Zavrieť

Porady

Neposkytnuté výplatné pásky, ročné zúčtovanie - ako podať DP ???

V r. 2007 zamestnanec zamestnaný u zamestnávateľa, ktorý takmer počas celého roka neposkytoval zamestnancom výplatné pásky. Pracovný pomer ukončený v priebehu decembra 2007, k dispozícii sú iba výplatné pásky za posledné 2 mesiace trvania PP. Bývalý zamestnávateľ neposkytol ani po skončení PP žiadny podklad na vyhotovenie ročného zúčtovanie dane z príjmu. Akým spôsobom podať daňové priznanie za takýchto podmienok, ak zamestnanec navyše via, že mu nebol poskytnutý daňový bonus na dieťa za mesiac december? Viete mi niekto poradiť v tejto zamotanej situácii? Rozmýšľaľa som podať daňové priznanie so sprievodným listom, že vzhľadom na uvedené skutočnosti, nie je možné daň korektne vypočítať..... a nech DÚ rieši zamestnávateľa v zmysle svojich právomocí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    bethuska Pozri príspevok
    V r. 2007 zamestnanec zamestnaný u zamestnávateľa, ktorý takmer počas celého roka neposkytoval zamestnancom výplatné pásky. Pracovný pomer ukončený v priebehu decembra 2007, k dispozícii sú iba výplatné pásky za posledné 2 mesiace trvania PP. Bývalý zamestnávateľ neposkytol ani po skončení PP žiadny podklad na vyhotovenie ročného zúčtovanie dane z príjmu. Akým spôsobom podať daňové priznanie za takýchto podmienok, ak zamestnanec navyše via, že mu nebol poskytnutý daňový bonus na dieťa za mesiac december? Viete mi niekto poradiť v tejto zamotanej situácii? Rozmýšľaľa som podať daňové priznanie so sprievodným listom, že vzhľadom na uvedené skutočnosti, nie je možné daň korektne vypočítať..... a nech DÚ rieši zamestnávateľa v zmysle svojich právomocí.
    zamestnávateľ si očividne nesplnil svoje povinnosti. Konzultovala by som to s DÚ.

    Danetta je offline (nepripojený) Danetta

    dôchodkyňa Danetta
    súhlasím, bez podkladov sa nedá robiť DP.A ktovie, či odvádzal za nich odvody do poisťovní.Niektorí zamestnávatelia majú svoje zákony.

    Neposkytnuté výplatné pásky, ročné zúčtovanie - ako podať DP ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.