Zavrieť

Porady

Nebojte sa palaciniek

COGITO ERGO BOOM
POTREBNÉ PRÍSADY

3,5 dcl mlieka, 2 dcl vody, 1 dcl oleja, 2 celé vajíčka, 1 polievková lyžica kryštálového cukru , štipka soli,20 dkg hladkej múky špeciál.

POSTUP PRÍPRAVY

do múky postupne pridávame suroviny aby sa nám neurobili hrudky a poriadne vymiešame metličkou. necháme cca 15 minút odstáť. keď sa nám cesto zdá byť riedke , alebo husté upravíme ho pridaním mlieka alebo múky. pozor na múku rozmiešať v malom množstve mlieka.

prvú palacinku upečieme na oleji . pod ďaľšie už olej nedávame.naberáme malou naberačkou,
lejeme do stredu a panvicou rýchlo otáčame, aby sa palacinka pekne rozliala.cesto musí byť akurát.
tieto placinky sú výborne a niekedy sa mi ich podarí urobiť také tenké, že majú iba jednu stranu./hehe/
keď máte radi sladšie cesto, môžete dať trošku viac cukru, ale ozaj len trošku.
Naposledy upravil kitky : 23.03.08 at 13:17
Usporiadat
OKAA OKAA

OKAA je offline (nepripojený) OKAA

žena
Moje palacinky sú klasické-slovenské,len niekedy dám do cesta trocha kakaa.Sú potom kakaové a tiež výborné.......A na ne tiež džem-alebo nutelu.
0 0
iris12345 iris12345

iris12345 je offline (nepripojený) iris12345

ked date muku celozrnnu psenicnu hladku a nedate tam cukor, budete mat zdrave palacinky a mozu ich aj diabetici
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Pre tých čo nemôžu mlieko a vajíčka:

1 liter sójového mlieka - neobsahuje laktózu, cholesterol ani mliečne bielkoviny
300 g hladkej múky
2dcl oleja
1 kypriaci prášok
vanilkový cukor - nemusí byť

všetko zmiešať - ak je to príliš riedke dosypať trochu múky, ak husté doliať minerálkou...oleja je tam dosť, ale to kvôli tomu aby sa nelepili, lebo panvica sa potrie iba studená, a potom už vôbec
sú na nerozoznanie od tých "normálnych"
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

osky Pozri príspevok
ja som nikdy nevedela odhadnut mnozstvo a tak mi mama vyrobila presny recept a dokonca bez vazenia:

3 dcl mlieka
1PL cukru
1 KL oleja
6,5 PL muky
za stamperlik bublinkovej mineralky
1 vajce
mozeme pridat kusot postruhaneho jablcka--na jemnucko-palacinky su vlacnejsie.
stipka soli

cesto na hladko vymiesat.

na pecenie je dolezite mat kvalitnu panvicu.

panvicu potriem pierkom olejom a lejem cesto od stredu a rozlievam otacanim panvice na tenko.ked spodna vrstva zacne vyhadzovat prve bublinky a strati sa aj posledny priznak tekutiny,obratim.Peciem mierne,nie pri zeravej platni.


musim ale povedat,ze sa mi paci napad potriet panvicu len 1.raz a potom uz vobec nemastit.
asi pridam trosku viac oleja do cesta a potom uz nebudem mastit-vyskusam to
Palacinky sa mi osvedčili, sú dobré, piekla som ich na chalupe, kde nemám vážku. Aj jabĺčko v nich je výborné. Ja ďakujem.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
My doma robíme normalne cesto a namiesto mlieka dáme bublinkovú minerálku alebo dáme 1/2 mlieka a 1/2 minerálny..pol na pol. sú vzdušnejšie,vláčnejšie a nam doma viac chutia
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

osky Pozri príspevok
ja som nikdy nevedela odhadnut mnozstvo a tak mi mama vyrobila presny recept a dokonca bez vazenia:

3 dcl mlieka
1PL cukru
1 KL oleja
6,5 PL muky
za stamperlik bublinkovej mineralky
1 vajce
mozeme pridat kusot postruhaneho jablcka--na jemnucko-palacinky su vlacnejsie.
stipka soli

cesto na hladko vymiesat.

na pecenie je dolezite mat kvalitnu panvicu.

panvicu potriem pierkom olejom a lejem cesto od stredu a rozlievam otacanim panvice na tenko.ked spodna vrstva zacne vyhadzovat prve bublinky a strati sa aj posledny priznak tekutiny,obratim.Peciem mierne,nie pri zeravej platni.


musim ale povedat,ze sa mi paci napad potriet panvicu len 1.raz a potom uz vobec nemastit.
asi pridam trosku viac oleja do cesta a potom uz nebudem mastit-vyskusam to
tak dnes som znova robila tieto palacinky,ale pridala som aj jeden maly ,dobre uvareny zemiak/najprv som ho rozpucila vidlickou a k nemu som pridavala ostatne zlozky/ a aj pol kavovej lyzicky masla

palacinky boli uplne vlacne,tak jemne,ze bolo treba davat pozor ne roztrhanie,ale chut-jedna basen!!!
0 0
janka marenistakova janka marenistakova
môj recept - polovica minerálky + polovica mlieka, vajce, štipka soli, 1 van. cukor, 3-4 nastrúhané jablká, štipka škorice, trochu oleja do cesta a sódy bikarbóny , múka akú práve mám v kuchyni a zamiešam tam aj ovsené vločky / obyčajné alebo prichutené/, palacinky nemajú chybu a sú aj zdravšie - natrieť ľubovoľne , lekvár , tvaroh, Granko alebo len tak
0 0
FugAn FugAn

FugAn je offline (nepripojený) FugAn

2 hrnčeky mlieka, 2 vajcia, 1 a 1/2 hrnčeka hladkej múky, lyžica praškového (kryštál) cukru, štipka soli, 2 jablká, škorica.

v 1 hrnček mlieka rozhabarkovať vajcia, pridať soľ, cukor, múku, potom pomaly dolievať 2. hrnček mlieka. Nakoniec postrúhať očistené jablká pomiešať so škoricou a vmiešať do cesta. Upiecť palacinky, natrieť lekvárom, návrh šlahačka a granko a dobrú chuť.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kedze sezona malin vrcholi,vyskusajte toto.
vsetci,ktorych som tym ponukla,sa pooblizovali az za usami.

urobte si palacinky podla svojho odskusaneho receptu.
potrite tenucko malinovym dzemom,
potom len spodnu polovicu palacinky naplnte dobrym smotanovym hustejsim jogurtom s vanilkovou prichutou
a nato naukladajte po celej polovici cerstve maliny.
prekryt vrchnou-nenaplnenou polovicou a potom este raz prelozit-vznikne nam taky trojuholnik.

zarobime si kakao,trochu cukru a len tolko mlieka,aby sa nam to dalo vymiesat na tekutu,hladku ale hustu polevu.

vyslahat slahacku a nastreknut k palacinke.
vsetko popolievat polevou tak,aby sme na palacinke i slahacke vytvorili pasikovy vzor.dozdobit listkami medovky a mäty a niekolkymi malinami.
mnam.
4 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Moje celkom ine palacinky.
Ked vam zostane z nedele polievka a uz na nu akosi nikto nema chut.
Polievku precedime. Huste odlozime. Do riedkeho vmiesame na dva decilitre polievky jedno vajce a vyslahame
Pridame tolko muky aby vzniklo palacinkove cesto.
Klasickym sposobom vyprazame trosku hrubsie palacinky.
Huste z polievky nasekame, pripadne pomelieme. naplnime do palaciniek.
Ak je malo husteho mozeme pridat syr, sunku, zbytky akehokolvek tepelne upraveneho masa, kukuricku....
Posypeme struhanym syrom a podavame s velkym zeleninovym salatom.
7 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Ja robím palacinky celý život z tohoto receptu:
2 vajcia,
pol litra mlieka,
22 dg múka hladká,
malá lyžička cukor práškový,
na špic noža soda bicarbona.
Všetko spolu vyšľahať a začať piecť palacinky. Po vyskúšaní množstva náplní do nich sme zostali pri plnke: hustejší vanilkový puding, alebo hustejší vanilkový puding zmiešať s tvarohom. Plnka je stále šťavnatá a aj palacinka zostane vláčna. Kto chce môže si ku tomu teraz pridať aj čerstvé ovocie (maliny a pod.)
Kto ten recept nepozná môže skúsiť.
Naposledy upravil ela77 : 06.07.11 at 19:15
7 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Ja robím palacinky od oka, z mlieka, minerálky, hladkej múky,vajca, lyžice cukru, štipky soli, trošku prdopeču, pol deci oleja a hlavne nikdy nezabudnem dat¨citronovú koru. Sú jemné, vláčne a prikryté misou vydržia aj 3 dni,/aj to sa už pár krát stalo, pre vel'ké množstvo/ a chutia stále rovnako.
2 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
ela77 Pozri príspevok
Ja robím palacinky celý život s tohoto receptu:
2 vajcia,
pol litra mlieka,
22 dg múka hladká,
malá lyžička cukor práškový,
na špic noža soda bicarbona.
Všetko spolu vyšľahať a začať piecť palacinky. Po vyskúšaní množstva náplní do nich sme zostali pri plnke: hustejší vanilkový puding, alebo hustejší vanilkový puding zmiešať s tvarohom. Plnka je stále šťavnatá a aj palacinka zostane vláčna. Kto chce môže si ku tomu teraz pridať aj čerstvé ovocie (maliny a pod.)
Kto ten recept nepozná môže skúsiť.
Tak dnes som ich urobila z dvojitej dávky,(boli vnúčatá ) naplnila tvarohovou plnkou a poliala banánom v karamele. Boli naozaj výborné . Recept som už klonovala ďalej. :-))))
1 0
janula26 janula26

janula26 je offline (nepripojený) janula26

Tak som si preštudovala palacinkové recepty v tejto téme a musím sa pochváliť manželovým postupom. Samozrejme, všetky prísady (vajce, múka, cukor, štipka soli, mlieko) sú rovnaké, ale pridáva do cesta aj polovicu rozpusteného masla. Palacinky sú krásne jemné, poddajné a panvicu nemusí vôbec potierať olejom. A ešte sme zistili jednu vec: vyhradili sme na palacinky jednu panvicu, na ktorej nepripravujeme už nič iné. Funguje to skvele :-)))
2 0
Martin Kőrösi Martin Kőrösi

Martin Kőrösi je offline (nepripojený) Martin Kőrösi

Neprelustroval som to celé... ale musím povedať že palacinky je najlepšie robiť tak, že do receptu nepridáte cukor
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Aby som sa priznal ja sa palaciniek nebojim! Ked sa do nich pustim nezostane ani jedna!
0 0
janula26 janula26

janula26 je offline (nepripojený) janula26

janula26 Pozri príspevok
Tak som si preštudovala palacinkové recepty v tejto téme a musím sa pochváliť manželovým postupom. Samozrejme, všetky prísady (vajce, múka, cukor, štipka soli, mlieko) sú rovnaké, ale pridáva do cesta aj polovicu rozpusteného masla. Palacinky sú krásne jemné, poddajné a panvicu nemusí vôbec potierať olejom. A ešte sme zistili jednu vec: vyhradili sme na palacinky jednu panvicu, na ktorej nepripravujeme už nič iné. Funguje to skvele :-)))

Tak musím ešte opraviť množstvo masla na jeden liter mlieka: nie polovicu, ale 1/4 zo 125g masla. Nemôžem tu manželovi robiť zlú reklamu
A ešte jedna vec, to cesto musí vyzrieť (asi 1 hodinu). Potom by malo mať takú dobrú, hladkú konzistenciu (ako redšia omáčka). Snáď už je to všetko
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes som si na ranajky urobila par palaciniek zo spaldovej celozrnnej muky a skusila som pridat trochu oleja do cesta-je to fakt prakticke ze sa nemusi potierat panvica,ale su tazsie na zaludok.
ja ked si spravim tie moje,potriem panvicu minimalne,nie su vobec mastne,ba su az suche-ale su dietne.

typ-taketo celozrnne palacinky su super vec aj pre deti na ranajky a plnim si ich syrom philadelphia s prichutou milka alebo teraz je na trhu uz aj prichut med.jedno balenie v rakusku stoji 1,09eur.
tu medovu jedavam aj s chlebom a dam si na to niekedy este dzem,je to lahsie na zaludok ako maslo a chuti skvelo.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

chytila ma pazravost,tak som robila taketo bez vajicka:

3 PL ryzovych vlociek namocenych v cca 150 ml vody caz noc/ja som to mala uz tyzden takto v chladnicke a nemala som to kedy zjest.../
2 PL kopcovite sojovej muky
7 PL kopcovitych spaldovej celozrnnej muky s klickami
1 PL kopcovita celozrnnej raznej muky
stipka soli
cca 0,5 l mlieka

ak je treba pridame este trosku muky alebo mlieka aby sme dosiahli spravnu hustotu

palacinkaren nechame poriadne rozpalit a potrieme troskou slnecnicoveho oleja lisovaneho za studena
nalejeme cesto a pootaceme aby sa rozlialo po celej panvici
nechame upiect aked sa uz okraje oddeluju,rychlo podoberieme sirokou naberackou a otocime

tieto palacinky su take chrumkave,nie su mastne,ale su ine ako klasicke biele palacinky
skusala som najprv piect celkom bez oleja,dalo sa to ale panvica musela byt ozaj horuca a museli byt dobre pripecene,inak sa nedali podobrat a otocit-a boli prilis suche

jedla som ich s javorovym sirupom a s agavovým sirupom
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Ja som odkukala a zvyknem robit palacinky v takom sirupe (trosku podobny javorovemu), je este lepsi a robim ho sama: rozpustite v hlbsej panvici maslo (cca 70 g), pridate zo dve hrste krystal cukru, rozpustite ho v nom, aby sa tahal ako karamel, potom do toho sprcnete pomarancovu stavu, dzus alebo inu ovocnu z kompotu a tak. Samozrejme to bude sycat a cukor ztvrdne, ale miesanim ho znovu roztopite. Pridate amaretto - podla chuti, nechate trosku povarit a date na tichy ohen - namacate palacinky zlozene na trojuholniky, aby sa cele obalili do sirupu. Mozete sirup pouzit tiez na slahacku a tak.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať