Zavrieť

Porady

zdlhavy postup pri vymahani vyzivneho

Ahojte vsetci, chcem Vam povedat o mojej skusenosti s vymahanim vyzivneho. Exmanzel mi na dieta neplati uz rok a pol. V septembri minuleho roka som nanho podala trestne oznamenie. 2 krat som bola na vysluchu u policie, moj ex. sa ani raz nedostavil. Nasledne mi policajt oznamil ze na to nema nervy a ze ho tzv. "odstiha". Nerozumela som co tym presne mysli, ale doslo mi to ked mi dosiel papier z policie ze to postupili na vyssiu policiu. Par mesiacov nic a prisiel mi papier z prokuratury ze eviduju moje podanie. O par mesiac neskor mi prisiel papier zo sudu ze im to prokuratura postupila a ze mojho ex. odsudili na 5 mesiacov s podmienecnym odkladom o rok. Nechala som si to vysvetlit u pravnicky ktora mi povedala, ze ked mi to do roka nezaplati tak ho na 5 mesiacov zavru. Toto trvalo vyse pol roka kym to je v takomto stadiu v akom to je. No a tento rozsudok je pravoplatny od januara a ani to neprinutilo mojho ex mi platit, nedostala som od neho ani halier. Preto sa chcem spytat niekoho kompetentneho to teraz mam dalsi rok cakat aby mi doplatil vyzivne spred roka a potom zase prejst celym tymto kolotocom ked budem nedaj boze chcet aj vyzivne aj za tento rok od januara??
Usporiadat
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Vééééééééééééééľa trpezlivosti, mne sa nepodarilo vymôcť ani korunu, a to za 15 rokov. Buď ho hľadali, alebo ho odsúdili s procesnou chybou, potom ho zase hľadali....Deťom som za to veru chleba nekúpila. Skús si vybaviť náhradné výživné. Celý kolotoč bol v polročných intervaloch, všetky papiere, výsluchy, predvolania, zápisnice..., právoplatný rozsudok u exekútora, a h...nič z toho.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kekelka kekelka

kekelka je offline (nepripojený) kekelka

za 15 rokov ani korunu??? A ze pravny stat...:-) Ja mam rozsudkom priznane aj vyzivne aj vsetko v poriadku a policajtom sa ho vraj aj tak nepodarilo najst:-)) Najlepsie na tom je ze ja ho sem tam stretnem takze viem ze byva tam kde byval aj ked sa tam akoze "nezdrziava" teda podla nich. Neviem ci mozem skusit aj exekutora alebo mozem len cakat?? Kamarati radia skusit nie celkom zakonne riesenie ale vraj ucinne:-))
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Požiadať súd o vykonanie exekúcie, právoplatný rozsudok odniesť exekútorovi. Naše zákony sú deravé ako rybárska sieť, kadečo prekĺzne, a výživné je na konci záujmu . Preto doporučujem aj exekútora, buď sa ex spamätá, alebo požiadať o náhradné výživné. Aj to sa spamätá, lebo to už potom nejde o matku a deti, ale štát kontra otec. (Ak ho teda nájdu).
0 0
aňuša aňuša

aňuša je offline (nepripojený) aňuša

veselá kopa
...ja som len cez sociálnu kurátorku nahlásila, že mi odmieta platiť a oni sa postarali o to , aby mu exekútor dal príkaz na zrážky zo mzdy, ktoré sú na prvom mieste a odvtedy mám pokoj.
0 0
sylvio sylvio

sylvio je offline (nepripojený) sylvio

V každom prípade odporúčam exekúciu. Je to jednoduchá záležitosť, nestojí to ani korunu, nakoľko náklady exekútora ako aj právnika, na ktorého odporúčam sa obrátiť, budú povinnému strhnuté zo mzdy, z účtu alebo iným spôsobom. Jediným výdajom je notárske overenie rozsudku, ktorým bolo určené výživné.

Následne ak nie je možné exekúciu vykonať počas 3 mesiacov, je možné požiadať o náhradné výživné. Tu je nutné spĺňať niekoľko podmienok, predovšetkým výška Váško príjmu nesmie presiahnuť sumu cca 16.000,- Sk ak sa staráte o jedno nezaopatrené dieťa. Ak je detí viac, primerane sa to zvyšuje o 5.148,- na každé ďalšie dieťa.
0 0
sylvio sylvio

sylvio je offline (nepripojený) sylvio

Musím Vám odpovedať takto, nakoľko ešte nie som 5 dní členom, preto nemôžem posielať súkromné správy.
Takže postup je takýto:
Je potrebné na rozsudku dať vyznačiť právoplatnosť. To Vám spravia v informačnej kancelárii na súde. Následne rozsudok dáte overiť 2x u notára. Originál nikdy nepredkladajte na účely exekúcie. Iba ovrenú kópiu. Potom spíšete návrh na vykonanie exekúcie. Ten Vám prípadne pomôže spísať exekútor.Je úplne jedno na ktorého exekútora sa obrátite. Najlepšie však v mieste Vášho bydliska, nech to nemáte potom ďaleko. Taktiež nie je rozhodujúce, kde Váš ex pracuje. To všetko už rieši exekútor.
Najjednoduchší spôsob je ale isť za advokátom a požiadať o spísanie návrhu na začatie exekúcie. Jemu zaplatíte poplatok za notára a tým je to pre Vás vybavené. Všetko ostatné za Vás potom vyrieši advokát a následne exekútor.
Či už pôjdete za exekútorom alebo najprv advokátom, dobre sa presvedčte o tom, že nič od Vás dopredu nevezmú okrem už spomínaného poplatku za overenie. V opačnom prípade radšej vyhľadajte iného advokáta resp. exekútora.
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

sylvio Pozri príspevok
Musím Vám odpovedať takto, nakoľko ešte nie som 5 dní členom, preto nemôžem posielať súkromné správy.
Takže postup je takýto:
Je potrebné na rozsudku dať vyznačiť právoplatnosť. To Vám spravia v informačnej kancelárii na súde. Následne rozsudok dáte overiť 2x u notára. Originál nikdy nepredkladajte na účely exekúcie. Iba ovrenú kópiu. Potom spíšete návrh na vykonanie exekúcie. Ten Vám prípadne pomôže spísať exekútor.Je úplne jedno na ktorého exekútora sa obrátite. Najlepšie však v mieste Vášho bydliska, nech to nemáte potom ďaleko. Taktiež nie je rozhodujúce, kde Váš ex pracuje. To všetko už rieši exekútor.
Najjednoduchší spôsob je ale isť za advokátom a požiadať o spísanie návrhu na začatie exekúcie. Jemu zaplatíte poplatok za notára a tým je to pre Vás vybavené. Všetko ostatné za Vás potom vyrieši advokát a následne exekútor.
Či už pôjdete za exekútorom alebo najprv advokátom, dobre sa presvedčte o tom, že nič od Vás dopredu nevezmú okrem už spomínaného poplatku za overenie. V opačnom prípade radšej vyhľadajte iného advokáta resp. exekútora.
Exekútor nemôže "zobrať" nič, trovy exekúcie výživného pre maloletých hradí štát, zo zákona.
Overenie rozsudku na matrike pre účely výživného býva bezplatné, ušetrí sa na tom dobrých pár korún.
Advokáti pracujú tiež len za peniaze, a nie pre dobrý pocit, dá sa však dohodnúť na splátkach alebo požiadať o pomoc sociálne, to zvykne spisovať návrhy tiež.
0 0
sylvio sylvio

sylvio je offline (nepripojený) sylvio

elli Pozri príspevok
Exekútor nemôže "zobrať" nič, trovy exekúcie výživného pre maloletých hradí štát, zo zákona.
Overenie rozsudku na matrike pre účely výživného býva bezplatné, ušetrí sa na tom dobrých pár korún.
Advokáti pracujú tiež len za peniaze, a nie pre dobrý pocit, dá sa však dohodnúť na splátkach alebo požiadať o pomoc sociálne, to zvykne spisovať návrhy tiež.
Samozrejme že advokáti pracujú za peniaze. Treba si však uvedomiť, že advokát je vyškolený a má prax v riešení takýchto situácií, a preto je najlepšie obrátiť sa na odborníka. Každý má robiť to čo vie a to čo nevie, prenechať niekomu, kto tomu rozumie. Predíde sa zbytočným komplikáciám. Tak ako nie každý vie urobiť krásnu hladkú omietku, tak nie každý vie ako správne spísať návrh na začatie exekúcie.

A čo sa týka platenia, nemyslím že je vhodné ľudí zavádzať a hádzať špinu na určité profesie. Ak totiž žena požiada o spísanie návrhu advokáta, jeho trovy za spísanie návrhu mu záplatí exekútor z vymoženej sumy, tzn. pri vymáhaní vymôže ešte čosi naviac, čo však nie je na ujmu dieťaťa ani jeho matky.
0 0
kekelka kekelka

kekelka je offline (nepripojený) kekelka

všetkým veeelmi pekne ďakujem za prispevky:-)))
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

kopírujem príspevok z témy o materskom:
lejdi Pozri príspevok
Dobry den ja by som sa chcela spytat ohladom inej temy len to neviem presne zaradit potrebujem radu ohladom trestneho stihania za výzivne,.Uz bol aj sud no mna na neho nezavolali ani mi neoznamili rozsudok.teraz som dostala predvolanie ako svedkina pretoze sud urcil malu sadzbu a prokurator sa na to odolal.Ja by som sa touto formou chcela opytat ked uz dotycny bol v podmienke ci mu este dalsiu povolia alebo ho vezmu rovno do vazby.Pretoze mam strach ze ked sud rozhodne o nejakej podmienke aby to zaplatil tak viem ze on to urcite nezaplati.Chcem sa spytat ci sa tam ja mozem nejakym sposobom domahat aby ho vzali hned do vazby a ci ho mozu tam donutit pracovat, aby mi to vyplatil konecne.Stoji to uz skoro dva a pol roka, rada by som bola keby sa to uz konecne ukoncilo.A este by som sa jednu vec chcela spytat preco ma nezavolali na to prve pojednavanie a z akeho dovodu ma nemuseli informovat o udanom rozsudku.Budem vam vdacna za kazdu radu, Dakujem.
.
0 0
sylvio sylvio

sylvio je offline (nepripojený) sylvio

No pokiaľ v danom prípade vystupujete ako svedok - poškodená, tak samozrejme mali ste byť o všetkom informovaná. Len na základe toho, čo píšete, je naozaj ťažko povedať prečo sa tak nestalo.

K ďalšej otázke. Pokiaľ dotyčný JE v podmienke, ďalšiu mu nepovolia a navyše mu premenia aj pôvodný trest, za ktorý dostal podmienku. Pokiaľ však v podmienke BOL, a už uplynula skúšobná doba podmienečného odsúdenia, potom nie je žiaden problém uložiť ďalšiu.

Čo sa týka samotného trestného konania, jeho účelom je potrestať páchateľa za neplatenie a týmto ho zároveň primäť k tomu, aby platil, ale samotné zaplatenie výživného Vám týmto súd nezabezpečí. V rozsudku možno bude uvedené, že Vám má nahradiť škodu, ktorou je dlžné výživné, ale znova bude len na Vás, aby ste prípadne cestou exekútora toto výživné vymohla. Toto súd už ďalej nerieši.

V podstate by sa mohol vyhnúť trestu, ak by do konečného rozhodnutia súdu túto svoju povinnosť zaplatiť výživné splnil. Toto je jediný akýsi tlak na dotyčného, aby plnil.
Domáhať sa toho aby mu bol uložený trest odňatia slobody sa Vy nemôžete nijak. Môžte akurát pri svojom výsluchu a pri záverečnej reči vysloviť názor, že podľa Vás primeraným trestom vzhľadom na všetky okolnosti ako aj na osobu obžalovaného by bol jedine trest odňatia slobody, ale ináč nič. Pracovať ho nútiť nikto nemôže. Ústava SR garantuje zákaz nútených prác.
0 0
spruzinova spruzinova

spruzinova je offline (nepripojený) spruzinova

Dievcata nie ste dost prefikane, ale asi ste rozumne. Exmanzelka mojho manzela si pomohla za jeden mesiac. On plati na deti nie malu sumu, s tym, ze ak nahodou potrebuje viac- da jej to v hotovosti. Stalo sa, ze jej vyzivne neposlal na ucet ale dal do ruky. Ona si pred dvoma tyzdnami vypocitala nejaku sumu, ktoru je jej dlzny a podala tresne oznamenie.Nakolko sme policajtovi predlozili vsetky doklady co sme mali a suma sedela- dal vyjadrenie, ze zastavuje stihanie. ALE POZOR! Vcera manzelovi zablokovali ucty- exekuciou- zacala som patrat ako je to mozne. Ex podala rozhodnutie zo sudu ohladne vyzivneho, ktore je v platnosti od ich rozvodu- a na zaklade toho zacala exekutorka konat a konala velmi rychle....Ak sa nieco chcete opytat- napiste mi.
0 0
daania daania

daania je offline (nepripojený) daania

Ahojte,

chcem si napísať na prokuratúru:Žalobu na neplatenie výživného na základe súdneho rozhodnutia. Nemáte niektorá vzor? Aké doklady treba priložiť?

Ďakujem.
0 0
daania daania

daania je offline (nepripojený) daania

spruzinova,
trestné oznámenie musím podať na polícii, alebo si ho môžem napísať sama. Aké má mať náležitosti? Polícii by som sa chcela vyhnúť, nakoľko u nás je prístup policie asi: čo otravuješ! A ešte musím počítať s tým, že si tam posedí asi 4 hodiny pokiaľ si ma niekto všimne.
Môj "ex" nemá žiadny majetok, nikdy robiť nebude a je mi dlžný už 70 000Sk. Dá sa s tým niečo robiť?
Ďakujem vopred za odpoveď.
0 0
lucilinda lucilinda

lucilinda je offline (nepripojený) lucilinda

Dobry podvecer,
ja by som sa chcela spytat, idem podat navrh na vykonanie exekucie, ale neviem, ci musim si najst exekutora v mieste trvaleho bydliska, kde aj prebiehal sud, alebo mozem najst exekutora v mieste kde byvam?/ totizto vzdialenost medzi tymito bodmi predstavuje 500 km/
dakujem a prosim o odpoved
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

čiže - je jedno kde ten exekútor má sídlo, ide tu vo veľkej miere o trovy, pretože čím ďalej je exekútor od povinného tým viac sk minie, keď sa vyberie za ním na osobnú návštevu, tiež môžu vznikať zbytočné prieťahy, lebo povinný sa prípadne nebude môcť dostaviť k ex. na preukázanie majetkových pomerov, prípadne vyplatenie dlhu. tiež s oprávneným komunikuje ex. omnoho menej ako s povinným.
pokiaľ ide o exekúciu na výživné, preddavok na trovy platí exekútorovi štát, a ex. si to potom od povinného vymôže.
POZOR ak ide o vymáhanie inej pohľadávky - v prípade, že bude neúspešná ešte stále platí, že trovy exekútorovi potom platí oprávnený.
to je zatiaľ všetko, čo ma k téme napadlo
0 0
veva2711 veva2711

veva2711 je offline (nepripojený) veva2711

chcela by som vediet co je lepsie pri vymahani vyzivneho?Podat podnet na prokuraturu,alebo cez exekutora??
0 0
veva2711 veva2711

veva2711 je offline (nepripojený) veva2711

neviete ci sa niekde neda stiahnut "navrh pre exekutora "na vymahanie vyzivneho???byvam na dedine a tu ziadnych pravnikov a advokatov nemame.dakujemmm
0 0
ester123 ester123

ester123 je offline (nepripojený) ester123

bola si sa poradiť aj na sociálke - na úrade práce soc.vecí a rodiny? teraz sa už nedá exekučne strhať výživné z platu??? veď ak je zamestnaný v nejakej firme ... tak by mohli byť páky aj na takých špinavcov ... stále majú trpieť deti?
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

nechápem prečo by sa nemalo dať výživné strhávať z platu, dá sa strhávať, zablokovať účet, predať hnuteľný a nehnuteľný majetok, ale to všetko robí exekútor, nie sociálka, nie prokuratúra.
už som niekde písala, čo treba dať do návrhu na vykonanie exekúcie - tiež schopný exekútor by to mal spísať aj u seba.


súdny exekútor
sídlo


V , dňa

Návrh


Oprávnený: deti, treba ku každému napísať, že sú občanmi SR (ak teda naozaj sú) plnoleté deti si podávajú návrh samé, resp. môžu doložiť plnú moc pre matku, právnika a pod.
Zastúpení zák. zástupcom – matkou:

Povinný: otec, ktorý neplatí výživné

na vykonanie exekúcie
pre zameškané výživné
na maloletú v sume

na maloletú v sume

a bežné výživné na maloleté vo výške mesačne ( na obidve deti ).


Rozsudkom Okresného súdu v č.k. zo dňa bola povinnému uložená povinnosť platiť maloletej výživné vo výške po mesačne od a maloletej výživné
vo výške po mesačne od .

Rozsudok sa stal právoplatným a vykonateľným dňa .
Povinný za obdobie od právoplatnosti rozsudku uhrádza výživné nepravidelne (resp. neuhrádza alebo iné).

Vzhľadom k tomu, že povinný si od vydania právoplatného rozhodnutia dobrovoľne neplní uloženú povinnosť navrhujem, aby Okresný súd v vydal toto

poverenie:
Okresný súd v poveruje súdneho exekútora so sídlom vykonaním exekúcie podľa právoplatného a vykonateľného rozhodnutia Okresného súdu v , č.k. zo dňa , spôsobmi uvedenými v § 63 zákona č. 233/1995 Z.z. na uspokojenie zameškaného výživného a bežného výživného v nasledovnej výške:
- na maloletú
zameškané výživné od do (je dôležité napísať od kedy do kedy, prípadne aj priložiť rozpis za ktoré mesiace koľko zaplatil alebo nezaplatil)
bežné výživné od vo výške mesačne vždy do (toto sa odpíše z rozsudku) dňa v mesiaci
- na maloletú
zameškané výživné od do
bežné výživné od vo výške mesačne vždy do dňa v mesiaci
- náklady oprávnených spojené s vymáhaním pohľadávky: (sem sa môže dať poplatok za overenie rozhodnutia, lebo k návrhu prikladáte 1x overenú fotokópiu rozhodnutia)

Zároveň dávam súhlas k zriadeniu exekučného záložného práva na nehnuteľný majetok povinného a súhlasím s tým, že súdny exekútor môže túto pohľadávku uspokojiť i predajom týchto nehnuteľností. (POZOR - tento odsek nedávajte, ak máte s povinným spoločný byt)
Podľa § 4 ods. 1 písm. h) zák. č. 71/1992 toto konanie je oslobodené od platenia súdnych poplatkov.
Podľa § 197 ods. 3 Exekučného poriadku, platiteľom preddavku podľa odseku 2 je štát, ak ide o vykonanie exekúcie na vymoženie pohľadávky na výživnom.


Prílohy: podpis



0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať