Zavrieť

Porady

JÚ-zostatková cena auta po predaji

Má niekto skúsenosti s účtovaním predaného auta ktoré sa neodpisovalo, začalo sa tohto roku s odpisom a v máji sa predalo? Ostala mi ZC auta a bolo predané za nižšiu cenu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    V náväznosti na znenie § 19 ods. 3 písm. b) ZoDP je daňová zostatková cena dlhodobého hmotného majetku pri jeho vyradení likvidáciou alebo predajom v plnej výške (bez ohľadu na predajnú cenu) daňovým výdavkom.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ale priznám sa,nerozumiem celkom otázke,tohto roku sa začalo odpisovať a v máji sa predalo???

    lukulik je offline (nepripojený) lukulik

    lukulik
    bolo kúpené ešte v roku 2003 ale sa neodpisovalo pretože boli stále vysoké straty. Už som si niečo naštudovala aj v časopise dane a účtovníctvo kde sa spomína že zostatková cena ide do daňových výdavkov. Kedže cena auta bola a aj je 357.086,- Sk zapíšem to do prevádzkovej réžie alebo do iných výdavko ovplyv.základ dane?

    lukulik je offline (nepripojený) lukulik

    lukulik
    Ešte sa chcem opýtať aj na to že auto bolo predané za 180.000,- ktoré išli do iných zdanitelných výdavkov - to je v poriadku ale dostala som ešte radu že by som mala od ZC ktorá by bola ostala za odpis tohto roku (odpis by bol 89.272) teda ZC267.814,- a od nej odpočítať tých 180.000,- a rozdiel 87.814,- tiež zahrnúť do iných zdaniteľných príjmov ale o tom som sa nikde nedočítala tak neviem. Ďakujem za odpovede.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    lukulik Pozri príspevok
    Ešte sa chcem opýtať aj na to že auto bolo predané za 180.000,- ktoré išli do iných zdanitelných výdavkov - to je v poriadku ale dostala som ešte radu že by som mala od ZC ktorá by bola ostala za odpis tohto roku (odpis by bol 89.272) teda ZC267.814,- a od nej odpočítať tých 180.000,- a rozdiel 87.814,- tiež zahrnúť do iných zdaniteľných príjmov ale o tom som sa nikde nedočítala tak neviem. Ďakujem za odpovede.
    Predajná cena (180.000) je zdaniteľný príjem, celá daňová zostatková cena (= kúpna cena mínus daňovo uplatnené odpisy) je daňový výdavok.

    lukulik je offline (nepripojený) lukulik

    lukulik
    Ďakujem za odpoved ak som to spravne pochopila a tak to aj mám zaúčtované tak moja ZC=aj NC 357.086,- je v prevádzkovej réžii, 180.000 v iných zdanitelných príjmoch a nič viac nemusím účtovať.

    lukulik je offline (nepripojený) lukulik

    lukulik
    A ešte sa opýtam majetok ktorý sme tohto roku vyradili ale nemáme doklady o likvidácii, čiže sa nezlikvidovali iba vyradili zaúčtujem ZC minulého roka do iných výdavkov neovplyvnitelných ZD, nakoľko tento rok podľa zákona keďže neboli v stave k 31.12.2007 nemáme nárok na odpis. Do daňových výdavkov môžu ísť vyradené veci iba keď máme doklad o ich likvidácii firmou?

    erika1970 je offline (nepripojený) erika1970

    erika1970
    Poprosím o radu ohľadom učtovania zostatkovej ceny. V 11/2012 firma kúpila auto za 6583,33 € , zaučtované ako nákup majetku-VNevpl.ZD , v roku 2012 neboli uplatnené žiadne odpisy. Následne v marci 2013 sa firma rozhodla, že ho vlastne nepotrebuje z dôvodu neuskutočňovania dodávok služieb, na ktoré ho zakúpila a rozhodla sa ho predať za 6500 €. V roku 2013 taktiež neboli žiadne odpisy. Príjem z predaja vozidla som zaučtovala ako Príjem ovplyvňujúci ZD. Ide mi teraz o to ako zaučtovať v uzavierkových operáciach ZC? Vo výdavkoch zaučtovať ako Iný výdavok ovplyvňujúci ZD 6583,33??? Alebo ako? Ďakujem,

    JÚ-zostatková cena auta po predaji

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.