaf
    ma najomnu zmluvu a peniaze dostava na ucet. lenze na tej ucet jej chodia aj ine peniaze, napr sirotske, obcas jej tam nieco posle babka...

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Andrejkaf Pozri príspevok
    ma najomnu zmluvu a peniaze dostava na ucet. lenze na tej ucet jej chodia aj ine peniaze, napr sirotske, obcas jej tam nieco posle babka...
    Nájomná zmluva by sa mala posielať spolu s registráciou. Môže ju poslať aj teraz s DP. Príjmy na súkromnom účte sú v poriadku. Zdaňujú sa len tie príjmy z prenájmu.

    Andrejkaf je offline (nepripojený) Andrejkaf

    Andrejkaf
    ona je registrovana uz 3 rok, v tom problem nie je. ja len neviem, ze ked spravim to priznanie, co vsetko mam spolu s nim poslat na urad... mam prefotit vypis z uctu alebo zmluvu, kde je dohodnuta vyska najmu ???

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Andrejkaf Pozri príspevok
    ona je registrovana uz 3 rok, v tom problem nie je. ja len neviem, ze ked spravim to priznanie, co vsetko mam spolu s nim poslat na urad... mam prefotit vypis z uctu alebo zmluvu, kde je dohodnuta vyska najmu ???
    Ja neposielam nič. Všetko mám zoradené v šanóne pre prípad kontroly.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Andrejkaf Pozri príspevok
    ona je registrovana uz 3 rok, v tom problem nie je. ja len neviem, ze ked spravim to priznanie, co vsetko mam spolu s nim poslat na urad... mam prefotit vypis z uctu alebo zmluvu, kde je dohodnuta vyska najmu ???
    Príjmy a výdavky dokladuješ až v prípade daňovej kontroly.

    ako dolozit k dp vysku prijmu za prenajom bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.