Zavrieť

Porady

Chyby ktorých by som sa už pri stavaní vyvaroval

admin
Každý keď stavia prvý krát tak spraví chyby, ktoré by už po skúsenostiach neurobil.

Čo by to bolo vo vašom prípade?

Pridám moju skúsenosť:

Zámková dlažba na parkovisko:
Na navážku sme urobili parkovisko z betónu, časom jedna strana klesla a museli sme okraj odstrániť ale tentokrát sme nahradili betón zámkovou dlažbou. Ak to opäť klesne, bude to jednoduchšie rozobrať, podsypať a znova dať dohromady...

a ešte jedna skúsenosť:
Betónové vs. murované pivničné priestory:
Kamarát muroval pivničné priestory z tehly. Neskôr usúdil, že to nebol vhodný materiál, pretože tehla nasáva vlhkosť a je tým zraniteľnejšia ako betón. Kým je tehla v suchu a izolácia neprepúšťa vlhkosť tak je to ok. Nabudúce by to však spravil radšej z betónu .

Prosím píšte len skúsenosti, ak chcete k nejakej skúsenosti diskutovať, založte novú tému (prípadne sem dajte na ňu link), inak sa to tu zmení na dlhý diskusný zmätok a mojim cieľom v tejto téme bolo len zhromaždiť skúsenosti nie o nich diskutovať. Ďakujem!!!
Naposledy upravil Richard : 27.03.08 at 12:30
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Pri rekonštrukcii ale aj pri stavbe nového si odfoťte napr. všetky elektrické rozvody ktoré budú ukryté pod obkladačkami, aby ste ich v budúcnosti pri rôznych zásahoch jednoducho našli a nemuseli sa obávať nehody.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

JarkaL Pozri príspevok
To vyzerá, že sa u Vás zdrží pekne dlho! Ja som sa poučila na vlasnej chybe - keď sme v byte prerábali kúpeľňu, malo to trvať týždeň, ja som majstrom vyvárala, aby neodchádzali na 2 hodiny na obed, aby skôr skončili... Boli u nás 3 týždne a museli sme ich vyhodiť, dokončila to iná firma. Pri stavbe domu som ponúkla max. minerálku a kávu, žiadne hostiny, inak by som stavala ešte dnes.
"Jmenuji se Vtěrka a budu s vámi bydlet. Pyžamko mám sví a koláček si taky dám."
0 0
kalinka kalinka

kalinka je offline (nepripojený) kalinka

Prosím Vás,chcem len radu ak má niekto skúsenosť so sadrokartónom. V byte 2 ročnej novostavbe sme vymenili na strope sadrokartón. Na miestach, kde sa spája so stenou sa začali tvoriť praskliny. Bolo nám povedené, že je to aj preto , že tam ešte nebývame a nie je tam vytvorená nejaká konštantná klíma a že farba nie je pružná. Ale ja som u nikoho nevidela kto menil sadrokartón aby mal praskliny. Nechce sa nám veriť tomuto vyjadreniu, veď stavbári na svoju obhajobu povedia hocičo a keď sa v tom nevyznáš "zožerieš im to".
Prosíme o Vaše skúsenosti. ďakujem.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

kalinka Pozri príspevok
Prosím Vás,chcem len radu ak má niekto skúsenosť so sadrokartónom. V byte 2 ročnej novostavbe sme vymenili na strope sadrokartón. Na miestach, kde sa spája so stenou sa začali tvoriť praskliny. Bolo nám povedené, že je to aj preto , že tam ešte nebývame a nie je tam vytvorená nejaká konštantná klíma a že farba nie je pružná. Ale ja som u nikoho nevidela kto menil sadrokartón aby mal praskliny. Nechce sa nám veriť tomuto vyjadreniu, veď stavbári na svoju obhajobu povedia hocičo a keď sa v tom nevyznáš "zožerieš im to".
Prosíme o Vaše skúsenosti. ďakujem.
ja by som tam dal polistirenovu listu, nejaku esteticku, meter stoji od 0,5-2 eur zavyslosti od tvaru, sirky...ja som to dal kvoli tomu, ze stena a sadrokarton mal miestami aj 1cm odhilky. lepil som to akrylovym tmelom, a pekne zakryje male nerovnosti, a nevidim praskliny
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja som daval papierovu pasku do rohov ako to robia amici a prasklinka sa spravila aj tak.. ale iba mikro- praskla vrstva farby. Proste je to system ktory je zaveseny a ma svoj mikropohyb. Nejake vlasocnice si nemusite vsimat. Kolega tmelil a tiez mu to prasklo po pretreti farbou. Ked tam nebola farba, ziadne prasklinky neboli.
0 0
bluehen bluehen

bluehen je offline (nepripojený) bluehen

Ja som podcenil hlavne sukromie ktore som myslel ze vyriesi vysoky plot ale nevyriesil. Dom by som teraz uplne inac situoval. aj cez 2m vysoky betonovy plot vsetko pocut, siri sa smrad od zvierat co chova, jeho psisko vlcak stale steka na pohyb (ale o 2 rano ho nic nezobudi). Z druhej strany mam susedov dom na hranici pozemku (idealna situacia). Ovela viac sukromia ma clovek v panelaku.
0 0
bluehen bluehen

bluehen je offline (nepripojený) bluehen

a co som neurobil a mal som urobit:
- technicka miestnost pre krb, AN, plyn. kotol a skladovanie dreva
- schodisko viest pod sikminou (uspora miesta)
- viest instalacie v otvorenej sachte, vhodnejsie umiestnenie rozdelovacov UK (nerozmyslal som nad tym, umiestnil ho kurenar kde ho v danom momente napadlo), zamurovavat len celistve Al-PE potrubia
- nenechat v dome hluche miesta napr. stity striech, radsej pridat izolaciu
- projektant zle naprojektoval vysku na poschodi od podlahy po strechu po obvode (ostavalo tam 30 cm), a jasne tak mi to aj postavili
0 0
necropathyk necropathyk

necropathyk je offline (nepripojený) necropathyk

focus3ccd Pozri príspevok
Keby som znovu staval, tak omietky robim ako posledne....
Na novych omietkach sa najde vsetko, cement s polystyrenom z vyrovnavajuceho poteru ekostyren, miestami sadra z anhydritu, rigips tmel zo sadrokartonu atd. atd.. nehovoriac o poobijanych a znicenych stenach.
Ale potom treba aspoň prikryť sedačku a pozhadzovať vypínače =)
0 0
iSLK iSLK

iSLK je offline (nepripojený) iSLK

Aj ked niekto hovori o bezdrotovom rieseni, ja som zastancom jednoznacne kabloveho, takze pokial novostavba tak minimalne 1Gbit v kazdej izbe, pripadne viacej a server NAS na milion veci...
0 0
wolfar wolfar

wolfar je offline (nepripojený) wolfar

kalinka Pozri príspevok
Prosím Vás,chcem len radu ak má niekto skúsenosť so sadrokartónom. V byte 2 ročnej novostavbe sme vymenili na strope sadrokartón. Na miestach, kde sa spája so stenou sa začali tvoriť praskliny. Bolo nám povedené, že je to aj preto , že tam ešte nebývame a nie je tam vytvorená nejaká konštantná klíma a že farba nie je pružná. Ale ja som u nikoho nevidela kto menil sadrokartón aby mal praskliny. Nechce sa nám veriť tomuto vyjadreniu, veď stavbári na svoju obhajobu povedia hocičo a keď sa v tom nevyznáš "zožerieš im to".
Prosíme o Vaše skúsenosti. ďakujem.
Ja som tam daval tie najjednoduchsie polystyrenove listy, tusim 20x20 sú to, nevyzera to nijak gycovo ako niektore, dokonca by som povedal ze sa to tam hodi /vec vkusu/ a vyvaroval sa akrylu...
0 0
wolfar wolfar

wolfar je offline (nepripojený) wolfar

wolfar Pozri príspevok
Ja som tam daval tie najjednoduchsie polystyrenove listy, tusim 20x20 sú to, nevyzera to nijak gycovo ako niektore, dokonca by som povedal ze sa to tam hodi /vec vkusu/ a vyvaroval sa akrylu...
este doplnim, listy lepit aj zatmelovat lepidlom na polystyren, to drzi perfektne, akryl mi popraskal...
0 0
avalonka avalonka

