Zavrieť

Porady

Osobné auto +DPH

Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Chcem sa skúsenejších opýtať?
Vlani sme kúpili osobné auto od neplatcu DPH.
Teraz toto osobné auto chceme predať leasingovej spoločnosti,ktorá je plátcom, aj mi sme plátcami DPH.

Ako mám vystaviť fa.podľa nového zákona,platného od 1.5.2004?

Mám vystaviť normálne fa.základ dane + 19%DPH,ale túto DPH neodvediem?
Zdá sa mi to divné.
Usporiadat
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

karcoolka1 Pozri príspevok
FO platca DPH ide kúpiť osobné auto od neplatiča DPH. Následne auto predá ďalšej firme platiteľovi DPH.
1, Pri predaji vystaví faktúru s DPH? Áno
2, Posledný majiteľ si môže uplatniť odpočet DPH?Áno
odpoveď v texte
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
babi2 Pozri príspevok
odpoveď v texte
Ďakujem za odpoveď.
2/ §49,odst.7 Zákon o DPH
1/ KDE?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

karcoolka1 Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď.
2/ §49,odst.7 Zákon o DPH
1/ KDE?
Daňová povinnosť
§ 19
Daňová povinnosť pri dodaní tovaru a služby

(1) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania tovaru. Dňom dodania tovaru je deň, keď kupujúci nadobudne právo nakladať s tovarom ako vlastník. Pri prevode alebo prechode nehnuteľnosti je dňom dodania deň odovzdania nehnuteľnosti do užívania, ak je tento deň skorší ako deň zápisu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností. Pri dodaní stavby na základe zmluvy o dielo alebo inej obdobnej zmluvy je dňom dodania deň odovzdania stavby. Pri dodaní tovaru podľa § 8 ods. 1 písm. c) je dňom dodania tovaru deň odovzdania tovaru nájomcovi.
§ 8
Dodanie tovaru


(1) Dodaním tovaru je

a) prevod práva nakladať s hmotným majetkom ako vlastník, ak tento zákon neustanovuje inak; na účely tohto zákona hmotným majetkom sú hnuteľné a nehnuteľné veci, ako aj elektrina, plyn, voda, teplo, chlad a bankovky a mince, ak sa predávajú na zberateľské účely za inú cenu, ako je ich nominálna hodnota, alebo za inú cenu, ako je prepočet ich nominálnej hodnoty na eurá referenčným výmenným kurzom určeným a vyhláseným Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska5a) v deň predchádzajúci dňu predaja bankoviek a mincí
b) dodanie stavby alebo jej časti na základe zmluvy o dielo alebo inej obdobnej zmluvy.
c) odovzdanie tovaru na základe nájomnej zmluvy, podľa ktorej sa vlastníctvo k predmetu nájomnej zmluvy nadobudne najneskôr pri zaplatení poslednej splátky.
0 0
free_cool_in free_cool_in

free_cool_in je offline (nepripojený) free_cool_in

Dobry den, mili Poradaci!
Mam na Vas otazku, podobna, ako sa tu riesila:
FO - platca DPH kupi motorove vozidlo od platcu DPH. Nasledne ho vsak (v tom istom mesiaci) preda inej FO - platcovi DPH. Ako sa tam DPH-cka uctuje? Na co ma narok resp. aka je povinnost jedneho a druheho podnikatela?
Dakujem Vam za odpovede!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

free_cool_in Pozri príspevok
Dobry den, mili Poradaci!
Mam na Vas otazku, podobna, ako sa tu riesila:
FO - platca DPH kupi motorove vozidlo od platcu DPH. Nasledne ho vsak (v tom istom mesiaci) preda inej FO - platcovi DPH. Ako sa tam DPH-cka uctuje? Na co ma narok resp. aka je povinnost jedneho a druheho podnikatela?
Dakujem Vam za odpovede!
Nárok na odpočet MD 343AE, Odvod dph z predaja D 343AE.
0 0
free_cool_in free_cool_in

free_cool_in je offline (nepripojený) free_cool_in

Waw, toto je ina rychlost!
To znamena, ze ta firma, ktora kupuje auto od predajcu automobilov (platca DPH) zauctuje DPH aj na vstupe aj na vystupe. Firma, ktora automobil kupi uz z druhej ruky, kupi ho s DPH, ktoru zauctuje na vstupe a moze poziadat o jej vratenie?
Btw., som uuuuplne cerstvy zivnostnik - oddnes, a este som nie tak rozhladeny. Preto majte, prosim, ohlad, ak su to uplne banality. Ale drzim sa skor hesla, ze: "Radsej sa spytam - po hube mi nikto neda - nez nieco urobit a malo by to byt zle"
Diky este raz!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

free_cool_in Pozri príspevok
Waw, toto je ina rychlost!
To znamena, ze ta firma, ktora kupuje auto od predajcu automobilov (platca DPH) zauctuje DPH aj na vstupe aj na vystupe. Firma, ktora automobil kupi uz z druhej ruky, kupi ho s DPH, ktoru zauctuje na vstupe a moze poziadat o jej vratenie? Áno, ak ho kúpi za účelom podnikania a je platiteľom dph, má nárok na uplatnenie odpočtu dph.
Btw., som uuuuplne cerstvy zivnostnik - oddnes, a este som nie tak rozhladeny. Preto majte, prosim, ohlad, ak su to uplne banality. Ale drzim sa skor hesla, ze: "Radsej sa spytam - po hube mi nikto neda - nez nieco urobit a malo by to byt zle"
Diky este raz!
Odpoveď v texte.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať