Zavrieť

Porady

Nebojte sa palaciniek

COGITO ERGO BOOM
POTREBNÉ PRÍSADY

3,5 dcl mlieka, 2 dcl vody, 1 dcl oleja, 2 celé vajíčka, 1 polievková lyžica kryštálového cukru , štipka soli,20 dkg hladkej múky špeciál.

POSTUP PRÍPRAVY

do múky postupne pridávame suroviny aby sa nám neurobili hrudky a poriadne vymiešame metličkou. necháme cca 15 minút odstáť. keď sa nám cesto zdá byť riedke , alebo husté upravíme ho pridaním mlieka alebo múky. pozor na múku rozmiešať v malom množstve mlieka.

prvú palacinku upečieme na oleji . pod ďaľšie už olej nedávame.naberáme malou naberačkou,
lejeme do stredu a panvicou rýchlo otáčame, aby sa palacinka pekne rozliala.cesto musí byť akurát.
tieto placinky sú výborne a niekedy sa mi ich podarí urobiť také tenké, že majú iba jednu stranu./hehe/
keď máte radi sladšie cesto, môžete dať trošku viac cukru, ale ozaj len trošku.
Naposledy upravil kitky : 23.03.08 at 13:17
Usporiadat
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ja som minule robila palacinky a večer sa manžel sťažoval návšteve, že je hladný lebo som urobila len "60" palaciniek.
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Ja rozmýšľam, či je v rámci zdravého varenia lepšie mať 1 dcl oleja v palacinkách alebo cesto bez oleja a pred každým pečením palacinky jemne potrieť panvicu. Asi záleží na počtu ks.

V každom prípade ďakujem za recept. Vyskúšam ho a ak je taký dobrý ako píšeš, tak budem mať opäť jeden recept najmä na výnimočné príležitosti.
Keď nemáte dezert, dá sa na ten účel použiť takáto tenká palacinka napr. s jahodovým džemom preložená na 1/4 a na vrch kopeček šľahačky a poliať čokoládou.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

JaDo Pozri príspevok
Ja rozmýšľam, či je v rámci zdravého varenia lepšie mať 1 dcl oleja v palacinkách alebo cesto bez oleja a pred každým pečením palacinky jemne potrieť panvicu. Asi záleží na počtu ks.

V každom prípade ďakujem za recept. Vyskúšam ho a ak je taký dobrý ako píšeš, tak budem mať opäť jeden recept najmä na výnimočné príležitosti.
Keď nemáte dezert, dá sa na ten účel použiť takáto tenká palacinka napr. s jahodovým džemom preložená na 1/4 a na vrch kopeček šľahačky a poliať čokoládou.
JaDo - potvrdzujem, že recept je fantastický ale palacinky robené podľa neho sú ešte fantastickejšie.
Robím palacinky tiež podľa receptu kitky (ten istý recept mám od mamy) a iné palacinky som ešte nerobila len tieto. Pod prvú dám tiež trocha oleja a potom už do konca netreba. A môj názor je, že ten 1 dcl oleja v cestíčku zdraviu veľa škody nenarobí
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Meggi 1 Pozri príspevok
JaDo - potvrdzujem, že recept je fantastický ale palacinky robené podľa neho sú ešte fantastickejšie.
Robím palacinky tiež podľa receptu kitky (ten istý recept mám od mamy) a iné palacinky som ešte nerobila len tieto. Pod prvú dám tiež trocha oleja a potom už do konca netreba. A môj názor je, že ten 1 dcl oleja v cestíčku zdraviu veľa škody nenarobí
V sobotu budú na obed. Napíšem ako sa podarili.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

JaDo Pozri príspevok
V sobotu budú na obed. Napíšem ako sa podarili.
JaDo: podarili sa, chutili?
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Tak sa priznám k ľudovej tvorivosti.
Stále mi totiž neišiel do hlavy ten 1 dcl oleja. Ja dosť dávam pozor, aby som veľmi "nemastiľa" a tak som do palacinkového cesta dala iba 1/2 dcl oleja a čakala, ako to dopadne.
A podarilo sa. Presne podľa popisu pečenia - od druhej palacinky som už piekla iba na suchej panvičke a žiadný problém. Boli výborné a tenké!
Ešte raz ďakujem za recept (i keď som si ho mierne prispôsobila)!
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

JaDo Pozri príspevok
Tak sa priznám k ľudovej tvorivosti.
Stále mi totiž neišiel do hlavy ten 1 dcl oleja. Ja dosť dávam pozor, aby som veľmi "nemastiľa" a tak som do palacinkového cesta dala iba 1/2 dcl oleja a čakala, ako to dopadne.
A podarilo sa. Presne podľa popisu pečenia - od druhej palacinky som už piekla iba na suchej panvičke a žiadný problém. Boli výborné a tenké!
Ešte raz ďakujem za recept (i keď som si ho mierne prispôsobila)!
Gratulujem
Budúci týždeň ich budem tiež robiť. Dosiaľ som celé roky vždy dodržala predpísané množstvo oleja, ale vyskúšam teda aj ja zredukovať.
0 0
macka.35 macka.35

