Zavrieť

Porady

Stavba noveho domu

Ahojte
Na buduci rok chcem zacat s novostavbou domu. Projekt mam vybrany, po diskusii zo zenou, od prodomu elegant 114. Tento rok ma caka zburenie stareho domu (hlineneho) a musim dat tiez doporiadku aj celi zarasteny pozemok....
Kedze ma dom v projekte okna z oblukom uvazujem aky system stavby vybrat. Mate niekto skusenosti z oknami z oblukom? Aku skadbu by ste mi doporucili. Ja uvazujem o veloxe.
Dakujem
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ste si isti, ze chcete prave taky dom? Komplikovanejsi ste ani nemohli vybrat, sama sikmina a strecha zlozena z miliona mensich casti. Ten dom bude 2x tak drahy ako rovnako velky rovny obldznik. Nehovorim, ze musite robit uplne jednoduchy dom, iba chcem aby ste boli v obraze co do ceny. Navyse miesta, kde budu strasne tepelne mosty, stresne okno uplne zbytocne, takze s nim budu aj problemy uplne zbytocne, atd atd...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Pistino Pistino

Pistino je offline (nepripojený) Pistino

Ja bohuzal viem ze je ten projedt komplikovany. No skuste to vysvetlit mojej zene . Ja som chcel len nejaky jedonduchy obdlznik. Este skusam zmenit jej nazor. Chcem stavat svojpomocne a jednoduchsia stavba by bola lepsia. mozno ked uvidi viac nazorov, tak sa da presvedcit.
Dakujem
0 0
NInive NInive

NInive je offline (nepripojený) NInive

Ak mám pravdu povedať, chvíľu som nad ním rozmýšľala aj ja. (Asi 15 sekund). Dôvody sú jednoduché prečo nie. Málo kompaktný, samé zlomy, nepravidelnosti stien, vykier, súhlasím s tepelnými mostami (i keď strešné okná sú niekedy treba a nie vždy sú s nimi problémy). Výklenok v kuchyni akceptujem, ale nechápem ten v obývačke. Ten by som určite zrovnala, možno predĺžila celý pôdorys. Strechu urobila čo najekonomickejšie-obyčajná sedlová- kôli náročnosti krovu, tepelným mostom.....
Okná zameniť za klasické, nie s tým oblúkom. Spýtajte sa na to oknárov. Mne na to jeden povedal- že arcitekt si vymyslí, aby to bolo čači-mači prípadné problémy sa dostavia neskôr. Radšej klasika s prekladmi a do okien si dajte záclonky na romantický spôsob. Inak dom je vcelku pekný, ale neviem nakoľko ekonomický. Vydané náklady sa nebudú rovnať s komfortom (s porovnaním s inými stavbami. Mimochodom za uvedené zmeny by som sa nedoplatila. Radšej skúste projekt na mieru. Ako stavebný materiál, ak sa rozhodnete pre túto komplikovanú variantu, tak najlepšie pórobetón, alebo spomínaný velox. Ale tie okná si ešte premyslite
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Pistino Pozri príspevok
Ja bohuzal viem ze je ten projedt komplikovany. No skuste to vysvetlit mojej zene . Ja som chcel len nejaky jedonduchy obdlznik. Este skusam zmenit jej nazor. Chcem stavat svojpomocne a jednoduchsia stavba by bola lepsia. mozno ked uvidi viac nazorov, tak sa da presvedcit.
Dakujem

Ak to platí, žena kludne to postavte, ak vy, nechápem čo do toho tak kecá? Vyberte nejaké poriadne a nech si z nich vyberie
Radšej jej vyberte drahší a jednoduchší .
Je to ako s autom, hlavne, aby to vypadalo a malo peknú farbu, ale že to žere 20 l/100 km, kazí sa, nákladné opravy, nízka bezpečnosť, to ju nezaujíma,...

Myslite aj na budúcnosť , problémy, problémy, opravy, ....
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Pistino Pozri príspevok
Ja bohuzal viem ze je ten projedt komplikovany. No skuste to vysvetlit mojej zene . Ja som chcel len nejaky jedonduchy obdlznik. Este skusam zmenit jej nazor. Chcem stavat svojpomocne a jednoduchsia stavba by bola lepsia. mozno ked uvidi viac nazorov, tak sa da presvedcit.
Dakujem
Tak povedzte zene ze tento dom bude o nejaky ten milionik drahsi a mozno ju to prejde.
0 0
NInive NInive

NInive je offline (nepripojený) NInive

Ale, ale už s tým prestante. Žena radšej na všetko príde sama (ako aj muž).
Najprv jej daj študovaťvšetko stavebné a potom ti narobí vietor v stavbe. Ako ja môjmu mužovi. Ten všetko pomenil na základe toho, čo som povedala. Nepoviem, že dačo ma neopustilo, dáky stavebný neduh, ale je to stále lepšie, ako keby sme išli po manželovej teórii.....
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

NInive:
nikto to nehovoril na všetci, ženské, ale je to typické (prosím nekameňovať).
Jedna ženská, kupovala auto podľa výkonu, kúpila si nissan Z350, ale nevyužila jeho potenciál, kúpila si ho len, že sa jej páčil,...
Naštudovať sa dá všetko , niekto má na to čas niekto nie

Ani nehovorí, že muži sa všetkému rozumejú , ja neviem upratovať
Písalo sa to v rámci tejto témy, tak nechápem prečo si to beriete ostatné na triko.

Proste Pistino musí svojej žene vysvetliť, prečo nie tento dom, ale iný.
0 0
Pistino Pistino

Pistino je offline (nepripojený) Pistino

100% suhlas z Compositerom. Uz som jej to vysvetlil a zobrala to celkom v nomrme. na tomto fore su totiz ludia, ktory uz nieco postavili a ja si dam rad poradit. Hlavne tu mozem najst triezve pohlady na vec. Mozno zacinam podla niekoho skoro uvazovat co a ako na buducej stavbe ale podla mna je dobre ked si ozrejmim niektore veci skor a prehodnotim ich sam, ako sa spoliehat na predajcov.
K tym zenam: Niektore to zaujima...ale o mojej to bohuzial neplati.
Uz som pozeral aj nejake jednoduchsie projekty. Ked najdem nejaky co sa mne a zene bude pacit, tak ho urcite dam zhodnotit sem. Urcite sa tiez ozvem ked budem riesit nejaky konkretnejsi problem. Ved toto forum je na to aby si ludia radili.

Dakujem vsetkym za rady
0 0
NInive NInive

NInive je offline (nepripojený) NInive

Ale Composite, nevravím, že to tak nieje, ale je takých aj veľa chlapov. Manuálne nezručných, zahanbila by ich hociktorá baba. Písať, že nevieš upratovať, tak toto by zvládla aj opica. A nevieš to preto, lebo nechceš.
Možno by ste sa chlapi začudovali koľko je nás žien zaujímajúcich sa o stavbu. Ja mám podaktoré vedomosti, že mnohí odborníci na mňa pozerali ako z inej planéty. Najmä toho, s ktorým som sa bavila o rekuperátore.

A na odľahčenie toho ako mnohí chlapi pozerajú na ženy: Telefonát medzi mnou a manželom:
On: Čo robíš?
Ja: Opravujem predlžovačku
On (zhrozene): Jej, dúfam, že si si ju vytiahla z elektriky.....

No nezabili by ste ho?

Samozrejme i ja mám niekedy nápady ohľadom stavby, ktoré riešim najprv preto, lebo by sa mi to páčilo a až potom sa pýtam, či to ide. A rýpem do toho, argumentujem, dokým nezistím, či to pôjde, alebo nie. A neviem, či sa podaktoré ženy o to nezaujímajú, lebo ich k tomu nepustíte. Je naozaj veľa chlapov, ktorí hovoria len s manželom a keď sa ja pýtam, tak pozerajú ako vyorané myši. Jednoducho je to o tom, že čokoľvek vieme, chlapi si aj tak myslia, že tomu nerozumieme. A týmto nekameňujem, len vám dávam pohľad z opačnej strany.

Pistino a ideš do toho dobre. Najprv vyber ty (hoc aj 20) a potom nech ona. A máš to. Ale predsa je to šikulka, keď ustúpila
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Obluky nieje problem urobit pri akejkolvek stavbe, ci je to murovana, drevena, betonova.
0 0
AxelC AxelC

AxelC je offline (nepripojený) AxelC

Narovinu: moj osobny favorit do TOP 10 najhorsich projektov, co som kedy videl. Nielen z architektonickeho ale aj ekonomickeho hladiska...
0 0
Pistino Pistino

Pistino je offline (nepripojený) Pistino

Dakujem za vase nazory. Od zajtra zacinam demolovat stary dom. Je tam roboty ako " na kostole".
Dufam ze po vikendoch a dovolenkach to zvladnem do leta. Chystam sa priebeh dat aj na web. Urcite budem informovat.
Vhodny jednoduchsi projekt vyberame.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

heh demolácie, tam je srandy a adrenalínu
0 0
NeMaria NeMaria

NeMaria je offline (nepripojený) NeMaria

... my sme to s manzelom vyriesili nasledovne: on povedal - ja budem stavat, a chcem stavat nieco jednoduche, s jednoduchou strechou, bez vyklenkov, so spojenou obyvackou, jedalnou, kuchynou a izbami na poschodi a ty vyber co... a ja som vybrala kompakt 602 od euroline slovakia. Uz stoji a dufam, ze tento rok budeme aj byvat...
0 0
Jurko-3 Jurko-3

Jurko-3 je offline (nepripojený) Jurko-3

Zdravím všetkých
Oblúkový výklenok, aký má tento dom sa dá perfektne zrealizovať z Heluzu a ich tehly s označením R 135. A navyše to bude mať aj vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti.
Na stránkach Stavebniny LOVAS stačí zadať požiadavku a oni Vám nacenia potrebný počet tehál podľa projektu.

Juraj
0 0
Pistino Pistino

Pistino je offline (nepripojený) Pistino

Zujimave a este zujimavejsie je to vyplnanie tehal perlitom. Len by bolo vhodne prepocitat, co je vyhodnejsie t.j. ci tensia tehla + napr. eps, alebo ta 49+perlit. Thela na vyklenok je super. Netreba improvizovat, sekat... Ked bude projekt dam urcite nacenit. Dakujem
0 0
Kandrea Kandrea

Kandrea je offline (nepripojený) Kandrea

pekný projekt zmestili ste sa do rozpočtu?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Svojpomocne. To je odvaha , vy asi vôbec nemáte predstavu čo to obnáša.
Pistino Pozri príspevok
Ja bohuzal viem ze je ten projedt komplikovany. No skuste to vysvetlit mojej zene . Ja som chcel len nejaky jedonduchy obdlznik. Este skusam zmenit jej nazor. Chcem stavat svojpomocne a jednoduchsia stavba by bola lepsia. mozno ked uvidi viac nazorov, tak sa da presvedcit.
Dakujem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Brutálna cena.Ale vypadá to pekne.
Jurko-3 Pozri príspevok
Zdravím všetkých
Oblúkový výklenok, aký má tento dom sa dá perfektne zrealizovať z Heluzu a ich tehly s označením R 135. A navyše to bude mať aj vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti.
Na stránkach Stavebniny LOVAS stačí zadať požiadavku a oni Vám nacenia potrebný počet tehál podľa projektu.

Juraj
0 0
Jurko-3 Jurko-3

Jurko-3 je offline (nepripojený) Jurko-3

220870: Podľa toho s čím porovnávaš tú cenu.

Súhlasím, že svojpomocne stavať je v dnešnej dobe zbytočná strata svojho voľného času a nervov. Treba prenechať iným a vychutnávať si už len radosti ako sú výber kuchyne, kúpelne a pod.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať