Zavrieť

Porady

Drez z novogranitu

Mam v kuchyni drez z novogranitu/t.j.taký čo vyzerá ako kamenný/.Stala sa ale chyba.Vyhodila som si omylom návod na údržbu.Umývam ho Cifom ale naspodku mi zostáva zájdený.Je biely a zle to vyzerá.Prosím vás pekne,kto s nim máte skúsenosť poraďte mi.Ďakujem a prajem pekný a slnečný deň!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    vasulka Pozri príspevok
    Mam v kuchyni drez z novogranitu/t.j.taký čo vyzerá ako kamenný/.Stala sa ale chyba.Vyhodila som si omylom návod na údržbu.Umývam ho Cifom ale naspodku mi zostáva zájdený.Je biely a zle to vyzerá.Prosím vás pekne,kto s nim máte skúsenosť poraďte mi.Ďakujem a prajem pekný a slnečný deň!
    S tým nič neurobíš. Ten materiál nie je úplne odolný voči povrchovým poškodeniam, hoci je dosť tvrdý. Spodok toho drezu bude vždy vystavený rôznym mechanickým vplyvom (poškriabanie riadom, ktorý je tvrdší ako drez - sklo, porcelán, železo,...).

    My máme silgranitový drez (čierno-mramorový) a tiež po niekoľkých rokoch sa dno drezu opotrebovalo, je taký doškriabané, ako keby som ho niečím obrúsil . Ak to máš biele a vidno tmavé škrabance, skús to prebrúsiť brúsnym papierom a používaj takú plastovú mriežku na dno, aby riady neničili povrch dna. Bohužiaľ nič nezostane večne nové....

    lubicaha je offline (nepripojený) lubicaha

    rada sa smejem a mam rada ludi ...viac lubicaha
    My mame tiež fragranitovy drez.a čistim ho mäkkou hubkou a čistiacim pripravkom určenym priamo na ten drez Franke twister.
    A použivala som aj TORO ,ktorym sa drez tiež dobre čistil a v navode na udržbu bol tiež odporučeny.

    astra je offline (nepripojený) astra

    astra
    ja drez v pohode umývam SAVOm. Nalejem Savo, trochu zriedim vodou a nechám 10 min. Potom opláchnem a drez je ako nový. Mám ho už šiesty rok.

    Miru je offline (nepripojený) Miru

    Miru
    Ja teda neviem ale novogranitový dres ktorý mám ja nieje hladký a škrabance na ňom vôbec nie sú vidieť ale zato občas je zájdený, /piesková farba/ vtedy dno čistím práškom momentálne mám Scouring powder od YPLONU a nechám pôsobiť asi hodinu a potom opláchnem asi obsahuje neaké bielidlo lebo dres sa pekne vyčistí , ak je veľmi špinavý skús to opakovať viac krát za sebou ,alebo to nechaj pôsobiť cez noc.

    vasulka je offline (nepripojený) vasulka

    mam rada život vasulka
    Miru Pozri príspevok
    Ja teda neviem ale novogranitový dres ktorý mám ja nieje hladký a škrabance na ňom vôbec nie sú vidieť ale zato občas je zájdený, /piesková farba/ vtedy dno čistím práškom momentálne mám Scouring powder od YPLONU a nechám pôsobiť asi hodinu a potom opláchnem asi obsahuje neaké bielidlo lebo dres sa pekne vyčistí , ak je veľmi špinavý skús to opakovať viac krát za sebou ,alebo to nechaj pôsobiť cez noc.
    ahoj môžeš mi povedať,kde sa prášok predáva? Ten som ešte nevidela.Ďakujem Miru a pekný deň!

