Zavrieť

Porady

ako riešiť neprimeranu reakciu za neuhradenu fakturu ??

Ahojte chcem sa poradiť či ste niekto riešili takuto situáciu ?
ako odberatel som zostala dlžna ešte zvyšnu čast faktury svojmu dodavatelovi , takže faktura je po splatnosti . Ospravedlnila som sa že mi teraz fin . situaciu neumožnuje to hned uhradiť a uhradim ju čo najskôr , uznala som mu dlžnu sumu ( jedna so o 10tisic z celkovej cca 70ooo faktury , ), s tým že akceptujem aj urok z omeškania aj navýšené naklady ak si to da bud na pl. rozkaz alebo nejakej firme ktorá sa tým zaobera ked nie je ochotny počkať ešte týžden dva alebo nech proste navrhne ..som ochotna to proste riešiť akokolvek ,
Tento človek si však zvolil cest " že ma to bude mrziet !!" ..vyvolava mi v nočných hodinách , posiela maily stale väčším pismom a opakovanie niekolko desiatok krat a najnovšie obliepa nalepkami firemné tabule s tým že POZOR !!- NESERIOZNA FIRMA !!- neplatia faktury ap.. je mi to aj na smiech aj na plač lebo sa mi to zda ubohe konanie a určite to neprospieva povesti firmy a ani som sa s tým nikdy v obchodne praxi nestretla a to už robim niekolko rokov Mne su moji klienti dlžní desiatky tisic ( žial preto nie som schopna ja plniť svoje zavazky), ale riešiť to takýmto spôsobom by mi teda v živote nenapadlo najmä ak dlžnik snaži o komunikaciu . Viem že mi to nepridava na serioznosti ale nemam teraz inu možnost .
CHcem sa opytat ...Mam možnost sa nejakým spôsobom braniť voči takemuto spravaniu ?? Upozornila som ho že sa obratim ak neprestane na pravnika , ale ako čo to je ? ohovaranie, kazenie mena firmy ? čo ??
viete mi niekto na to reagovať ? dakujem
Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
čím skôr uzavrieť takýto spor, hoci aj za cenu požičania si peňazí, zbytočné míňanie energie a peňazí na odrazenie neprimeranej reakcie dodávateľa
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Vždy platím na čas - aj keď mne niekto dĺži. Neprenášam to na ďaľších.

Môj vzťah voči neplatičom je dosť negatívny. Mal som odberateľov, ktorí nemali problém zinkasovať peniaze za to, čo mali od nás a peniaze použiť napr. na opravu auta. Keď predo mnou plačú, že sú na tom hrozne zle, že nemajú... tak sa ich spýtam ako vedia byť tak drzí, že namiesto uhradenia faktúry použijú tie peniaze na vlastné účely. Je to max. neseriózne správanie a úkážka neschopnosti podnikať podľa nejakých pravidiel. Pre takýchto ľudí česť nič neznamená.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Bastian Pozri príspevok
Vždy platím na čas - aj keď mne niekto dĺži. Neprenášam to na ďaľších.

Môj vzťah voči neplatičom je dosť negatívny. Mal som odberateľov, ktorí nemali problém zinkasovať peniaze za to, čo mali od nás a peniaze použiť napr. na opravu auta. Keď predo mnou plačú, že sú na tom hrozne zle, že nemajú... tak sa ich spýtam ako vedia byť tak drzí, že namiesto uhradenia faktúry použijú tie peniaze na vlastné účely. Je to max. neseriózne správanie a úkážka neschopnosti podnikať podľa nejakých pravidiel. Pre takýchto ľudí česť nič neznamená.
Ja sa už radšej na to nepýtam. Mám firmu, ktorá neplatí mne, do SP, ZP, na DÚ, ale kupuje nové autá.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

mirca45 Pozri príspevok
Mam možnost sa nejakým spôsobom braniť voči takemuto spravaniu ??
samozrejme ze mas. vyplat nacas svoje zavazky a uspesnejsie bojuj za vcasnu uhradu svojich pohladavok.

mam "rad" otyzdnovych uhradzacov faktur.....
0 0
mirca45 mirca45

mirca45 je offline (nepripojený) mirca45

no vidím, že som asi v SR jediný neplatič faktur , ked ste sa do mna tak pustili . Nechapem ako to je potom možne že ja ich mam stale viac a všetci nariekaju že je to kvoli tomu že neplatia im .
Ale to nebolo temou ktoru som zadavala ..toto je problem ktorý ja nevyriešim ale pytam sa tých , ktorí uznavaju že im neplatia ale si kupuju autá , či to je adekvatne riešiť takýmto spôsobom ? Myslim že v obchode by tiež mali platiť nejake hranice slušnosti . Nehovoriac o tom, že pan o ktorom hovorim pri zadaní zakazky obvolava koncových klientov, podlieza ceny ap . to sa mne osobne zda neseriozne lebo meškať s platbou sa môže stať každemu ,aj ked uznavam že by sa nemalo ale robiť tieto praktiky by pri spolupráci asi fungovať nemali , ale to tiež nie je temou ktoru som sa pytala . .. dakujem
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ale pytam sa tých , ktorí uznavaju že im neplatia ale si kupuju autá , či to je adekvatne riešiť takýmto spôsobom
to však nie je podstata problému,
treba riešiť odberateľov predfaktúrou resp zálohovou platbou
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

bohuzial nie si jediny neplatic....
nikto sa do teba nepustil - chcel/a si radu, odpoved dosla, asi nie taka aka by sa ti pacila...
ak pokladas za normalne a slusne neplatit vcas faktury, radis sa k tym co ich neplatia ani tebe....aj tvoj veritel musi niekomu zaplatit a mozno nebude moct lebo nema este uhradu od teba....
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

mirca45 Pozri príspevok
no vidím, že som asi v SR jediný neplatič faktur , ked ste sa do mna tak pustili . Nechapem ako to je potom možne že ja ich mam stale viac a všetci nariekaju že je to kvoli tomu že neplatia im .
Ale to nebolo temou ktoru som zadavala ..toto je problem ktorý ja nevyriešim ale pytam sa tých , ktorí uznavaju že im neplatia ale si kupuju autá , či to je adekvatne riešiť takýmto spôsobom ? Myslim že v obchode by tiež mali platiť nejake hranice slušnosti . Nehovoriac o tom, že pan o ktorom hovorim pri zadaní zakazky obvolava koncových klientov, podlieza ceny ap . to sa mne osobne zda neseriozne lebo meškať s platbou sa môže stať každemu ,aj ked uznavam že by sa nemalo ale robiť tieto praktiky by pri spolupráci asi fungovať nemali , ale to tiež nie je temou ktoru som sa pytala . .. dakujem
...práve naopak – neplatičov je na Slovensku veľa. Niekto mešká s platbou lebo je lajdák čo nič nestíha, potom sú tu tí chytráci čo sa riadia divnými pravidlami (platiť čo najneskôr), potom sú takí čo majú problém udržať koruny a nakoniec chudáci čo neplatia lebo im neplatia. Takýmto radím jedno – keď nevedia svoje podnikanie vykonávať s vytváraním rezervy pre takéto prípady, tak bude lepšie keď to zbalia. Lebo práve oni vytvárajú ten začarovaný kruh.

Určite sa každý stretne z času na čas s nejakým neplatičom (na preklenutie takýchto časov by mala slúžiť tá rezerva), ale by mal podnikať tak, aby sa to nestávalo často. Napr. ako píše Hanelie.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Tiež patrím medzi tých veriteľov, na ktorých sú ich dlžníci nahnevaní, prečo posielam upomienky, alebo prečo volám. Nenechávam to zájsť do neúnosných rozmerov, lebo to by asi "nem dopadlo dobre". Jednoducho selektujem odberateľov - neplatíš - nedostanes, najprv sa polepši alebo hľadaj iného takého dobráka, ktorý Ti nechá svoje peniaze 2-3 mesiace.
Tiež musím urgovať v čase platenia DPH aby už uhradili, nakoniec mi povedia, však aj mi musíme DPH zaplatiť. ???

Celé sa to pokazilo so zmenou zákona o DPH, odkedy sa môže uplatniť na vstupe FA pred jej zaplatením. Dovtedy bola aspoň aká-taká nádej, že najneskoršie pred koncom mesiaca alebo Q-tálu prišla úhrada.
0 0
mirca45 mirca45

mirca45 je offline (nepripojený) mirca45

nepovedala som že sa mi odpovede nepáčia,všetci mate pravdu a ja to viem . nezabudajte že aj ja som zčasti aj na tejto strane lebo aj ja už som alergicka na neplatičov , hlavne preto že dostali do problemov mna a značných len som uviedla že to nie je tema ktoru som zadavala

ja som sa pytala či niekto nevie či mam možnost a akým oficialnym spôsobom sa brániť takýmto praktikam . Kedže aj vy mate niektorí neplatičov povedzte mi kto z Vas prezvana uvedenú osobu v noci o druhej alebo si da robotu a oliepa tabule Vam dlžnej firme ??? TO bolo to čo som sa pytala .
0 0
mirca45 mirca45

mirca45 je offline (nepripojený) mirca45

uplne suhlasim s Katkou lebo u mna to všetko vzniklo najmä DPH-čkou . Na DU nikoho nezaujima či ti to zaplatil klient alebo nie . Keby to fungovalo ako sdanami z prijmu - platiš z toho čo si dostal tak je všetko OK ,
No a zezalpať danovemu uradu .. zablokuju ti učet a si v ...koncoch . Vtedy nemam už inu možnost ako určit si priority či to risknem nespokojnosť dodavatela , aj ked uplne cghapem že ma ten isty problem ...
a koniec koncov niekto tu spomenul vyriešiť to pôžičkou , ...ktora banka ti požičia ked nemaš vyrovnaný Danový urad .. ak ste taku našli tdajte mi vedieť ..myslim že môj problem nie je ojedinelý .
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

mirca45 Pozri príspevok
nepovedala som že sa mi odpovede nepáčia,všetci mate pravdu a ja to viem . nezabudajte že aj ja som zčasti aj na tejto strane lebo aj ja už som alergicka na neplatičov , hlavne preto že dostali do problemov mna a značných len som uviedla že to nie je tema ktoru som zadavala

ja som sa pytala či niekto nevie či mam možnost a akým oficialnym spôsobom sa brániť takýmto praktikam . Kedže aj vy mate niektorí neplatičov povedzte mi kto z Vas prezvana uvedenú osobu v noci o druhej alebo si da robotu a oliepa tabule Vam dlžnej firme ??? TO bolo to čo som sa pytala .
Prepáč budem trocha podozrievavý, ale ktorý normálny človek by takto reagoval na neplatiča, ktorý komunikuje a sľúbi vyplatiť dlh do týždňa?

A keď je nenormálny tak sa s ním chceš naťahovať? Nezačínaj vojnu, ktorú nemôžeš vyhrať... radšej zaplať čím skôr. To je rada ako oficiálnym spôsobom čo najskôr ukončiť tieto tvoje problémy.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

jedine zaplať - to je odpoveď na tvoju otázku . Nevieš v akej situácii je on. Chce to na čo má nárok. Čo keď jeho niekto tlačí. - hoci aj daňový úrad ? A tiež si nemá od koho požičať a platiť musí, a čo keď mu dlhujú viacerí - a on toho má jednoducho dosť, lebo jemu nepomôžu platobné rozkazy - to sú papiere, ktoré pomôžu oddialiť tvoj problém ale nie jeho. Ak máš veriteľov, vieš to pochopiť, ale vyhovoriť sa na to nemôžeš - ak si seriózna, - len každý bojuje o svoju pravdu svojimi vlastnými zbraňami .
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

mirca45 Pozri príspevok
ja som sa pytala či niekto nevie či mam možnost a akým oficialnym spôsobom sa brániť takýmto praktikam .
uz som raz odpovedal, odpoviem este raz.
branit sa tymto sposobom - zaplat nacas co mas.
aj nabuduce. a nebudes musiet nic taketo riesit.

aj mne sa par krat stalo ze som nezaplatil nacas fakturu, stat sa to moze kazdemu z mnohych dovodov...ale platil som co najskor. nepises kolko si po splatnosti faktury, predpokladam ze nebude par dni....a tyzden dva cakat je niekedy aj na pol roka, nie je sa co divit ked niekomu prasknu nervy....
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

mirca45 Pozri príspevok
nepovedala som že sa mi odpovede nepáčia,všetci mate pravdu a ja to viem . nezabudajte že aj ja som zčasti aj na tejto strane lebo aj ja už som alergicka na neplatičov , hlavne preto že dostali do problemov mna a značných len som uviedla že to nie je tema ktoru som zadavala

ja som sa pytala či niekto nevie či mam možnost a akým oficialnym spôsobom sa brániť takýmto praktikam . Kedže aj vy mate niektorí neplatičov povedzte mi kto z Vas prezvana uvedenú osobu v noci o druhej alebo si da robotu a oliepa tabule Vam dlžnej firme ??? TO bolo to čo som sa pytala .
Jediný oficialny spôsob je platiť včas svoje záväzky.
0 0
mirca45 mirca45

mirca45 je offline (nepripojený) mirca45

dakujem za odpovede . Myslim že som prišla na to ako vymahať dlhy od neplatičov lebo vidim že všetci do jedneho suhlasíte s touto formou vymahania pohladavok.
Svojej viny som si vedoma a keby to nebolo nutne tak ani nie som v situacii že by som to teraz s vami riešila ...Viac menej som chcela nazor na tieto výnimočne spôsoby ..či su v sulade s nejaým tým "kostolným poriadkom" , ale asi teda su kedže absolutne nikto sa nepozastavil nad tým. Ok dakujem ešte raz
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

mirca45 Pozri príspevok
dakujem za odpovede . Myslim že som prišla na to ako vymahať dlhy od neplatičov lebo vidim že všetci do jedneho suhlasíte s touto formou vymahania pohladavok.
Svojej viny som si vedoma a keby to nebolo nutne tak ani nie som v situacii že by som to teraz s vami riešila ...Viac menej som chcela nazor na tieto výnimočne spôsoby ..či su v sulade s nejaým tým "kostolným poriadkom" , ale asi teda su kedže absolutne nikto sa nepozastavil nad tým. Ok dakujem ešte raz
Bol by som zvedavý, čo by sem napísal on... Nie je problém niekoho naštartovať a vyprovokovať ho k činu, čo by inak neurobil. Každý má tú hranicu inde. A preto netreba skúšať... lebo nikdy nevieš čo môžeš čakať od toho druhého. Aj slušný človek v takýchto momentoch môže urobiť niečo, čo by potom ľutoval.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Viac menej som chcela nazor na tieto výnimočne spôsoby ..či su v sulade s nejaým tým "kostolným poriadkom" , ale asi teda su kedže absolutne nikto sa nepozastavil nad tým
nie, nie sú s "kostolným poriadkom" ....ale v čom ti táto jedna veta pomôže - zásadný problém - neuhradený záväzok naďalej trvá,
oplatí sa riešiť príčiny problémov nie len ich následky / to platí aj o iných aspektoch života
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

mirca45 Pozri príspevok
či su v sulade s nejaým tým "kostolným poriadkom"
nie su. ale su este aj ine sposoby vymahania, ktore by ta mrzeli este viac a urcite by si sem o nich nepisala...
0 0
mirca45 mirca45

mirca45 je offline (nepripojený) mirca45

preboha ved ja nehovorím o státisícoch pre ktoré ma ma niekto zlikvidovať !! Ja dodavam tovar do velkých firiem a máloktorá mi uhradí načas niekedy aj 2-3 mesiace po splatnosti a čo mam ist teraz vybíjať okna ich konatelom alebo čo ??. žial je to smutný fakt na slovensku , že už sa ani tak nehladí na dodacie podmienky ako na platobne Ked chcem nejakú velkú zakazku tak nemám šancu ked si dam platobné podmienky - predfaktura zaloha ani nehrozí . Nechapem to čím to je že vy všetci mate s týmto pokoj . Dnes som tu mala troch klientov a všetci do jedného maju ten istý problem ...Nie je to ani regionom .. že by snme tu mali takéto "neplatiace praktiky" väčšina mojich klientov je BA, ZA ...Rozhodne si nemyslim , že sa to ma uberať týmto smerom a ani sa neobhajujem , ale ak sa má celkove obchod na Slovensku uberať takýmito obchodnými praktikami tak potom o čom to je ?Idealne by bolo keby všetci dodržiavali dohodnute podmienky a mali by sme všetci pokoj nevzikal by začarovaný kruh ..
ale pači sa mi veta že treba odstranovať pričiny nie dôsledky ..idem sa tomu intenzivnejšie venovať .. dík
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať