Zavrieť

Porady

evidenčný list dôchodkového zabezpečenia

Dobry den,
vedel by mi prosim niekto poradit ako mam vypisat evidencny list dochodkoveho zabezpecenia zamestnancovi za rok 2003, ktory bol od 1.1.2003 do 15.10.2003 praceneschopny, a od 16.10.2003 do roka roku na neplatenom volne?
Dakujem
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
nerozumiem tomu, ako sa môže jedna inštitúcia správať rozdielne podľa toho v akom mieste republiky je jej pobočka!!! Ja som fakt asi poctivka a aj keď som posielala ELDZ poštou, aj tak som ich mala všetky podpísané + údaje ... + zoznam posielaných ELDZ - toľko námahy!!! a nebolo treba!!! :-)))
Nečítali ste náhodu dnešnú PRAVDU online? Je tam článok o dôchodkovom sporení - že nestíhajú začať reformu od 1.1.2005. Každý sa na každého vyhovára, že čia je to chyba. Prečítajte si, zasmejete sa. Ináč presný link vám tu nepripojím, lebo som technický antitalent a neviem ako sa pripája k tomuto môjmu príspevku presná cesta na článok. Iba www.pravda.sk, pekný deň.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

V Trnave to funguje asi tak, že v 02/04 som tam osobne zaniesla /nakoľko mám sociálku na skok/ vyplnené a pracovníkmi podpísané tlačivo Údaje .... a v priebehu júna som bola zasa pre sociálkou vyplnené ELDZ, ktoré som dala pracovníkom podpísať. A napr. za rok 2002 tam pracovníci nemali podpisy, tak mi tam pracovníčka povedala, že aby to podpísali dodatočne a nerobila žiadne problémy.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Zdravím Vás vladan,
na článkoch, ktoré sa v posledných dňoch vyrojili na tému, či SP stíha plniť svoje povinnosti k dôchodkovému sporeniu sa len smejem,
keď doteraz nezvládli to svoje v postate primitívne EZU, ako chcú zvládnuť systém dôchodkového sporenia...majú na to už len necelých 6 mesiacov a ešte neurobili ani výberové konanie...
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
nerozumiem tomu - veď zákon o starobnom dôchodkovom sporení už mám na stole a oni ešte nič nepodnikajú. Ináč ten ujo zo SP sa vyjadril, žeby všetko zvládli so systémom, ktorý majú už teraz a nemuseli by sme vyhadzovať milióny na nový soft. Tak buď som ja sprostá - alebo neviem čítať medzi riadkami - tak o čo tu vlastne ide???
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Áno áno, veľmi správna otázka. Ak to SP vie zvládnuť ľavou zadnou jemnou úpravou svojich doterajších informačných systémov, načo vyhadzovať 500 mil na nový systém...Niečo tu smrdíííí !
0 0
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

Ahojte, potrebujem poradiť k starej evidencii dôchodkového poistenia. Zamestnanec si vybavuje dôchodok a chyba mu evidenčný list dôchodkového zabezpečenia/poistenia....Od roku 2005 pracuje v terajšej firme a od 2002 do 2004 pracoval, vo firme, ktorú tá naša prevzala, teda to musim teraz riešiť. Našiel som len ELDP za rok 2004, za roky 2002 a 2003 nemam nič, a socialna poisťovna tvrdi, že nema tiež nič. Približne viem, že do roku 2004 nemuseli evidenčný list robiť male závody, je to tak? kto bol malý závod? ďakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

SP pre malé závody každý rok poslala tlačivá A4, tam sme vyplňovali všetky údaje za zamestnancov za predchádzaj.kalend.rok, ktorí to aj podpisovali.
Potom sa to poslalo do SP do určeného termínu . A SP všetky tieto údaje prepísala na tie A5 tlačivá.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ak ste tu firmu prevzali, tak by ste mali mať mzdové listy, prípadne výplatné pásky, či osobné záznamy, ja som už takto hľadala jednej pani od roku 1973 do 1982 a bola to týždenná práca.Mnohokrát je to aj tak, že mám zoznam odovzdaných ELDZ potvrdený SP a oni ho nemaju. Ľutujem tých ľudí, tak sa snažím im to hľadať, ale je to strašné v tých starých papieroch a hlavne keď sa musí z výplatných pások a ešte sa len nabiehalo na počítačové spracovanie a na niektorých páskach není ani meno, tak pracne podľa čísla pracovníkov, no proste nezaplatená robota, ale čo už... Možno aj my takto raz dopadneme, že budeme radi ak nám niekto bude hľadať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať