Zavrieť

Porady

Mzdy v pohode- stravné lístky

Začínam robiť v Pohode mzdy, poraďte kde "vytvorím" stravné lístky - časť pripadajúcu na zamestnanca.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ak myslíš zrážku zo mzdy za stravné lístky, tak v mzdách príslušného mesiaca u zamestnanca po vytvorení mesačnej mzdy v záložke "čistá mzda", v časti "Mzda" je Stravné a zadávaš mínusom

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    katarina30
    Začínam robiť v Pohode mzdy, poraďte kde "vytvorím" stravné lístky - časť pripadajúcu na zamestnanca.
    Katka..ja robím síce v pohode...ale stravné lístky si robím cez ID...

    katarina30 je offline (nepripojený) katarina30

    katarina30
    bea
    Ak myslíš zrážku zo mzdy za stravné lístky, tak v mzdách príslušného mesiaca u zamestnanca po vytvorení mesačnej mzdy v záložke "čistá mzda", v časti "Mzda" je Stravné a zadávaš mínusom
    Pozerala som to teraz v programe a neviem ako je to mozne ja tam stravne nemam. A to si pravidelne platim servis.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    KATKA...mám síce so mzdami iba štart verziu 2003 ...ale tiež som tam stravné nenašla... verziu 2004 mám bez miezd ..takže tam ti to nedokážem pozrieť

    katarina30 je offline (nepripojený) katarina30

    katarina30
    ďakujem za rady, vyriešila som to interným dokladom a asi budem volať budúci týždeň do Stormware

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Zdravím Vás,
    robím mzdy v POHODE, zrážky za stravné lístky zamestnancom odpočítam mínusom - v záložke nezdaniteľné náhrady. Cez "globálne nastavenie" mzdy som vložila nápis stravenky.
    To by bolo v poriadku, ale jednému zamestnancovi mám znížiť mzdu aj o súkromné jazdy. Potrebovala by som ďalšiu kolónku, aby som mohla prehľadne rozpísať, koľko mu zrážam za stravenky, koľko za jazdy.
    Viete mi poradiť?
    Ďakujem,

    uctoeva je offline (nepripojený) uctoeva

    uctoeva
    Stravné lístky v Pohode sa môžu riešiť jednou z nasledujúcich možnosti a,/ vo mzde za daný mesiac v záložke Čistá mzda , zadanie minusovej čiastky za stravné lístky do políčka Nezdanitelné náhrady.
    b./ v agende Nastavenie/Gl.nastavenie/Mzdy1 je potrebné prepísanie polička Prispevok zo SF osv. na Stravné lístky. Následne vo mzde za daný mesiac zadaš do plíčka Stravné lístky (ktoré sa nachádza nad Nezdanitelnými náhradami) minusovou čiastkou za stravne

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    ok, cez Globálne nastavenie som už predtým doplnila názov : stravenky, druhú položku /za súkromné jazdy/ zadám cez čistú mzdu - mínusom nezdaniteľné náhrady, chcela som ale zmeniť text, aby bolo jasné, /že je to suma za súkr. jazdy/nevadí...

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    Pri zaúčtovaní mzdy mi vyhodí že čiastky za stravné lískky nevstupujú do hrubých miezd a pohoda o nich neúčtuje - že máme vykonať ich zaúčtovanie ručne? Čo tým mysleli neviete poradiť?

    janeb je offline (nepripojený) janeb

    janeb
    Mysleli tým to, že pri účtovaní miezd v ID treba ručne zadať sumu, ktorá bola zamestnancom zrazená a zaúčtovať, pretože sa to neurobí automaticky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.