avalonka je offline (nepripojený) avalonka

Dakujem Vam vsetkym za prispevky po dvoch hodinach podrobneho citania som dospela do stavu tazkej depresie pretoze my z manzelom sme urobili skoro vsetky mozne chyby co sa tyka nasej rekonstrukcie domu od medziludskych vztahov az po chyby v stavbe...ale aj ak dakujem snad to nejako dobojujeme tak aby sme tam mohli byvat ako ludia :-) mam svokru od nas vzdialenu 200 kilometrov a peklo nam robi zo zivota aj tak a neprestava ani ked snou nekomunikujeme mam asi super svokru ci co :-)
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://bydleni.idnes.cz/problemy-s-d...913_stavba_web
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
avalonka Pozri príspevok
Dakujem Vam vsetkym za prispevky po dvoch hodinach podrobneho citania som dospela do stavu tazkej depresie pretoze my z manzelom sme urobili skoro vsetky mozne chyby co sa tyka nasej rekonstrukcie domu od medziludskych vztahov az po chyby v stavbe...ale aj ak dakujem snad to nejako dobojujeme tak aby sme tam mohli byvat ako ludia :-) mam svokru od nas vzdialenu 200 kilometrov a peklo nam robi zo zivota aj tak a neprestava ani ked snou nekomunikujeme mam asi super svokru ci co :-)
Budte rada ja mám takú pi.u za rohom.
0 0
svivanka svivanka

svivanka je offline (nepripojený) svivanka

no, dostala som sa do prudkej depresie - prerábame starý dom, pristavujeme k nemu prístavbu so svetlíkom. Takže asi z toho spravíme nakoniec víkendovú chalupu. Ale súhlasím s tým, že pri zamestnávaní kamaráta treba zabudnúť na všetky vzťahy a kamarát najviac ožube. My máme architekta, ale zatiaľ sme s ním spokojní (ešte uvidíme, ako strechári zvládnu ten ním navrhnutý svetlík)
0 0
Mrenek Mrenek

Mrenek je offline (nepripojený) Mrenek

jj
0 0
MagdalénaP MagdalénaP

MagdalénaP je offline (nepripojený) MagdalénaP

Ja by som už nikdy nedávala tatran na štíty a podhľady poschodového domu. Zlý prístup a takmer nemožná pravidelná údržba. Južná strana je otrasná.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ja som si všimla, že ľudia čo si dali drevo do štíta domu, to majú za 3 roky otrasné... Alebo náš starosta si dal drevený balkon do novostavby a teraz to vyzerá akoby mal 50 rokov????? Drevo je pekné, no časom potrebuje údržbu, lešenie............
My sme si dali len fasádu bez dreva a sme spokojný,
1 0
jarmilazel jarmilazel

jarmilazel je offline (nepripojený) jarmilazel

qwerto

Netusili sme, architekt nam to nepovedal, ze by sa po projekte na stavebne povolenie, mal urobit projekt od projektanta.
Na stavbe sme potom zbuchavali tisice drobnosti, ale aj podstatnych veci a neutale doplacame na architektove chyby.
presne tak to bolo aj u nás... a ani žiadna z firiem, ktorým sme dali robiť cenovú ponuku na stavbu, nám nepovedala, že takýto projekt je málo a treba ešte realizačný... evidentne chceli začať čo najskôr stavať - veď ono to nejako dopadne. A dopadlo - cenové ponuky boli podstrelené, lebo tých 1000 realizačných detailov tiež niečo stojí.
A nekúpili by sme znova pozemok vo svahu, ešte k tomu severo-východnom, aj keď výhľad je tam krásny, ale bude ešte drahý
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Prečo dupľuješ príspevok?
https://www.porada.sk/t92922-kupa-st...ml#post3103671
čas 12:20!
Porušuješ Etiketu Porady:
https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Zadávanie otázok

Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát."
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať