Zavrieť

Porady

evidenčný list dôchodkového zabezpečenia

Dobry den,
vedel by mi prosim niekto poradit ako mam vypisat evidencny list dochodkoveho zabezpecenia zamestnancovi za rok 2003, ktory bol od 1.1.2003 do 15.10.2003 praceneschopny, a od 16.10.2003 do roka roku na neplatenom volne?
Dakujem
Usporiadat
NADEJKA NADEJKA

NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

Myslím si,že do zárobku uvediete 0 a do náhradných dôb uvediete počet kalendárnych dní PN a neplateného voľna,čo je v danom prípade celý rok.
0 0
Peťo Peťo

Peťo je offline (nepripojený) Peťo

Do ELDZ r. 2003 by som do počtu započ. dni dal 365 /kal.dni - dni prac.voľna bez náhr.mzdy vždy v III. prac.kategórií/, do vyluč.dôb by som dal iba kal.dni praceneschopnosti, hrubý zárobok 0,- Sk, vedľa do druhu činnosti /kedˇ ho neoznačite/, alebo dole do poznámky by som napísal : 16. 10. - 31.12.2003 neplat.voľno. Pekný deň.
0 0
urs urs

urs je offline (nepripojený) urs

Ahojte.

Presne tento prípad som mala. Na sociálke to vôbec nebolo také jednoznačné ako sa zdá. Nakoniec sme to riešili samostatným listom kde som rozpísala od -do čo bolo a priložial žiadosť o neplatené voľno.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Prosim Vas, chcem sa len uistit: ked sme maly zavod a doteraz sme na Soc.poist. odovzdavali len "Udaje na učely vedenia ELDZ...", nas sa netyka povinnost do 30.juna 2004 zaslat ELDZ nasich zamestnancov, vsak? Ale zaroven od 1.1.2004 sme povinny viest ELDZ, je to tak?

Vdaka!!!
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Do 30.6. si musíte vyzdvíhnúť ELDZ v Sociálnej poisťovni a dať ich podpísať svojim zamestnancom a potom ich vrátiť späť na Sociálku.
0 0
Veva Veva

Veva je offline (nepripojený) Veva

Vypísanie ELDZ bolo a bude vždy s problémami. V minulosti teda do r.2003 existovali brožúrky ,ktoré riešili ako postupovať pri vypísaní MD,RP ,prekážka na strane zamestnávateľa /ak nemal prácu zamestnávateľ vyplatil zamestnancovi min.60%) a podobne , ale neplatené volno nemuselo byť v poznámke vyznačené, ale ak bolo viac ako mesiac -dva tak sa mu ponížil zárobok a vtedy sledovali dôvod zníženia.A zákon ,ktorý je v platnosti ,ak má NV jeho poistná doba sa preruší a tieto prerušenia sú výsledkom naších podkladoch ,ktoré získali naši zákonodarcovia /štát prerábal/ .
Vy to máte teraz priehľadnejšie ,lebo PP trvá a nulový zárobok, tak stačilo do spodnej časti ELDZ napísať poznámku NV od .. do . Prečo prefotenú žiadosť o NV veď vy zodpovedáte za vypísanie ELDZ a máte to založené v jeho spise.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Silvia, ja som sa informovala v Soc. poisťovni v Bratislave, povedali mi, že nemusíme nič robiť. Len od 1.1.2004 viesť ELDZ a pri výstupe poslať do soc. poisťovne. Tak dúfam, že to platí a nemusím ísť pre ELDZ, ktoré doteraz vypĺňala Soc. poisťovňa.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Bea, pre ELDZ ešte za rok 2003 treba ísť a dať ich podpísať zamestnancom a treba ich späť na Sociálku vrátiť. Nové ELDZ vypisuješ sama a po skončení roka, resp. ak ti nejaký zamestnanec odíde, tak ich odovzdávaš na Sociálku.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Veru sa mi nechce ísť pre ELDZ do Soc. poisťovne, no ale keď treba, tak treba... Ale ELDZ sa neodovzdáva po skončení roka, ale až vtedy, keď zamestnanec požiada o dôchodok. A pravda po skončení pracovného pomeru.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Bola som v stredu na Sociálke a tam mi vravela tá pracovníčka, že po skončení roka im to treba doniesť, že si to zoskenujú a potom to vrátia.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ach, Dada, bolo mi treba reagovať na tento príspevok?! Nebola by som o tom všetkom vedela a nehnala by som sa do solc poist.!!!
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Niekedy je fakt lepšie nevedieť. :-)))) Ale čo narobíme. Možno sa to ešte do konca roka pomení, veď uvidíme. :-)
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Srdecna vdaka vam vsetkym za odpovede, viac ci menej potesujuce :-)))

