Zavrieť

Porady

Nahravanie zo satelitu UPC

Dobrý deň chcel by som sa spytat ci ma niekto skusenosti s Dvd rekorderom.Mam upc a ked chcem nahravat nejaky program zo satelitu mozem nahravat iba ten program ktory sledujem..nedalo by sa nejako nahrat do rekorderu kazda stanica zvlast aby som mohol sledovat program a iny aby nahraval...dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Teoreticky by to malo ísť, ak by bol UPC prijímač prepojený s DVD Rekordérom SCART káblom. Potom by sa mali dať na DVD naladiť všetky kanály zo satelitu ....... teoreticky. Prakticky to musí overiť niekto, kto to má odskúšané - čo ja nie som.

    zahor je offline (nepripojený) zahor

    zahor
    to zalezi na viac faktoroch. viac menej je to len teoreticka otazka hlavne pri chceni sledovat iny kanal upc pocas nahravania z upc ..... pretoze programy volis na satelite. cize by si potreboval satelit s dvomi tunermi(primacmi) s 2-mi dekodermi. zaujimava situacia by tiez nastala ak by si chcel pozerat program na inom satelite a mal by si elektricky natacanu parabolu. existuju dvd rekordery s dvomi tunermi ... ale na analogove terestrialne vysielanie (kedze to az tak nesledujem mozno su uz aj digitalne ale zase len DVB-T cize nekodovane). nenasiel som ze by UPC ponukali nieco ako dual box od digi-tv to by bola urcita moznost pre platene programy.

    wildo je offline (nepripojený) wildo

    wildo
    Nepôjdete to nijako lebo programy cez UPC, Digi Tv su kodované mam to odskúšané, nerobte si žiadne nádeje. išlo by to len cez dekodovacie zariadenie, čiže pripojiť decoder k PC, ktorý bude decodovať signal a potom je možnosť nahravať....

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    No pokiaľ viem tak DigiTV teraz má v ponuke dekodér ktorý umožňuje pripojiť dva televízory. Tu by bola možnosť sledovať jeden program a nahrávať iný. Pri UPC neviem.

    lavi je offline (nepripojený) lavi

    lavi
    pokial som sa docitala a nie su nove info, tak jedine Magio ponuka dva streamy,c o znamena jeden program mozete pozerat a druhy nahravat...

    To znamena, ze ked budem mat digitalny signal a nemam dva streamy, musim digitalnu tv prepnut na analogovu a potom mozem nahravat? a este by ma zaujimalo, ci mozem nahravat pri vypnutom rekordere a TV (co pri normalnom rezime analogu je mozne, rovnako ako nahravat a pozerat zaroven rozne programy).

    Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

    Taký klasický východniar Vlado.s
    Posúvam a zároveň sa pýtam: Čo s video rekordérom keď sa vypne analógové vysielanie?

    Dúfam, že je nejaký spôsob ako dostať ten signál zo satelitu alebo DVB-T do VCR.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Vlado.s Pozri príspevok
    Posúvam a zároveň sa pýtam: Čo s video rekordérom keď sa vypne analógové vysielanie?

    Dúfam, že je nejaký spôsob ako dostať ten signál zo satelitu alebo DVB-T do VCR.
    Tvoja otázka je nepresná. Káblovú televíziu prechod z analógového vysielania na digitálne neovplyvní.

    Alebo sa pýtaš na situáciu, kedy chytáš signál cez terestriálnu anténu? Tak potom ti stačí k video alebo DVD rekordéru prikúpiť set-top-box (digitálny tuner) alebo kúpiť nový DVD alebo videorekordér s digitálnym tunerom (ak sa také videorekordéry vôbec budú vyrábať...).

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Ak chceš nahrávať z UPC kúp si svoj prijímač s funkciou PVR a vlož doň kartu.Na video rekorder alebo DVD rekorder zabudni.Do 90 E dnes kúpiš sat prijímač na ktorom budeš jednu stanicu nahrávať a druhú pozerať,do nejakých 170 E prijímač ktorí nahráva naraz z dvoch staníc,podmienkou je sledovať a nahrávať z jednej frekvencie.Ak by si chcel z inej pozerať a z inej nahrávať potrebuješ prijímač dvojtunerový a to je asi 250 E.S takými funkciami existujú aj DVB-T.Na na nahrávanie ako pamäť môžeš použiť aj USB kľúč,stavané je to pre HDD.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Na vyblaznenie sa a rozne srandicky s nahravanim, jedneho, dvoch pgm, cely stream ..... atd odporucam HTPC

    Nahravanie zo satelitu UPC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.