Zavrieť

Porady

Sypané koláče

Zdravím Vás babuľky, nemá niekto niekto osvedčený recept na sypané koláče? Neviem či som ich správne pomenovala, ale sú to koláče, kde sa nerobí cesto, ale všetko sa na plech len nasype.
Kedysi som jedla tvarohový na nejakej oslave. Zabudla som si vypýtať recept.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vasulka je offline (nepripojený) vasulka

    mam rada život vasulka
    Andula111,tento recept v ČR sa volá : KOSMICKÝ KOLÁČ. Tu je :
    Múková zmes:
    2 hrnčeky polohrubé múky
    3/4 hrnčeka kryštálového cukru
    1 pečivový prášok

    Tvarohová zmes:
    3 tvarohy
    1 hrnček kryštál.cukru/nie celý/
    1/2 litru mlieka/radši menej/
    hrozienka
    Rozmiešať.

    Na vymastený plech sa dá 1/2 múkové zmesi, na to sa naleje tvarohová zmes a dá sa druhá polovica muky. Navrch nastrúhať 12,5 dkg masla a dať piecť.

    Prajem ti dobrú chuť! Pozn.: Hrnček = 2 dcl .

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    Sypaný koláč podobný štrúdle

    2 šálky mletého maku (môže byť 1 šálka celého a 1 šálka mletého)
    2 šálky hladkej múky špeciál
    2 šálky práškového cukru
    1 visa
    očistené nastrúhané jablká

    Mak, múku a cukor dôkladne spolu premiešame.

    Na dobre vymastený plech nasypeme 2 šálky zmesy, na to postrúhané jablká (opakovať 2x)
    Na povrch postrúhame celú visu a dáme piecť.

    Upečené necháme vychladnúť a pokrájame.

    JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

    JankaV.
    Sypaný jablkový koláčik

    3 dcl kryštálový cukor
    3 dcl detská krupica
    3 dcl polohrubá múka
    1 prášok do pečiva
    maslo

    jablká ochutiť cukor, škorica podľa chuti ako kto chce
    jablkami nešetríme potom je ten koláčik pekne šťavnatý

    Všetko spolu zmiešame a sypeme na vymastený plech. Meriame si po 3 dcl a striedame s jablkami. Vytvoria sa nám 3 vrstvy. Na poslednú nasypanú vrstvu nakrájame plátky masla na celý plech. Upečieme, necháme vychladnúť, nakrájame a papáme.

    diry je offline (nepripojený) diry

    diry
    Sypaná štrúdla:

    Potrebujeme: 3 poháre krupicovej múky, 1 poháre mletého maku, 3 poháre práškového cukru. Jablká, škoricový cukor, 1 celé maslo (HERA).

    Ako na to:
    Zmiešame múku, mak a cukor a rozdelíme na dve polovice. Polovicu dáme na vymasený plech, dáme strúhané jablká, posypeme škoricovým cukrom, prikryjeme druhou polovicou zmesi. Vrch polejeme rovnomerne rozpusteným maslom a pečieme v stredne vyhriatej rúre. Necháme vychladnúť (nebude sa droliť-najlepší je na druhý deň) a môžeme krájať.

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Jablkový koláč:

    - múka hladká 250 g
    - múka polohrubá 250 g
    - masť domáca 250 g
    - cukor práškový 200 g
    - prášok do pečiva 1 ks
    - vajce 1 ks
    - nastrúhané jablká (hrušky) cca 1 kg

    Zo surovín vymiešame zamrvanku, polovicu nasypeme do suchého pekáča, potom nastrúhané jablká, navrch druhú polovicu. Pekáč sa nemastí, pretože zamrvanka obsahuje dostatok masti. Pečieme pri 180*C asi 20 min, konzumujeme pomaly, najlepšie po vychladnuti.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    vasulka Pozri príspevok
    Andula111,tento recept v ČR sa volá : KOSMICKÝ KOLÁČ. Tu je :
    Múková zmes:
    2 hrnčeky polohrubé múky
    3/4 hrnčeka kryštálového cukru
    1 pečivový prášok

    Tvarohová zmes:
    3 tvarohy
    1 hrnček kryštál.cukru/nie celý/
    1/2 litru mlieka/radši menej/
    hrozienka
    Rozmiešať.

    Na vymastený plech sa dá 1/2 múkové zmesi, na to sa naleje tvarohová zmes a dá sa druhá polovica muky. Navrch nastrúhať 12,5 dkg masla a dať piecť.

    Prajem ti dobrú chuť! Pozn.: Hrnček = 2 dcl
    .
    vyskúšala som. u nás sa minul "kosmickou" rýchlosťou. fakt kosmický koláč...

    Soriaa je offline (nepripojený) Soriaa

    Soriaa
    Andula111 Pozri príspevok
    Zdravím Vás babuľky, nemá niekto niekto osvedčený recept na sypané koláče? Neviem či som ich správne pomenovala, ale sú to koláče, kde sa nerobí cesto, ale všetko sa na plech len nasype.
    Kedysi som jedla tvarohový na nejakej oslave. Zabudla som si vypýtať recept.
    Ďakujem
    toto bol môj výtvor a je super
    Nevážený tvarohový koláčik výýýýýýýýbornýýýýýý
    [25.10.2009]



    POTŘEBNÉ PŘÍSADY

    Potrebujeme: 3 poháre polohrubej múky ,2 poháre kryštálového cukru, 1 PDP, 750g tvarohu(najlepšie hrudkový, ja som dala raz aj jemný, ale je s tým viac roboty),1 vanilkový cukor, hrozienka, 1 maslo-cca 125 g(obyčajné je naj), 6dl mlieka a 6 vajec

    POSTUP PŘÍPRAVY

    3 poháre polohrubej múky zmiešame s 2 pohármi kryštálového cukru, pridáme 1 prášok do pečiva a zmes rozdelíme na dve časti - jednu vysypeme na vymastený hlbší plech, druhú zatiaľ odložíme.
    Zmes na plechu vyhladíme, poukladáme na ňu 750 g tvarohu, ktorý posypeme vanilkovým cukrom, pridať môžeme aj hrozienka a navrch dohusta naukladáme na tenučké plátky nakrájané maslo (obyčajné), zasypeme druhou časťou múčnej zmesi, zasa zahladíme a v 6 dl mlieka rozmiešame 6 vajíčok, toto vylejeme opatrne na suchú zmes (bude to bublinkovať - treba počkať a dolievať) a dáme upiecť pri 180 - 200 st.C.
    Koláčik je výborný, každému chutil, len sa tak po ňom zaprášilo, ešte že som stihla spraviť fotku ))..dúfam, že bude aj Vám...

    Dobrú chuť !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.