Pekny vikend!!!
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Bei ty si už bola na sociálke? lebo mne sa nechce veriť že by sme mali tam ísť ak sme boli malé závody, veď sme za min.rok posielali údaje a tam majú podpisy zamestnancov....
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
to platí na rok 2004. Čiže v roku 2005 predkladáme výkazy za rok 2004 na skenovanie.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Nebola som a rozhodla som sa, že ani nepôjdem. Neprišla som na to, z akého zákona, alebo pokynu by nám to vyplynulo. Keď bude sociálka niečo potrebovať, tak sa ozvú. Ja by som musela totiž nahánať viac firiem kvôli podpisom zamestnancov a dohodli sme sa, že to necháme tak.
Inak porozprávam Vám prípad síce z min. roka, ale myslím, že prístup soc. poisťovne vystihuje. Pani z jednej firmy, ktorú účujem, poctivo chodila osobne do soc. poisťovne. Keď doniesla po ukončení roka za svoju firmu ELDZ pre malé závody, poslali ju nazad, aby to dala popodpisovať. Iné firmy ich posielali poštou a nikdy sa im nevrátili. Táto firma sa rozhodla, že tie isté nepodpísané ELDZ pošle poštou. A nikto už viac po nich nič nechcel! (Inak pri tlačivách za malé závody to bolo zlé, lebo tam boli všetci zamestnanci a pri podpisovaní mohli viedieť vymeriavacie základy aj iných. Z toho dôvodu to nikto nechcel dávať podpisovať)
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

dík za odpoveď, ja som to už tiež nechala plávať...
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Silvia, bea,

u tzv. malého závodu netreba vyplňovať za rok 2003 ŽIADNE ELDZ. Veď predsa ste odovzdali "Údaje na účely...", evidenčné listy viedla Sociálna poisťovňa. Tak ako to písala Silvia, to je v poriadku.
0 0
marika1 marika1

marika1 je offline (nepripojený) marika1

Robím pre firmy, ktoré sú v MI, TV, HE a aj KE. Každá sociálka je iná. Chce iné údaje, potvrdenia. Nie sú to veľké rozdiely , ale predsa sú. A nielen pre ELDZ. Do mimokošických stačilo poslať Údaje ..., v KE bolo treba aj vyplniť a popodpisovať ELDZ, vyplniť aj Údaje... a ešte som si napísala zoznam o odovzdaných ELDZ a kópiu mi podpísali. O neplatenom voľne som písala v poznámkach, ale len vtedy, keď bola mzda nižšia ako mali dané v prihláškach(vtedy sa základná mzda písala), lebo hneď sa ozvali, že im to nevychádza.
Nových ELDZ som sa bála, ale nie je to ťažké, už som vyplňovala aj na dôchodok a aj pri ukončovaní PP.
Inak, keď som poslala nepodpísané ELDZ poštou, nikto sa neozval zo SP.
Inak všetko robím a robila som pre malé závody.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pozorne sledujem Vašu diskusiu a musím sa poďakovať za pekné námety pre kritický článok na tému "Sociálna poisťovňa a šikana zamestnávateľov"...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať