Zavrieť

Porady

Prepočet stravných lístkov

Podľa usmernenia ÚDR k zdaňovaniu stravných lístkov sa oproti doteraz platnému výkladu zmenil spôsob vyčíslenia DPH pri poskytnutí služby za stravovanie (do základu dane sa už nezapočítava zákonný príspevok zamestnávateľa ani príspevok zo sociálneho fondu). Ak som však pri konkrétnom prepočte zadal vopred stanovený konkrétny príspevok zo SF, po pripočítaní DPH mi na úhradu zamestnancovi vždy vychádzali sumy s desatinnými číslami. Do prílohy preto prikladám malú kalkulačnú tabuľku v exceli, ktorá pri prepočte všetky drobné zametie do sumy príspevku zo SF a suma určená na úhradu od zamestnanca je celé číslo (resp. 0,50 Sk). Možno to niekomu z vás pomôže.

Dodatok: V prílohe sú 2 varianty prepočtu - Kalk_SL.xls prepočítava výšku zákonného príspevku zamestnávateľa (v súčasnosti 55%) z hodnoty stravného lístka bez DPH,
Kalk2_SL.xls prepočítava výšku zákonného príspevku zamestnávateľa ako 55% z aktuálnej hodnoty denného stravného pri pracovnej ceste (v súčasnosti 80,- Sk).
Dodatok2: Pri zadávaní niektorých kombinácií hodnôt sa vyskytovala zaokrúhľovacia chyba 0,01 Sk v poslednom riadku. Opravené pripojené tabuľky by už mali hodnoty prepočítavať korektne (aspoň dúfam), pokiaľ ste si ich stiahli pred 4.4.05, vymeňte si ich.
Dodatok3: Keďže sú aj prípady, že dodávateľ nie je platcom DPH (resp. odberateľ je názoru, že DPH na vstupe sa u stravných lístkov nemôže uplatňovať), doplnil som ešte
2 tabuľky prepočtu aj pre tento variant (kalk3_SL a kalk4_SL)..
Naposledy upravil andrej_rv : 10.11.07 at 23:35
Usporiadat
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Andrej, nedá sa prerobiť výpočet v tabuľke na na novú sumu stravného
platného v súčasnej dobe? Ďakujem
0 0
zuzana v zuzana v

zuzana v je offline (nepripojený) zuzana v

Prosím, poraďte mi. Ako je to od 1.1.2006 so stravnými poukážkami? Kupujeme v hodnote 89,-. Je správny výpočet:
55% = 48,95 zamestnávateľ
45% = 40,05 => 2,05 sociálny fond
38,- úhrada od zamestnanca
Žiadne dph na výstupe?
Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzana v
Prosím, poraďte mi. Ako je to od 1.1.2006 so stravnými poukážkami? Kupujeme v hodnote 89,-. Je správny výpočet:
55% = 48,95 zamestnávateľ
45% = 40,05 => 2,05 sociálny fond
38,- úhrada od zamestnanca
Žiadne dph na výstupe?
Ďakujem.
Žiadna daň na výstupe. Stravné poukážky nepodliehajú dph.
0 0
niklo niklo

niklo je offline (nepripojený) niklo

prosím, hodnota stravného lístku, ktorú by mal platiť zamestnanec sa vypočítava len z ceny stravného lístku, alebo aj z poplatku za službu (TR lístky v hodnote 70 Sk, poplatok za službu 210 Sk + DPH) ...ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

niklo
prosím, hodnota stravného lístku, ktorú by mal platiť zamestnanec sa vypočítava len z ceny stravného lístku, alebo aj z poplatku za službu (TR lístky v hodnote 70 Sk, poplatok za službu 210 Sk + DPH) ...ďakujem
U TR a iných spoločností sa k stravenke neuplatňuje dph, pretože nepodliehajú dani.
Poplatok je náklad spoločnosti, ktorý podlieha dph.
Cena stravenky je teda bez dph.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať