Zavrieť

Porady

atopický ekzém

Dobrý deň,viem že sa na túto tému už dosť popísalo,ale potebovala by som vedieť či je nejaký klub ,alebo zdr.ľudí,ktorí trpia touto chorobou,viem že toto ochorenie sa nedá vylieči,môžu sa potlačiť jeho prejavy,zvlášť vtedy ak je táto choroba spojená a astmou,a alergiou,ale predsa by som si chcela vymieňať poznatky s ľudmi,ktorí trpia týmto ochorením/píšem za syna,ktorý trpí týmto ochorením od narodenia,a jeho stav sa veĺmi zhoršil.ocenila by som ak by sa niekto ozval z Košíc.Ďakujem!
Usporiadat
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

Vedel mi niekto poradiť nejaké recepty pri diéte s atopickým ekzémom? Lebo už neviem čo mám variť, alebo nejaké stránky kde to nájdem.
0 0
axbx axbx

axbx je offline (nepripojený) axbx

Ako si mozem pomoct.KE
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

janamirka2 Pozri príspevok
Vedel mi niekto poradiť nejaké recepty pri diéte s atopickým ekzémom? Lebo už neviem čo mám variť, alebo nejaké stránky kde to nájdem.
Tazke radit, pretoze nie kazdy reaguje na potraviny rovnako. Tu je potrebne odsledovat co mu robi dobre a co nie. Podla toho vyradit z jedalnicka jedla, po ktorych sa vyhadze.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

tina1 - reakcia na jedlo sa da zistit a potom si na to davat pozor. Velmi zle su v tomto citrusi.. Ale ide jar a mne sa ekzem opat objavil... viem ze o par tyzdnov sice zmizne a zas sa objavi na jesen... To s jedlom nesuvisi, tak co s tym??

Teraz som si vsimol, ze toto je zaradene v sekcii RECEPTY. Prosim moderatora o presun temu do sekcii ZDRAVIE. Dakujem.
Naposledy upravil dalid : 19.03.10 at 09:46
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

ludo_centrum Pozri príspevok
99% chorôb má pôvod v našej psychike. Inými slovami v našom podvedomí samom si spúšťame choroby. Ťažké k pochopeniu v dnešnej dobe keď nás farmaceutické spoločnosti bombardujú rôznymi liekmi, ktoré nás neliečia, ale len udržiavajú v stave prežitia, zbavia bolesti, ale nevyliečia. Len nás udržia v stave takom, aby sme vládali myslieť najskôr ísť kúpiť ten ich chemický bordel a až potom chlieb. To je úmysel a tak sa k nám správajú.
Ale to je v skutočnosti tiež len náš vlastný postoj k životu, lebo ľudia sa nechceme vyliečiť. Len chceme aby nás to či ono prestalo bolieť atď... Nedá sa o tom dosť dobre písať, lepšie sa rozpráva :-)

Skús skúmať sama v sebe tvoj vnútorný svet. A hlavne čo ťa trápi, čo by si zmenila atď... Odporúčam veeeeeľa úprimnosti a budeš prekvapená koľko pravdy z teba takto môže výsť von.
Nechcem polemizovať, nepoznám ťa, ale to čo popisuješ a ešte aj astma je prejavom nemožnosti sebarealizácie a že môžeš byť pod tlakom a kontrolou (rodičov, partnera...) prípadne inej skutočnosti, ktorá ti bráni k vyjadreniu sa voľne. Cítiš sa možno veľmi pozorovaná ako pod mikroskopom a možno absolútne nesúhlasíš s prostredím kde si, kde žiješ atď...
Skúmaj to, zisti príčinu, odstráň ju a uvidíš výsledok bez použitia jediného lieku.

Skús si kúpiť knižku "DUCOVNÍ LÉČENÍ". Tam sa môžeš viac dozvedieť o iných, neinvazívnych spôsoboch liečby ktoré fungujú (vlastná skúsenosť)...

Všetko začína v našej mysli.... Nauč sa veriť si, že sa vyliečiš. Nehľadaj spolky nevyliečených ľudí, ale slobodne premýšľajúcich. Zmeň svoj život a veľa sa zmení.
Myslím, že píše za syna, každá choroba súvisí so psychikou, ale treba si aj pomoct, ked sa da, aj chcemiou. Moj syn pouzival vselico, poznam snad kazdeho liecitela na Slov., skusili sme biodermu a zije sa mu lepsie. Kazde rano sa po sprche premasti, kupil si aj sampon, mydlo, tiez spociatku neveril, lebo je to drahsie, ale prestal sa skoro skrabat, nepocujem uz tie vrzgave zvuky. Ked je v strese, sa to trosku zhorsi, ale zije sa mu lahsie, skus to, mozno vam to tiez pomoze. Ale nekupuj len tak, mal by byt v lekarni nejaky kozmeticky poradca, ktory vam to vysvetli, je vela druhov biodermy.
1 0
Maria3 Maria3

Maria3 je offline (nepripojený) Maria3

optimista
Ja môžem po skúsenostiach s dcérkou vrelo odporučiť užívanie probiotík (kúpené v lekárni - v prášku alebo v tobolkách - podľa veku dieťaťa, také, čo treba držať v chladničke), vyhýbanie sa agresívnejším potravinám (citrusy, čokoláda a kakao vôbec, ovocné cukríky - na tie gumené reaguje takmer okamžite, aj keď tam píšu že "bez farbív a konzervantov"...), kúpanie s morskou soľou jej tiež pomáha a ešte kúpele - nás poslali do Trávnice, je to vyslovene na atopický exém pre deti do 18 r. Po 3 týždňoch sme odtiaľ odchádzali s úplne čistou pokožkou a to sa len kúpala, premasťovala (ja som si žiadala len maste na premestenie, bez kortikoidov či imunomodulárnych mastí - v pohode mi vyhoveli) a výsledok prišiel síce neskôr ako pri ostatných deťoch, ale prišiel a bol dokonalý. V každom prípade želám veľa trpezlivosti, šťastia a aj tej viery, že sa to raz podarí dostať pod kontrolu/zlepšiť/vyliečiť...
2 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

... je treba pripomenúť, že aj samotný atopický ekzém pozná niekoľko druhov. Nie je to ako chrípka, alebo angína, kde zaberú antibiotiká. Ja mám 38 a už od narodenia trpím atopickým ekzémom. Keď som bola malá, tvrdili, že to prejde v puberte. Neprešlo. Ale teraz v dospelosti už to nie je také drastické ako v detstve. Naučila som sa s tým žiť. Bola som na liečení v Smrdákoch, každý rok sa snažíme chodiť k moru (syn tiež zdedil po mne tento neduh). Chcela som len povedať, že to čo pomôže jednému pri atopickom ekzéme, nemusí druhému a naopak.
Môj syn, ako som spomínala tiež trpí na atopický ekzém. Mal ho na tváričke. Vyzeralo to hrozne. Navštívila som homeopatov dvoch, nakoľko som chcela vedieť, či sa zhodnú v liečbe. Zhodli sa. Skúsili sme to. Je pravda, že malý sa z toho vyliečil, čo sa týka tváre, ale teraz to máva semtam medzi prstami na rukách. Keď treba použijeme kortikoidy, nestránim sa ich (ale naozaj už len keď treba).
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať