Zavrieť

Porady

preplatenie dovolenky vo verejnej službe

Som zamestnancom vo verejnej službe. Chcel by som vedieť, či pri čerpaní dovolenky mám mať túto zaplatenú v zmysle Zákonníka práce (priemerným zárobkom vypočítaným z predošlého štvrťroku). Napr. dovolenku čerpám v januári 2005. Či túto dovolenku mám mať zaplatenú priemerným zárobkom zisteným z mesiacov 10-12/2004 (hrubé mzdy bez náhrad : počet odpracovaných dní). Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Vo verejnes službe sa dovolenka neprepláca priemerným zárobkom ako pri odmeňovaní podľa Zákonníka práce a za dovolenku patrí funkčný plat.

    w.i.p. je offline (nepripojený) w.i.p.

    w.i.p.
    Marta V, ďakujem. Ktoré ustanovenie zákona to teda upravuje. V Zákone o verejnej službe to nemôžem nájsť.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Hovorí o tom zákon 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme ... § 29 ods.2.

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Prosim o čislo najnovsieho nariadenia vlady k odmenovaniu ucitelov ZS. Neviete mi povedat, ako má byt zaradeny novozacinajúci ucitel ZS a aky ma mat plat?

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Zamestnancom pracujúcim vo verejnom záujme sa náhrady príjmu vyplácajú nie priemerkou, ale pomernou časťou funkčného platu. Funkčný plat (§ 4 Zákona 553/2003) je súčet taritného platu a príplatkov určených mesačnou sumou podľa ods. 1 písm. b/-h/ Zákona 553/2003. Hodinovú sadzbu funkčného platu rieši § 27 odst. 3/ toho istého zákona.

    Odmeňovanie pedagogických zamestnancov rieši zákon č. 553/2003 a tarifný plat sa pedagógom určuje od júla tohto roku v zmysle zákona č. 131/2005.

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Dakujem,ja odmenovanie vo verejnej záujme neovladam. Zákon som si nasla, ale nasla som aj vyhlasku 204/2005 Zb. a to neviem,ci plati na ucitelov, alebo nie.
    A ešte sa opytam, ucitelia majú pocitanu dovolenku na kalendarny rok,alebo skollsky rok.
    Ked je pracovna zmluva od 09/2005 do 06/2006 tak ako s dovolenkou. Vopred dakujem.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    apsgroup
    A ešte sa opytam, ucitelia majú pocitanu dovolenku na kalendarny rok,alebo skollsky rok.
    Ked je pracovna zmluva od 09/2005 do 06/2006 tak ako s dovolenkou. Vopred dakujem.
    Dovolenka sa vzdy pocita za kalendarny rok.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    apsgroup
    Ked je pracovna zmluva od 09/2005 do 06/2006 tak ako s dovolenkou. Vopred dakujem.
    Ak máš pracovnú zmluvu od 1.9.2005 do 30.6.2006, dovolenka za rok 2005 bude 4/12 ročnej výmery dovolenky a za rok 2006 6/12 ročnej výmery dovolenky.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    apsgroup
    Dakujem,ja odmenovanie vo verejnej záujme neovladam. Zákon som si nasla, ale nasla som aj vyhlasku 204/2005 Zb. a to neviem,ci plati na ucitelov, alebo nie.
    .
    Nariadenie vlády č. 204/2005 sa týka určovania tarifných platov napr. nepedagogických zamestnancov v školách, pedagogickým zamestnancom sa určuje tarifný plat podľa zákona 131/2005.

    leabacova je offline (nepripojený) leabacova

    leabacova
    Pracovník odmeňovaný v zmysle zákona 553/2003 je od júna 2007 PN. Pracovný pomer bol ukončený 31.8.2007, zamestnávateľ mu preplatil 15 dní dovolenky.
    Z akého funkčného platu sa prepláca dovolenka, platného do 30.6. alebo z nového platného od 1.7.? A ako sa vypočíta - funkčný plat deliť počtom dní v mesiaci august 2007 x 15 dní?
    Vopred ďakujem za odpoveď

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    leabacova Pozri príspevok
    Pracovník odmeňovaný v zmysle zákona 553/2003 je od júna 2007 PN. Pracovný pomer bol ukončený 31.8.2007, zamestnávateľ mu preplatil 15 dní dovolenky.
    Z akého funkčného platu sa prepláca dovolenka, platného do 30.6. alebo z nového platného od 1.7.? A ako sa vypočíta - funkčný plat deliť počtom dní v mesiaci august 2007 x 15 dní?
    Vopred ďakujem za odpoveď
    Zamestnanec má platový dekrét, v ktorom má určený plat. Z tohoto funkčného platu a počíta náhrada mzdy za dovolenku aj preplatenie nevyčerpanej dovolenky. Počíta sa tak, ako si napísala. Má to vyjsť toľko, ako keby pracovala tých 15 dní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.