Zavrieť

Porady

Predaj nehnutelnosti a dan z prijmu

Dobry den,
mam takyto problem s ktorym by som chcel pomoct. Predavam nehnutelnost ktoru vlastnim 9 rokov. Tymto by som bol oslobodeni od platenia dane. Lenze problem je taky, ze pred pol rokom,tj v roku 2007 som si zobral uver a na zaklade zaloznej zmluvy sa stala docasnym vlastnikom spolocnost od ktorej som mal pozicane peniaze. Po splateni uveru mi bola zo strany tejto spolocnosti vystavena kvitancia a po jej predlozeni na katastri som sa stal opat vlastnikom ja. Prerusila sa tymto povinna doba vlastnenia nehnutelnosti 5rokov,aby som nemusel platit dan z prijmu? Ak ANO,neexistuje nejaka vynimka ako sa oslobodit od platenia tejto dane z prijmu?

Este na upresnenie musis dodat, ze predavam dom a dvor, a tieto dve nehnutelnosti maju dva listy vlastnictva. Kde v LV z domom bola povinna doba pre oslobodenie od dane z prijmu prerusena a LV s dvorom prerusene nebolo.

Ako postupovat aby som nemusel platit dan z prijmu, pripadne aby bola dan co najnizsia?
(dom aj s pozemkom som nadobudol na zaklade kupnej zmluvy za 125.000SK a momentalne ho predavam ze 670.000SK)

Velmi pekne Vam dakujem za pomoc a pripadne rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Predaj nehnutelnosti a dan z prijmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.