Zavrieť

Porady

Chyby ktorých by som sa už pri stavaní vyvaroval

admin
Každý keď stavia prvý krát tak spraví chyby, ktoré by už po skúsenostiach neurobil.

Čo by to bolo vo vašom prípade?

Pridám moju skúsenosť:

Zámková dlažba na parkovisko:
Na navážku sme urobili parkovisko z betónu, časom jedna strana klesla a museli sme okraj odstrániť ale tentokrát sme nahradili betón zámkovou dlažbou. Ak to opäť klesne, bude to jednoduchšie rozobrať, podsypať a znova dať dohromady...

a ešte jedna skúsenosť:
Betónové vs. murované pivničné priestory:
Kamarát muroval pivničné priestory z tehly. Neskôr usúdil, že to nebol vhodný materiál, pretože tehla nasáva vlhkosť a je tým zraniteľnejšia ako betón. Kým je tehla v suchu a izolácia neprepúšťa vlhkosť tak je to ok. Nabudúce by to však spravil radšej z betónu .

Prosím píšte len skúsenosti, ak chcete k nejakej skúsenosti diskutovať, založte novú tému (prípadne sem dajte na ňu link), inak sa to tu zmení na dlhý diskusný zmätok a mojim cieľom v tejto téme bolo len zhromaždiť skúsenosti nie o nich diskutovať. Ďakujem!!!
Naposledy upravil Richard : 27.03.08 at 12:30
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Elinam Elinam

Elinam je offline (nepripojený) Elinam

Akú chybu by som už neurobila? ja osobne našťastie nie ale po bratovej skúsenosti by som sa určite nerozhdla pre katalógový dom a následné zmeny, lebo v konečnom dôsledku zaplatil viacej ako mi za individuálny projekt ktorý nám projektant asi 5 krát menil podľa našich požiadaviek. každý pozemok je iný, orientácia svet.strán a pod.
1 0
finis finis

finis je offline (nepripojený) finis

220870 Pozri príspevok
Len nie takto!!!

Ak toto má byť vrchol dizajnérstva ,tak potom pánboh nás chráň od takýchto "odborníkov".Nezvyknem niekomu fušovať do remesla ,ale čo je moc to je moc.
vidis a mne sa prave pacia.ale ja tvoj vkus sudit nebudem.architektura je tiez druhom umenia aj ked u nas je rozsireny nazor - sam sebe architektom (naco by sme platili).a potom clovek vychytava rozne nedostatky s ktorymi vsak uz nie je mozne zvycajne nic urobit, alebo za cenu narocneho a draheho prestavovania.
hovorim z vlastnej skusenosti.stavali sme podla prideleneho projektu pre x domov t.j. ziadne individualne potreby rodiny.tak sme upravovali.bolo to niekedy prinosom, niekedy nie.a samozrejme sme po par rokoch burali, ...spina, prach a peniaze navyse.teraz mi je jasne, ze s chorobou k lekarovi, s pravnym sporom k pravnikovi a na riesenie casto celozivotnej investicie do byvania urcite za architektom.
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Tak za posledny rok som si realizoval rekonstrukciu domu svojpomocne, ked som zacinal tak som nevedel ani co pomaly kelna je. Ale spravilo sa novy odpad, rozvody vody, kurenie , stierky kurelna zachod a kuchyna sa oblozila nanovo , nova elektrika, plyn atd. Ale teraz by som to uz cele inaksie robil, alebo ani by so msa nepustal do prerabky starsieho domu, lebo sa stael musime prisposobovat domu ako je a nemozeme stavat podla toho ako chceme, vela skrytych chyb sa tam najde. Urcite ak neikto bude prerabat tak porozmyslat co vsetko chce robit a ako, ja som to postupne menil takze nieco sa spravil onadobro a bac teraz sa to muselo rozrubat, kedze nemal som v p0lane menit elektricke rozvvody ,ale prisiel mi elektrik do dom ua sa len pousmial a povedal ze az nehcem vyhoriet nech to zamenim .. a nakoneic som zistil ze vsetko na jeden kabel spravene, vsak pred 50 rokmi neboli take spotrebice ako su dnes, tak isto aj s kurenim ... ale uz som sa poucil
0 0
diablicaXYZ diablicaXYZ

diablicaXYZ je offline (nepripojený) diablicaXYZ

Elinam Pozri príspevok
Akú chybu by som už neurobila? ja osobne našťastie nie ale po bratovej skúsenosti by som sa určite nerozhdla pre katalógový dom a následné zmeny, lebo v konečnom dôsledku zaplatil viacej ako mi za individuálny projekt ktorý nám projektant asi 5 krát menil podľa našich požiadaviek. každý pozemok je iný, orientácia svet.strán a pod.

takže je lepšie dať si urobiť projekt hneď na začiatku nejakému projektantovi, ktorý to urobí podľa mojich predstáv ako si vybrať nejaký RD z katalógu a potom to všeliako meniť a prispôsobovať?
Uvažujeme o stavbe RD, tak si rada nechám poradiť. Ďakujem
0 0
pica pica

pica je offline (nepripojený) pica

tak to je roman na nekonečné pokračovanie.Rišo,to si trafil do čierneho.pridam jeden postreh,ide ma z toho šľak trafiť,urobil som beton 20x10 m sám,narobil som sa ako hovädo a ten cement bol asi neviem kolko po zaruke,či nejaka vyrobná vada.To nebol mraz,a teraz sa drolí navrchu,zodral som už štyri metly a budem musieť dať nejakú dlážku.Mala by tam byť doba konečnej spotreby
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Cement nebude po zaruke pokial ho neskladujete tak, ze navlhne a zhydratuje. Potom ocakavat este jednu hydrataciu v tuhnuti betonu je dost naivne. Dalsia vec, ze asi ste ho tam dali malo.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na cemente je vždy dátum spotreby(výroby). Ak ste použili cement od spoločnosti Holcim tak sa nečudujem ,to nije cement ale zavádzanie zákazníka ,hraničiace s podvodom.Pár rokov to nekupujem a odporúčam to aj všetkej stavbychtivej slovači.
0 0
peterklacik peterklacik

peterklacik je offline (nepripojený) peterklacik

strešné okno by som si nikde nedal, ale keduž tak nech je spravne obložene: sadrokarton musí isť vodorovne a zvislo, ale ked nieje pod oknom radiator tak tam asi tažko bude prúdit vzduch.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

peterklacik Pozri príspevok
strešné okno by som si nikde nedal, ale keduž tak nech je spravne obložene: sadrokarton musí isť vodorovne a zvislo, ale ked nieje pod oknom radiator tak tam asi tažko bude prúdit vzduch.
Noo ono to nieje vsetko len o prudeni vzduchu.
Ale aj o tepelnych vlastnostiach okna a vlhkosti vzduchu
0 0
Elinam Elinam

Elinam je offline (nepripojený) Elinam

Diablica ja som napísala svoj názor a myslím si že asi vcelku správny kedže mi zatiaľ nik neoponoval. Ale táto téma je o chybách ktorých sa vyvarovať,takže určite individuálny projekt.Dom staviaš predpokladám asi len raz v živote tak aby si potom niekedy neľutovala že si mohla dať urobiť projekt podľa svojích požiadaviek .....
0 0
lubko63 lubko63

lubko63 je offline (nepripojený) lubko63

jhanco Pozri príspevok
No napr. moj sused už na začiatku chcel usporiť a dal vykopať základy na dom ručne 5 rómom. a môj názor: 1. keď už niekto na začiatku sporí tak nech ani nestavia 2. vykopať základy bagrom resp. stavebným strojom by ho vyšlo lacnejšie ako tých 5 rómov čo naťahovali hodiny keď tam nad nimi nikto nebol a na dnešnú dobu kopať ručne základy ......
Ja som tiež kopal základy ručne a dokonca aj stavebnú jamu pre pivnice. Na úzky pozemok v svahovitom teréne mám zlý prísup iba zhora. Keby som si na to najal techniku, stálo by ma to obrovské peniaze. Je pravda, že staviam svojpomocne a netlačí ma čas..
0 0
domcek3 domcek3

domcek3 je offline (nepripojený) domcek3

dobrá téma ale aby sa človek vyvaroval chybám su firmy ktoré robia poradenstvo.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
lubko63 Pozri príspevok
Ja som tiež kopal základy ručne a dokonca aj stavebnú jamu pre pivnice. Na úzky pozemok v svahovitom teréne mám zlý prísup iba zhora. Keby som si na to najal techniku, stálo by ma to obrovské peniaze. Je pravda, že staviam svojpomocne a netlačí ma čas..
Ja som mal vykopane za 3hod . 1hod bager/30 Eur= 90 to sú obrovské peniaze?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
A čo ste tam mali aký bager?Normálne bager základ kope 6-7 hodín.Tu na západ od Košíc pýtajú za JCP 50€/hod.A to do ceny rátal aj čas odvtedy čo vyšiel z firmy.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
A čo ste tam mali aký bager?Normálne bager základ kope 6-7 hodín.Tu na západ od Košíc pýtajú za JCP 50€/hod.A to do ceny rátal aj čas odvtedy čo vyšiel z firmy.
Tak v Košiciach je normálna cena za JCB 30EUR/hodina a mne kopal 3 hodiny bager 11x 8,6 + 2x nosný múr / akurát že nemenil lyžicu/ a potom ešte 2 hodinky 2 roboši vykopali ručne základ pod schody a na komín + to celé začistili
0 0
Generalissimus Generalissimus

Generalissimus je offline (nepripojený) Generalissimus

220870 Pozri príspevok
A čo ste tam mali aký bager?Normálne bager základ kope 6-7 hodín.Tu na západ od Košíc pýtajú za JCP 50€/hod.A to do ceny rátal aj čas odvtedy čo vyšiel z firmy.
Tiež som z Vášho okolia a za bager(staršie DH) odomňa pýtali 26,3 ojro / hodina s papierom.
Naposledy upravil Generalissimus : 16.04.10 at 19:37
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pivko Pozri príspevok
Ja som mal vykopane za 3hod . 1hod bager/30 Eur= 90 to sú obrovské peniaze?
My sme kopali jamu pod pivnicu plus základy. Malo to byť za jeden deň, ale bolo strašné podložie, všetko sa štiepilo a boli z toho tri dni bager a tatrovka. Zaplatila som 1300 EUR. A ešte sme museli ručne opravovať asi 5m základu v mastenci, lebo ho bagrista vykopal z opačnej strany linky ako mal. A teraz ešte kopec kameňov do základov, lebo by sme sa nedoplatili na betóne.

Bager bol 30 E/H z Popradu

Takže keby som bola hneď premerala kóty a nespoliehala sa na to, že bagrista je inteligentný a má výkres, mohli sme si ušetriť to ručné kopanie pol nedele traja ľudia.
0 0
nemea nemea

nemea je offline (nepripojený) nemea

ked si budete instalovat na strechu solarny panel na ohrev teplej vody hlavne v lete, nevedte trubky popri chladnej vode, lebo aj tu chladnu budete mat teplu :-) no nic moc...radsej prerobit potrubie...hlavne na starsich domoch. Na novych od zakladu sa da hned s tym pocitat.
0 0
kanal kanal

kanal je offline (nepripojený) kanal

urcite by som uz nedal ciganom upravit pozemok
0 0
acho acho

acho je offline (nepripojený) acho

bettylou Pozri príspevok
My sme kopali jamu pod pivnicu plus základy. Malo to byť za jeden deň, ale bolo strašné podložie, všetko sa štiepilo a boli z toho tri dni bager a tatrovka. Zaplatila som 1300 EUR. A ešte sme museli ručne opravovať asi 5m základu v mastenci, lebo ho bagrista vykopal z opačnej strany linky ako mal. A teraz ešte kopec kameňov do základov, lebo by sme sa nedoplatili na betóne.

Bager bol 30 E/H z Popradu

Takže keby som bola hneď premerala kóty a nespoliehala sa na to, že bagrista je inteligentný a má výkres, mohli sme si ušetriť to ručné kopanie pol nedele traja ľudia.
Ja som platil za kopanie pivnice 55€/hod. Cena bola za JCB a Tatru spolu. Tatra mi vozila vykopanu zeminu len na vedlajsie pozemky, tak som ju platil tiez od hodiny, nie za KM (obaja susedia boli radi, lebo potrebovali zeminu na terenne upravy). Pivnicu 8x6 mali vykopanu a zacistenu za 8 hod.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať