Zavrieť

Porady

Eshop - ako to funguje?

Zaujimalo by ma ako funguje taky eshop z hladiska objednavok. Napr eshop predava hracky, ma siroky sortiment - prde objednavka a co potom? Posiela to eshop priamo zo svojho skladu alebo sa to riesi inak? Osobne si neviem predstavit ake peniaze by museli stat v tom tovare ak by to musel mat setko eshop na sklade...nie je to risene tym ze po obdrzani objednavky sa bjedna od dodavatela dany tovar? Ale potom mam jednu otazku, ako je to ked eshop garantuje dodat tovar do 3 dni? Potom mi to casovo nevychadza aby stihol eshop poslat objednavku dodavatelovi, ten to poslal eshopu a ten zakaznikovi...Asi trepem hluposti ale vedel by mi niekto objasnit ako to funguje? dakuejm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Alex_M je offline (nepripojený) Alex_M

    Alex_M
    zaujimavy prispevok.logicky ked nad tym clovek uvazuje tak eshop je predajna len namiesto vykladnej skrine a regalov je vyuzity virtualny priestor. zalezi od sikovnosti realizatorov ako budu postupovat. ponukany tovar musia vediet zohnat, popripade mat na sklade. inak je to porusenie zmluvy. pri eshope to nie je ako pri velkych retazcoch. mozu mat na sklade mensi pocet kusov a doobjednavat. (just in tim ci jak sa to vola) a ta lehota distribucie - zalezi od moznosti, take ups to dokaze dorucit behom par hodin (zalezi od vzdialenosti). a zrejme ked garantuje do 3 dni tak to ma vyskusane ze to ide. (cize bud sklad alebo priamo dodavatel formou preposlania objednavky a naslednej provizie z predaja) myslim ze takto nejako to funguje, aspon ja by som to tak robil

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    a nie je tam niekde napisane ze do 3 dni ak je tovar skladom? ja to tiez tak robim, a ak nie je skladom tak do 7-10dni nie je problem objednavku vyriesit, ale ked vsetko dobre ide tak sa da aj do 4 dni a to ide este tovar od dodavatela z CR.

    Alex_M je offline (nepripojený) Alex_M

    Alex_M
    jj sak logicky..akoze ja sa nerealizujem v eshope ale tak bezne pri preobjednavani sa taketo lehoty bez problemov stihaju. samozrejme zalezi od tovaru ale na eshopoch su zvacsa bezne tovary (ziadne veci na zakazku a podobne)
    Naposledy upravil Alex_M : 26.03.08 at 18:36

    xBORISx je offline (nepripojený) xBORISx

    xBORISx
    Co sa tyka tych zluv s dodavatelmi? Mozno dohodnut aj zmluvu v ktorej nebude prisne limitovany mesacny odber daneho tovaru? Alebo dodavatel chce presne urcite zavazne mnozstvo? Lebo pri mensom eshope si neviem predstavit aby sa zaviazal majitel eshopu aby bral 100kusov tovaru mesacne a to uz nehovoriac o tom ak ma eshop 20 druhov znaciek a pod...

    Alex_M je offline (nepripojený) Alex_M

    Alex_M
    toto je vsetko zhodne s beznym predajom zalezi od dohody. tak ako aj maly obchodik na dedinke nemoze brat od pekarni 200 chlebov denne tak isto je to aj s malym eshopom.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    ja nemam ziadne pisomne zmluvy, je to cisto len otazka dohody, da sa dohodnut aj odber 1ks, samozrejme ak by bol vecsi odber tak je moznost lepsej ceny...

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    keď má dodávateľ dlhé dodacie lehoty, tak nezostáva nič iné než siurobiť pre Eshop skladík. Ak vie dodávať do 3-5 dní, tak netreba vytvárať sklad, ale len preposielať tovar.
    Prípadne si dohodnúť droppshiping: tovar bude posielať priamo dodávateľ vášmu zákazníkovi s vašimi údajmi na balíku a priloží vašu faktúru a ostatné doklady. Tie sa posielajú dodávateľovi spolu trebárs s objednávkou mailom. Tých spôsobov je veľa.

    tomasjuve je offline (nepripojený) tomasjuve

    tomasjuve
    Filip Glasa Pozri príspevok
    keď má dodávateľ dlhé dodacie lehoty, tak nezostáva nič iné než siurobiť pre Eshop skladík. Ak vie dodávať do 3-5 dní, tak netreba vytvárať sklad, ale len preposielať tovar.
    Prípadne si dohodnúť droppshiping: tovar bude posielať priamo dodávateľ vášmu zákazníkovi s vašimi údajmi na balíku a priloží vašu faktúru a ostatné doklady. Tie sa posielajú dodávateľovi spolu trebárs s objednávkou mailom. Tých spôsobov je veľa.
    v postupe dodavania sa nevyznam, tak sa pytam ak je dodavatel z azie ako dlho moze trvat objednavke kym sa fyzicky presunie na miesto urcenia? pri tomto dropshipingu hra rolu mnozsto objednaneho tovaru na priemernu cenu za kus ?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    tomasjuve Pozri príspevok
    v postupe dodavania sa nevyznam, tak sa pytam ak je dodavatel z azie ako dlho moze trvat objednavke kym sa fyzicky presunie na miesto urcenia? pri tomto dropshipingu hra rolu mnozsto objednaneho tovaru na priemernu cenu za kus ?
    to preposielanie z azie, ako by si chcel riešiť colnicu, neprevzatie zásielky stratenú zásielku?

    konkrétne, balík bude za 50€, tie ti napríklad prídu na účet. Ty zaplatíš v ázii svojmu dodavateľovi a on by mal poslať balík na adresu, ktorú udáš.
    1. balík zastaví colnica a bude chcieť clo a DPH - kto ho platí? Veď zákazník ti už zaplatil.


    tieto dalšie problémy sú samozrejme aj vtedy, ke´d je tovar u teba na sklade
    2. balík sa stratí
    3. balík bude na dobierku a zákazník ho nepreberie - čo potom?
    4. zákazník môže tovar do 7 dní vrátiť

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    mattto Pozri príspevok
    Podla SOI, tato smernica zatial u nas neplati. Je to asi len otazka casu kedy zacne platit.

    Podnikanie je offline (nepripojený) Podnikanie

    http://www.podnikanie.net Podnikanie
    Sú iba tri možnosti: 1. mať tovar na sklade a po objednávke ho zabaliť a poslať zákazníkovi, 2. dropshipping, 3. po objednaní zákazníkom tovar kúpiť a poslať mu ho. Prvá možnosť je najlepšia a najrýchlejšia, ale záleží aj od tovaru a počtu položiek v eshope, lebo na nejaký sklad stačí 2000 eur a na nejaký je málo 2000000...
    Naposledy upravil Richard : 18.02.13 at 07:01 Dôvod: umyselne spamove linky

    mshop je offline (nepripojený) mshop

    mshop
    Tovar na sklade ani nie ak máš dodávateľa z blízkeho okolia... Ja napríklad mám a ten má sklad v hodnote 1.2 milona € takže neviem kde by som ja nato zobral... Keď je niečo súrne sadnem do auta a o 20 minút som na firme aj s tovarom. Z ázie by bolo najlepšie asi predsa len si sklad spraviť... treba investovať, trošku sa uskromniť a tovar si predajom odstupom času zarobí sám na seba a ani nezbadáš a sklad v istej sume budeš mať aj ty...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.