Zavrieť

Porady

Predaj zbraní

Zdravím všetkých,

prosím Vás o radu, chcem začať podnikať so zbraňami a strelivom /akosi mám k tomu blízko /, viem, že potrebujem koncesovanú živnosť a to : Nákup, predaj a preprava zbraní a streliva. Neviete niekto, aké vzdelanie na to potrebujem? Je to podľa §21 a §22 živnostenského zákona, na živnostenskom mi povedali, že musím byť vyučený puškár, čo sa mi zdá byť dosť drsné a koniec koncov puškára treba na výrobu zbraní a nie iba predaj. Viete mi s tým niekto pomôcť ? Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    kuk sem:
    Por.
    čís. Živnosť Preukaz spôsobilosti Poznámka Zoznam
    SKUPINA 302 - Výroba strojov a prístrojov všeobecná a pre urité hospodárske odvetvia
    1. Vývoj a výroba zbraní alebo streliva stredné odborné vzdelanie v odbore puškárstvo a dva roky praxe v odbore alebo desať rokov praxe v odbore
    I
    2. Opravy, úpravy, nieenie, znehodnocovanie alebo výroba rezu zbraní stredné odborné vzdelanie v odbore puškárstvo a dva roky praxe v odbore alebo desať rokov praxe v odbore


    3. Ničenie, znehodnocovanie alebo výroba rezu streliva vek 21 rokov a preukaz pyrotechnika skupiny A alebo B, alebo C


    4. Nákup, predaj, prenájom alebo úschova zbraní a streliva odborná spôsobilosť podľa § 21 a 22 živnostenského zákona
    III
    5. Preprava zbraní a streliva



    6. Prevádzkovanie strelnice

    treeman je offline (nepripojený) treeman

    treeman
    mysimis Pozri príspevok
    kuk sem:
    Por.
    čís. Živnosť Preukaz spôsobilosti Poznámka Zoznam
    SKUPINA 302 - Výroba strojov a prístrojov všeobecná a pre urité hospodárske odvetvia
    1. Vývoj a výroba zbraní alebo streliva stredné odborné vzdelanie v odbore puškárstvo a dva roky praxe v odbore alebo desať rokov praxe v odbore
    I
    2. Opravy, úpravy, nieenie, znehodnocovanie alebo výroba rezu zbraní stredné odborné vzdelanie v odbore puškárstvo a dva roky praxe v odbore alebo desať rokov praxe v odbore


    3. Ničenie, znehodnocovanie alebo výroba rezu streliva vek 21 rokov a preukaz pyrotechnika skupiny A alebo B, alebo C


    4. Nákup, predaj, prenájom alebo úschova zbraní a streliva odborná spôsobilosť podľa § 21 a 22 živnostenského zákona
    III
    5. Preprava zbraní a streliva



    6. Prevádzkovanie strelnice
    áno, len ja nerozumiem presne definici tých paragrafov 21 a 22, riešil by som to cez zodpovednu osobu, teda čo všetko musí absolvovať ? Povedzme, že má zbrojný preukaz, čiže pracovník už absolvoval kurz a testy pred komisiou, stači to ? Alebo musí mať ešte nejaké kurzy a prax?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Prikladám Ti §21 a 22:
    Preukazovanie odbornej spôsobilosti
    § 21
    Na začiatok

    Odborná spôsobilosť sa preukazuje výučným listom alebo iným dokladom o riadnom ukončení príslušného učebného odboru alebo príslušného študijného odboru.

    § 22
    Na začiatok

    (1) Doklady o odbornej spôsobilosti uvedené v § 21 sa pre potreby tohto zákona nahrádzajú

    a) výučným listom alebo iným dokladom o riadnom ukončení príbuzného odboru a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore alebo
    b) vysvedčením o maturitnej skúške na strednej odbornej škole alebo na strednom odbornom učilišti alebo na gymnáziu s predmetmi odbornej výchovy alebo na nadstavbovom alebo pomaturitnom štúdiu v rovnakom odbore a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore31) alebo
    c) dokladom o ukončení strednej školy, ak nejde o prípady uvedené v písmenách a) a b) a osvedčením o získanom vzdelaní pre príslušnú živnosť v akreditovanej vzdelávacej ustanovizni31a) a dokladom o vykonaní následnej najmenej dvojročnej praxe v odbore alebo trojročnej praxe v príbuznom odbore alebo
    d) diplomom o absolvovaní vysokej školy v príslušnom odbore31b) a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore alebo
    e) dokladom o vzdelaní uvedeným v písmenách a) až d) alebo osvedčením o získanom vzdelaní v akreditovanej vzdelávacej ustanovizni a osvedčením o vykonaní kvalifikačnej skúšky pred skúšobnou komisiou alebo
    f) dokladom o vykonaní najmenej desaťročnej praxe v odbore, od ktorej ukončenia neuplynuli viac ako tri roky.
    (2) Praxou v odbore alebo v príbuznom odbore podľa odseku 1 sa rozumie skutočné vykonávanie príslušnej činnosti, ktoré je v súlade s týmto zákonom a osobitnými predpismi.
    (3) Kvalifikačnou skúškou podľa odseku 1 písm. e) sa overujú odborné teoretické vedomosti a praktické znalosti technických alebo technologických postupov, ktoré sa vyžadujú pri prevádzkovaní živnosti.
    (4) Skúšobné komisie na vykonávanie kvalifikačnej skúšky zriaďuje a ich členov na návrh Slovenskej živnostenskej komory vymenúva a odvoláva Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky. Členom skúšobných komisií je zástupca Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, Slovenskej živnostenskej komory, živnostenského spoločenstva v odbore a stavovskej komory v odbore, ak sú zriadené, a zástupca príslušnej strednej školy alebo vysokej školy.
    (5) Za vykonanie kvalifikačnej skúšky sa platí úhrada, ktorá zodpovedá nevyhnutným nákladom, ktoré sú s tým spojené. Úhrada, ktorú určí Slovenská živnostenská komora, je jej príjmom.

    (6) Podrobnosti o obsahu teoretických vedomostí a praktických znalostí, spôsobe vykonania kvalifikačnej skúšky a vydania osvedčenia o jej vykonaní ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ak to budeš riešiť cez zodpovedného zástupcu a ten nie je vyučený v odbore puškárstvo tak musí mať aspoň prax v odbore. V tejt prvej tabuške to máš napísané.

    treeman je offline (nepripojený) treeman

    treeman
    a ako si k tomu prisla, ze prislusny odbor pre PREDAJ zbrani je puškarstvo? lebo puškár je pri výrobe nie? Možno len ja sa do toho nevyznam, mozes mi to objastnit trosku ? Kde je to napisane, ze musi byť práve puškár ?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ja som si to nevymyslela, hovorí o tom živnostenský zákon, ktorý Ti odporúčam preštudovať: http://www.porada.sk/t16919-zivnoste...2008-a.html#21
    Súčasťou živnostenského zákona sú aj prílohy.

    rooobert.j je offline (nepripojený) rooobert.j

    rooobert.j
    Síce zákonom vôbec nerozumiem, ale v živnostenskom zákone som našiel toto:
    Vývoj a výroba zbraní alebo streliva - stredné odborné vzdelanie v odbore puškárstvo a dva roky praxe v odbore alebo 10 rokov praxe v odbore
    Je možné, že to už nie je platné, ale je to tam napísané... Vôbec sa nevyznám v zákonoch, čo sa ako aktualizuje a tak

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ak si si pozrel zákon, ktorý som Ti tu priložila tak to určite platí.
    A to čo si tam našiel som Ti priložila v prvom príspevku. V zadaní píšeš, že chceš zaoberať nákupom predajom a prepravou zbraní. V poslednom príspevku si si pozeral vývoj a výrobu zbraní a streliva.

    treeman je offline (nepripojený) treeman

    treeman
    No a teraz mi uz konecne niekto povedzte, co mam robit, lebo som zufaly.
    1. na seba to napísať nemôžem
    2. potrebujem zodpovedného pracovníka, ale nenašiel som nikoho so vzdelaním PUŠKÁR, čiže sa musíme baviť iba o §22 - náhrady
    3. koho mam zamestnať, aké vzdelanie a akú prax musí mať ?

    Nikde na internete som nenašiel ohľadom tejto témy žiadne veci, prosím, ak sa nájde niekto kto to na 100 percent bude vedieť, napíšte, pomôžete viacerým podnikateľom. Ďakujem
    Príspevok zbalený
    spam
    arizona odpovedas na 10r.staru temu
    buchač Keby aspoň odpovedal...ale fantazmagórie sa predsa za odpoveď nepovažujú...či ?
    sosak Jemu vyplynulo, že predávať zbrane a strelivo môže predávať aj pekár.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.