    Miru je offline (nepripojený) Miru

    Miru
    Ja už neviem kde som ho kúpila je to 1kg balenie a už mám asi len 5 dk tak si vieš predstaviť ako ho mám dlho ,ale pozriem sa po obchodoch a ak ho zbadám tak sa ozvem ,prípadne ti odfotím a pozri si aj u vás neviem skade si,ja musím dávať pozor na čističe lebo mám ČOV ,tak kupujem len také šetrné.

    vasulka je offline (nepripojený) vasulka

    mam rada život vasulka
    Miru Pozri príspevok
    Ja teda neviem ale novogranitový dres ktorý mám ja nieje hladký a škrabance na ňom vôbec nie sú vidieť ale zato občas je zájdený, /piesková farba/ vtedy dno čistím práškom momentálne mám Scouring powder od YPLONU a nechám pôsobiť asi hodinu a potom opláchnem asi obsahuje neaké bielidlo lebo dres sa pekne vyčistí , ak je veľmi špinavý skús to opakovať viac krát za sebou ,alebo to nechaj pôsobiť cez noc.
    Ahoj! Pobehala som celé Levice,ale prášok som nezohnala.Ďakujem ti za ochotu,budem hľadať ďalej.

    Miru je offline (nepripojený) Miru

    Miru
    Ja som dnes bola v kauflande a našla som ho doteraz som mala iba žltý s citrónom ale skúsi maj modrý s chlórom vraj má silnejšie bieliace účinky
    prášky.jpg  

    zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

    zuzi1
    Ja mám tiež drez so silgranitu. Umývam ho Savom alebo Domestosom, podľa toho, čo mám doma. Nádherne ho vybieli a určite nepoškodí. Drez mám už štvrtý rok, robím to tak od začiatku a je ako nový.

    vasulka je offline (nepripojený) vasulka

    mam rada život vasulka
    Miru Pozri príspevok
    Ja som dnes bola v kauflande a našla som ho doteraz som mala iba žltý s citrónom ale skúsi maj modrý s chlórom vraj má silnejšie bieliace účinky
    Ahoj Miru,Dnes som si kúpila ten modrý prášok,nechala som ho pôsobiť pol hodiny,zdá sa,že to pomôže. Nechám to pôsobiť ešte cez noc. Ďakujem ti.Riedené SAVO sa obávam dať.V.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Našla som tu len túto jednu tému, tak pridávam otázku sem. Radi by sme do kuchyne kúpili silgranitový drez. Kde dostať na Slovensku tieto drezy kúpiť?A aké máte s nimi skúsenosti?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ja som ho kúpila v kuchynskom štúdiu, kde som si objednávala kuchynskú linku. Pred 4 rokmi stál asi okolo 10.000,- Sk a som s ním veľmi spokojná. Udržiavam ho domestosom a stále je ako nový.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Našla som tu len túto jednu tému, tak pridávam otázku sem. Radi by sme do kuchyne kúpili silgranitový drez. Kde dostať na Slovensku tieto drezy kúpiť?
    Majú ich v každom kuchynskom štúdiu. My máme drez Alveus, vyrábajú ich v Slovinsku a sú cenovo výhodnejšie, ako "vychytené" značky (Blanco, Franke).

    DanielaSĽ Pozri príspevok
    A aké máte s nimi skúsenosti?
    Dobré, len dno drezu sa časom ošúcha.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Dá sa v kuchynskom štúdiu drez kúpiť aj samostatne? Lebo kuchyňu mi budú robiť v jednej stolárskej firme v našom meste.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Dá sa v kuchynskom štúdiu drez kúpiť aj samostatne? Lebo kuchyňu mi budú robiť v jednej stolárskej firme v našom meste.
    V tých štúdiách, s ktorými som prišiel zatiaľ do styku to bolo možné bez problémov. Ja som tiež zháňal len drez a nikde nepovedali, že to predajú len s celou linkou. Ale niekde môžeš natrafiť na tvrdohlavého predajcu. Ale všetci ponúkajú drezy od rovnakých výrobcov (je ich toľko, že by si ich zrátala na prstoch 2 rúk), takže ak jeden nepredá, kúpiš u iného.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.