Zavrieť

Porady

Evidencia DPH v programe MRP DOS

Uctujete niekto v programe MRP DOS. Nie je mi jasne , ako treba nastavit program tak, aby sledovanie evidencie DPH / od 1.5.2004/ bolo spravne.
Usporiadat
MirkaV MirkaV

MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

precitala som si vsetky prispevky a urobila nejake skusky v MRP DOS a ..... prijata faktura 7.6.2004 - faktura prepocitana kurzom 7.6., ak zadam k jednotlivym polozkam aj sadzu DPH, prepocita mi ju, ale ..... kedze dodanie tovaru je 31.5.2004 - do DPH by sa to malo premietnut kurzom z 31.5.2004 a ja to mam s datumom 7.6.2004. TAkze to vidim tak, ze si to pekne napocitam asi v excely, alebo nasli ste nejake lepsie riesenie?

Pekny den
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Nepodarilo sa nikomu vyriešiť problém evidencie DPH pri nadobudnutí tovaru a služieb z in.čl.štátov EU v MRP, aby sa to prejavilo aj v knihe daň.dokladov aj vo výkaze DPH?
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

V prvom rade musia byt nadefinovane danove skupiny. Ja som si ich urobila podla prikladu, ktory maju uvedeny na strankach www.mrp.sk v casti otazky a odpovede. Potom som podla obrazku nadefinovala tieto danove skupiny aj do tabulky, kde sa priamo vypocitava DPH, do stlpca "Skupiny". Dolezite je nadefinovat danovu skupinu pre nadobudnutie vlastne do dvoch riadkov danoveho priznania t.j. r.4 tlaciva (rc3-zaklad a 4-dan) a r.17 tlaciva (rc 23 celkom dan a 24-plny narok na odpocitanie).
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Je mi jasné ako to cez skupiny preniesť do DP, ale ako účtuješ o DPH pri zahr. došlých faktúrach, keď tam máš dva kurzy. Jeden pre zaúčtovanie DPH, a jeden pre zaúčtovanie záväzku. Ak by si mohla, napíš postup ako riešiš práve toto - aby sa to zobrazilo aj v knihe daň.dokladov.
Ďakujem veľmi pekne!!!!!!!!!!!
0 0
MirkaV MirkaV

MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

ja si myslim, ze to v MRP nie je doriesene
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Ano asi je to tak a keď som volala do Blavy a hovorila som s p. Botošovou z MRP Company Blava, bolo mi povedané, že oni predsa nemôžu zakomponovať do programu niečo k čomu ešte nie je 100%-né vyjadrenie vlady. Nevime o čom hovorila, veď v prípade zahr. faktúr je to jasné - 2 kurzy a hotovo. Zdá sa mi, že sa len vyhovárajú, pretože nestihajú včas reagovať na zmeny. Keď som jej povedala, že ostat. softvéry to už majú a ľudia s tým normálne pracujú, nevedela kam z konope. Nech žije servis MRP!!!!!!!!!
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

prosim Vás, kde si mam nadefinovat " TYP DPH" v MRP DOS??? neviem to najst....dakujem
0 0
Zuzana210 Zuzana210

Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

Keď robíš novú faktúru tak pri kolónke "skupina DPH"(alebo tak nejak) stlačíš F2 a dá ti na výber tie typy. Keď nie sú žiadne tak ich tam môžeš hneď zadefinovať. Ale aj ja by som rada vedela, či sa to dá definovať aj inde.
0 0
LudmilaZ LudmilaZ

LudmilaZ je offline (nepripojený) LudmilaZ

Bohužiaľ nedá sa to inde definovať, iba cez Windows commander skopírovať
z jednej firmy do druhej. Je to dosť veľká pomoc, pretože daňových skupín
je skutočne dosť.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

ahojte,

neviem ako v MRP DOSe ale vo windowsoch sa DPH z faktúr EU dopočítava pomocou ikonky "čiastky" kde sa dá ručne dopočítať DPH zo základu dane na fa. Dá sa tam prepísať aj základ aj daň, ktorú vypočíta sám program po prepočte kurzom uvedeným vo fa. Tento výpočet nijako neovplyvňuje celkovú sumu faktúry, tento údaj sa len prenesie do daň.priznania. Ak do týchto koloniek vpíšete základ dane a daň prepočítanú kurzom ku dňu vystavenia fa tak vám to do daň.priznania dá v správnych hodnotách....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať