Zavrieť

Porady

Príjem z prenájmu a výdavky

Ahojte, prosím Vás o radu, sme nezisková organizácia - súkromná škola a vyučujeme v prenajatých priestoroch. Počas roka 2007 sme v poobednajších hodinách prenajímali jednu učebňu ďalšiemu nájomcovi. Činnosť - prenájom nemáme v zriaď. listine a preto tieto príjmy musíme zdaniť. Aké výdavky si môžem uplatniť k týmto príjmom? My za uvedené priestory platíme nájom, vykurovanie, spotrebu energie, vody. Mohla by som uplatniť nejakú časť z týchto výdavkov? Vopred ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    K príjmu z prenájmu učebne môžeš uplatniť všetky výdavky s tým spojené, čiže to vykurovanie, spotrebu energie, vody tam môžeš zahrnúť.

    marcelaf je offline (nepripojený) marcelaf

    marcelaf
    ďakujem za odpoveď KvetkaK. Ale rozmýšľala som, akým pomerom. Celkové naše náklady za prenájom 3 učební boli 122 tis. Sk, z prenájmu jednej miestnosti sme získali 12 tis. Sk, túto jednu miestnosť sme využívali spolu, len v iných hodinách. Prosím poraďte koľko z celkových nákladov môžem priradiť k príjmu, aby to bolo správne.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    marcelaf Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď KvetkaK. Ale rozmýšľala som, akým pomerom. Celkové naše náklady za prenájom 3 učební boli 122 tis. Sk, z prenájmu jednej miestnosti sme získali 12 tis. Sk, túto jednu miestnosť sme využívali spolu, len v iných hodinách. Prosím poraďte koľko z celkových nákladov môžem priradiť k príjmu, aby to bolo správne.
    Tak to sa mi ťažko radí, keď tú miestnosť ste vlastne využívali aj vy. Treba to urobiť nejakým pomerom, tak aby ste si to hlavne vedeli obhájiť.

    lynn je offline (nepripojený) lynn

    lynn
    Neviem,či správne zadávam otázku, pretože som v časti "rýchla odpoved" Som začiatočník v drakovi, ak mi niekto poradí, budem rada. Mám tento problém:
    Ide o prenájom bytu ktorý vlastním spolu s manželom ako súkromná osoba. Prenajímam ho a som pred dilemou, či uplatniť výdavky skutočné /teraz pre mňa výhodnejšie/ alebo paušál? vychádza mi, že ak ich uplatním skutočné a budem chcieť byt predať skôr ako za 5 rokov od konca prenájmu, musím príjem z predaja bytu zdaniť. Ak uplatním paušál 40 %, môžem predať skôr ako za 5 rokov a nie som povinná príjem z predaja bytu zdaniť. Vzhľadom na túto skutočnosť je pre mňa výhodnejší paušál, aj keď aktuálna dań je pre mňa vyššia ,ako keby som uplatnila skutočné výdavky. Je to tak? Ďakujem, ak v tom má niekto jasnejšie, aby mi to potvrdil.

    Príjem z prenájmu a výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.