Zavrieť

Porady

Šunka

Ako dlho sa má variť rolovaná šunka? Kamarátka tvrdí že stačí 20 minút ale sú aj takí čo varia aj 2 hodiny.Akoje správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Odporúčam pred varením šunky nastrihnúť okraj sieťky a opatrne prstami uvoľnovať sieťku ešte kým je surová, potom sieťku natiahnem späť tak, ako by som tam ani nebola...
    Po varení nie je žiaden problém dať sieťku dole, nie je "zavrznutá" v mäsku.

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    pozdravujem,
    moja skusenost na varenie rolovanej sunky je :
    - treba si precitat etiketu na vyrobku a zistit, ci sunka uz nahodou nie je uvarena a vtedy samozrejme ju netreba varit; ci sunka nie je predvarena, lebo vtedy sa vari kratsi cas - doporuceny na etikete
    - ked sunka je surova, cize sa ma varit, dlzka casu na varenie zavisi od velkosti, cize od vahy sunky; mensia sunka sa vari kratsie a vacsia dlhsie
    ja varim sunku cca 1,5 kilovu takto :
    - polozim ju do vacsieho hrnca so studenou vodou, aby bola vodou prikryta, do vody dam sol a cesnak (rodinny osvedceny recept kazal sunku prespikovat strucikmi cesnaku, ja vsak davam cesnak asi 10 strucikov len do vody pre chut domova)
    - ked voda zacne vriet, stisim a pri pomalom vareni necham 1 hodinu, potom vypnem var a necham sunku vo vode vychladnut, az po vychladnuti ju vyberiem z hrnca, ostane stavnata a nevyschne
    - ked uplne vychladne, potom ju prikrytu, alebo vo folii ulozim do chladnicky (teraz je u nas - 2 stupne a snezi, cize aj na balkone moze byt) aby stuhla, lepsie sa potom kraja
    - z vyvaru robim sunkovu polievku a to tak, ze v inej nádobe v octovoslanej vode uvarim stratene vajcia, sunkovu vodu dochutim a pridam smotanu, citronovu stavu kvoli kyslosti a vlozim stratene vajcia - tradicna pochutka po vareni sunky
    - prajem vsetkym uspesne varenie

    klaura je offline (nepripojený) klaura

    klaura
    Ja som zas uvarila rolovanú šunku aj s tou sieťkou a teraz mi nejde dole, odlupuje sa aj s mäskom. Bez sieťku som sa bála variť, aby sa šunka nerozišla. Poraďte čo teraz s tým

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    - rolovana sunka sa ma varit aj so sietkou, lebo inac by sa pocas varenia maso roztvorilo a nebolo by rolovane, bol by to kus uvareneho pliecka
    - aj mne sa stava, ze sietka pocas varenia sa dostane hlbsie do masa a potom tazko sa odstranuje
    - horsie sa odstranuje ked je este maso horuce, ja nechavam vychladnut a potom s velkou trpezlivostou centimeter po centimetri nastrihavam sietku, jednou rukou ju pritlacam a druhou rukou postupne sietku uvolnujem
    - myslim si, ze by sa nemala rychlo odstranovat, lebo odtrhne so sebou velke kusy masa a tie potom ochutnavame, ked uz su odtrhnute ? ci nie ?

    JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

    JankaV.
    No tú šunku nie je taký problém uvariť ako naozaj potom dať tú sieťku dole. Aby ostala šunka pekne celá.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    olybaba Pozri príspevok
    zajtra skusim ako radi ondrejvla, napisem ci sa podarilo ju "vyzliect" po uvareni
    Tak čo, podarilo sa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.