Zavrieť

Porady

Výkaz o majetku...

Je to normálne, ak mi vo výkaze o majetku a záväzkoch v poslednom riadku t.j.99 - kontrolné číslo vychádzajú v zostave nuly i keď súčet r.16. až 21 za bežné účtovné obdobie je päťmiestne číslo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Donda
    Je to normálne, ak mi vo výkaze o majetku a záväzkoch v poslednom riadku t.j.99 - kontrolné číslo vychádzajú v zostave nuly i keď súčet r.16. až 21 za bežné účtovné obdobie je päťmiestne číslo?
    Spočítaj si všetko znovu, pozor, plusy sú plusom a mínusy mínusom!!!
    Ak ti to nepôjde, napíš všetky riadky aj s takými znamienkami, ako tam máš, a pošli, pokúsim sa na to pozrieť.

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Pozerám a vidím samé plusové položky, žiadne mínusové! Riadok 15=47953,05, riadok 20=2705,- a r.21=45248,-. Je to OK? Alebo som niekde pri účtovaní urobila chybu?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Chybu si neurobila, je to problém programu, ja som si tie riadky tiež sčítala ručne.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Donda
    Pozerám a vidím samé plusové položky, žiadne mínusové! Riadok 15=47953,05, riadok 20=2705,- a r.21=45248,-. Je to OK? Alebo som niekde pri účtovaní urobila chybu?
    Ja si vždy všetky riadky načítam ručne, neverím žiadnemu programu, taktiež súvahu a výsledovku si robím sama. Mňa by urazilo, resp. urazila by som sama seba, keby som sa spoľahla na výkaz. To by už nebolo zaujímavé!
    Skús si to zrátať, a skús si raz sama urobiť výkazy, je to úžasný pocit, keď ti všetko súhlasí( teda aspoň pre mňa, lebo ja to milujem!)

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Myslím Lenka, že nás je tu viac na tejto stránke. A ak tu bude aj viac ľudí, ktorí budú ochotní radiť iným, určite sa rodina správnych ekonómov a účtovníkov rozrastie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.