Zavrieť

Porady

inv.dochodca+praca na dohodu+dohoda o diele

Prosim Vas vie mi niekto poradit? Som na invalidnom dochodku, a neviem ci budem musiet podavat na buduci rok danove priznanie.
1. Robim uctovnictvo pre neziskovu organizaciu a uzatvorila som s nimi dohodu o diele za 12tis/rok, treba aby neziskova organizacia odviedla za mna dan, cize mi nedala celych 12tis, ale odpocitala z toho 19%?
2. pracujem este na dohodu v jednom vydavatelstve, oni mi tam hned odpocitavaju 19%, kolko možem zarobit dohromady, aby som nemusela podavat danove priznanie? Rata sa v tom aj ta dohoda o diele z neziskovej organizacie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    majkaaa Pozri príspevok
    Prosim Vas vie mi niekto poradit? Som na invalidnom dochodku, a neviem ci budem musiet podavat na buduci rok danove priznanie.
    1. Robim uctovnictvo pre neziskovu organizaciu a uzatvorila som s nimi dohodu o diele za 12tis/rok, treba aby neziskova organizacia odviedla za mna dan, cize mi nedala celych 12tis, ale odpocitala z toho 19%?
    2. pracujem este na dohodu v jednom vydavatelstve, oni mi tam hned odpocitavaju 19%, kolko možem zarobit dohromady, aby som nemusela podavat danove priznanie? Rata sa v tom aj ta dohoda o diele z neziskovej organizacie?
    riešime už rok 2008? alebo ešte 2007? Pre rok 2007 ak neprekročíte hranicu 47808 sk nie ste povinný podať daňové priznanie zase na druhej strane ak máte zrazené preddavky je výhodnejšie daňové priznanie si podať aby vám štát preddavok vrátil. Pre rok 2008 je hranica 49248 Sk. Čo sa týka vedenia účtovníctva môj názor je taký že je to sústavná činnosť neviem či si to viete obhájiť ako príležítostnú činnosť. Na druhej strane ak máte s nimi zmluvu o diele nedá sa hovoriť o závislej činnosti t.j. mali by vám to vyplácať v hrubom a vy zdaniť...len pozor na pojem neoprávnené podnikanie...

    inv.dochodca+praca na dohodu+dohoda o diele

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.