Zavrieť

Porady

prevzatie lízingu

Ahojte, potrebujem poradiť. Prevzali sme lízing- jedná sa o OA Nissan X-Trail- vozidlo s možnosťou odpočtu DPH. Neviem v akej OC ho zaradiť do majetku, neplatili sme žiadnu akontáciu, len pokračujeme v platení splátok. V splátkovom kalendári mám rekapituláciu -
nadobúdaciu cenu / istinu/ 797.233,6 bez DPH, 1.zvýšenú splátku istiny 239.170,1 bez DPH, poplatok za prevod vlast. práv k PL 3.000 bez DPH, finančnú činnosť 12.409 bez DPH a leasingovú cenu bez poistenia 879.426,5 bez DPH. Viem že sa zaraďuje v cene bez DPH ale v ktorej?
Potom mám rozpísaný splátkový kalendár - ide o doplatenie 14 -tich splátok, leasing bol na 36 mesiacov. Viem, že splátku treba rozkúskovať na istinu, finančnú činnosť a DPH - mám to urobiť v peň. denníku priamo z účtu /keď platím splátku/ kde to rozčlením a zaradím do majetku, prev. réžie a DPH/Do kolónky DPH dám nezaradiť do priznania./ Po zaplatení splátky mi prišla fa v znení - fa v rozsahu prijatej platby za nájomné- zaúčtujem to ako výdavok ovplyv.ZD - réžia- nájomné? Tak som to skúsila a v knihe evidencie DPH som mala fa a v peň. denníku boli rozčlenené jednotlivé položky splátky. A ešte odpisy - z ktorej sumy ich budem počítať ? Ďakujem veľmi pekne za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.