macka.35 je offline (nepripojený) macka.35

skusim,ja robim cesto len z polohrubej muky,1 vajicko,stipka soli,mlieka kolko znesie a su fajne
0 0
monspa monspa

monspa je offline (nepripojený) monspa

Ahojte, pridávam aj ja postreh k tejto téme. Palacinky taktiež nenávidím, pretože mám doma štyroch chlapov. Ja mám trošku iný recept, ale aj tie sú výborné: 40 dkg hl. múky, 6 dkg práš. cukru, 3 vajíčka, štipka soli, liter mlieka, 1-1,5 dl oleja. Olej dávam najprv deci a skúšam piecť. Ak sa predsa len lepia, pridám ešte trošku oleja. Ale robím ich len vtedy, keď to niektorému z chlapcov príde na um, sama ich neponúkam.
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
Ked môžem rada pridám môj recept na palacinky ktoré sa vždy podarili-4 vajcia,80g cukru, sol ,400g hladká múka/ja dávam aj špaldovú / jedna celá minerálka 7dcl nesladená bublinková.
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
U nás doma sú palacinky moja parketa.

Ja fungujem tak, že základom sú 4 dcl mlieka, 2,5 dcl smotany na varenie, 3 celé vajcia, 2 polievkové lyžice práškovúho cukru, 1 vanilkový cukor a cca. 400 g hladkej múky

rozmiešam ručným šľahačom a podľa potreby dosypem múku alebo dolejem minerálku - tak, aby bola správna hustota

pečiem na panvici tak, že pred každou palacinkou kvapnem kvapku oleja, ktorú rozotriem po panvici pierkom.

Ale tá možnosť, že 1 dcl oleja vmiešam priamo do cesta sa mi pozdáva - asi to vyskúšam.
0 0
orlica orlica

orlica je offline (nepripojený) orlica

palacinky mam hotove rychlo a bez velkeho umyvania riadu: Mix-fix (Tupperware) a zacnem davat do jedinej nadoby: 2 dcl mieka, 1 cele vajce, 3-5 pol. lyzice hladkej muky podla toho ci ich chcem tenucke alebo hrubsie), stipka soli + trocha cukru, ( a podla nalady a chuti pridam, co je k dispozicii - bud hrubo struhane jablcko resp. vaniklu,skoricu, resp. caj.lyz.rumu) zatvorim Mix -fix , potrepem par sekund a HOTOVO uz len lejem priamo z nadobky na rozohriatu panvicu.
Peciem ich vzdy tesne pred servirovanim (nepotrebujem nejake habarky,mixery ,naberacky a pod. )cista a rychla robotka
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Kitky uz som vyskusala Tvoj recept na palacinky, velmi nam chutili. Urobila som ich len 18, ale na zaciatok asi dost. Vdaka za recept J
0 0
evitas evitas

evitas je offline (nepripojený) evitas

Ja sa chcem zapojiť do palacinkovania a iba poznamenať, že deco oleja kľudne môže byť. Ten čo chce veľmi zdravo jesť, nech palacinky nerobí. Nie vždy sa oplatí chcieť iba to najzdravšie. Ja som skoro vôbec nesolila a doplatila na to moja štítna žľaza. Teraz solím a je všetko OK. Minule som v TT bola s manželom na palacinkách. Dostali sme len po jednom kuse a dobre sme za ne zaplatili. Odteraz pýtam od manžela tiež dajaké sprepitné. Je to cena za dlhé státie. A sme spokojní obaja. Ahoj.
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

evitas Pozri príspevok
Ja sa chcem zapojiť do palacinkovania a iba poznamenať, že deco oleja kľudne môže byť. Ten čo chce veľmi zdravo jesť, nech palacinky nerobí.
Nejedná sa iba o módu zdravo jesť.
Vieš, že po dosiahnutí určitej váhy je povinnosť odovzdať občianku?!
Radšej sa trocha obmedzujem (tuky, cukry, množstvá...) ale ide to ťažko!
0 0
Andula111 Andula111

Andula111 je offline (nepripojený) Andula111

Kitky, včera som robila palacinky podľa tvojho receptu, len som do nich pridala 1/2 lyžičky škorice. Boli fantastické. Musela som ešte zarobiť z 2 dávok, aby sme mali aj na dnes. Manžel zahlásil, že už iné ani robiť nemám.
Veľká vďaka za super recept.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Jozka toto ma naozaj velmi tesi.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Andulka dobry napad s tou skoricou. Ano tato davka nie je velka ja tiez robim z dvoch pre mojich chlapcov.Som rada ze tvojmu chutilo.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Tiež sa pridám.
V živote sa mi nikdy palacinky nepodarili na veľký smútok mojich chlapcov, z ktorých sú dnes už dospelí muži. Až teraz po rokoch som predsa len ešte raz skúsila, tentokrát podľa receptu Kitky a sláva, podarili sa.
Takto verejne ti ďakujem. Ocenil to aspoň môj mladší syn.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Pozdravujem syna.Ked mas este nieco co sa ti nedari ale chalani to maju radi, kludne napis mozno budem vediet.
Fakt ma tesi ked sa nam veci daria.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať