Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie život.poistenia

Prosím Vás o radu,

príjmy zo sprostredkovania živ. poistenia treba zaradiť medzi aký druh príjmov v daňovom priznaní, ak nemám túto činnosť uvedenú v živnosten.liste?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jued je offline (nepripojený) jued

    jued
    Podľa mňa by to malo byť podľa par. 6 odst. 1 písm.c) ako príjem z podnikania vykonávaného podľa osobitných predpisov

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    ja som si presne to iste myslela tiez a nasla som na to aj priklad v ktoromsi poradcovi. No a pani na DU mi povedala, ze to je par6, ale ods.2 pism.b, cize riadok 6 tabulky 1 z cinnosti,ktore nie su zivnostou ani podnikanim. Trebalo by pozriet zivnostensky zakon, ktore cinnosti nie su zivnostou. No, ja som v kazdom pripade podala zopar obcanom DP raz v jednom riadku a raz v druhom a urcite za to do basy nepojdem ;-)) papa

    Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

    Viera25
    alexxandra
    ja som si presne to iste myslela tiez a nasla som na to aj priklad v ktoromsi poradcovi. No a pani na DU mi povedala, ze to je par6, ale ods.2 pism.b, cize riadok 6 tabulky 1 z cinnosti,ktore nie su zivnostou ani podnikanim. Trebalo by pozriet zivnostensky zakon, ktore cinnosti nie su zivnostou. No, ja som v kazdom pripade podala zopar obcanom DP raz v jednom riadku a raz v druhom a urcite za to do basy nepojdem ;-)) papa
    Overovala som si to na DÚ-Nitra, sú to príjmy podla par.6,ods.1/c - riadok č.3
    Teraz mám problém či k jednotlivým príjmom par.6ods.1/b a par6.ods1/c
    v tabuľke č.1 DP mám zapísať prislúchajúce výdavky
    (uplatňujem si ich percentom z príjmov), alebo len
    sumár výdavkov vrátane zapl.poistného na riadok č.10.
    Prosím poraďte.

    Naile je offline (nepripojený) Naile

    Naile
    To Viera25:
    samozrejme je potrebné uviesť 25 %- né výdavky k príjmom v prislúchajúcich radkoch.
    V riadku k § 6 ods. 1 písm. b) je potrebné k paušálným výdavkom pripočítať aj zaplatené povinné poistné.
    V príncipe summár dolu musí zodpovedať horeuvedeným položkam v DP.

    Sprostredkovanie život.poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.