Zavrieť

Porady

Aky digestor?

Prave prerabame domcek a menime komplet kuchynu.
Rad by som ziskal oporucania na dobry kominovy digestor.
Odvod par bude mimo domu.
Moja poziadavka je predovsetkym na prijatelnu hlucnost a samozrejme dobry vykon.
Budem vdacny za kazdy nazor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Tu ti toho veľa nikto neporadí, lebo doma má pravdepodobne iba jeden odsávač a teda minimum praktických skúseností.
    Ako sám hovoríš, sací výkon a hlučnosť sú dve najpodstatnejšie parametre pri odsávačoch. Tak pri výbere sa v prvom rade sústreď na ne.

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    ked je to len na odsavanie mimo dom tak prvy by sa dal zvazit dizajn a potom ventilator by sa do toho mohol dat asi hociaky aky sa da zohnat a to nemusi byt ani priamo vstavany v digestore, staci na konci trubice (mozno aj mimo kuchyne, podla toho ako mate vyrieseny ten odvod - tym by bola vyriesena aj hlucnost, aj by mohol byt hocako velky)

    JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

    JankaV.
    Daj hlavne pozor na sací výkon ako písala Gabi03, lebo to je podľa mňa veľmi dôležité. Radšej si kúp o niečo drahší s vyšším sacím výkonom ako lacný čo ti potom nebude dobre ťahať paru.

    kargo je offline (nepripojený) kargo

    technický typ kargo
    Keď som pred 15 rokmi prerábal byt kúpil som digestor bez ventilátora a zaústil som ho do nepoužívaného komína. Výška komína od zaústenia digestora po vrch komína je cca 10m. Ventilátor som chcel zohnať s regulátorom otáčok. Dodnes tam nie je namontovaný - nie je potrebný.
    Dnes by som pri kúpe viac prihliadal na pohodlné čistenie. Mastnota v pare sa dosť usádza na vnútornej strane digestora.

    martaneveri je offline (nepripojený) martaneveri

    martaneveri
    Ahojte, chcem sa spýtať, pozná niekto z Vás značku Rohnson? Našla som na nete dobrú ponuku s parametrami, ktoré sú pomerne priaznivé na Hej.sk, len neviem, kto je výrobcom tejto značky. Marta

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    martaneveri Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa spýtať, pozná niekto z Vás značku Rohnson? Našla som na nete dobrú ponuku s parametrami, ktoré sú pomerne priaznivé na Hej.sk, len neviem, kto je výrobcom tejto značky. Marta
    Tú značku nepoznám, ale...
    Pred pár dńami sme akurát chceli kúpiť nový uhl. filter do digestora. Obehli sme viacero obchodov,všade sa najskôr opýtali na značku.
    Hoci máme Moru, o ktorej sme mysleli, že zoženieme ľahko náhr. súčiastky, aj tak sme nekúpili nikde. Až v jednej predajni nám ponúkli, že nám objednajú.
    Takže pozor aj na to, že v budúcnosti bude treba meniť filter,alebo zohnať servis!

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Cifro Pozri príspevok
    Digestor s odvodom pár do exteriéru uhlíkový filter nepotrebuje.
    Tiež sme si to mysleli, tak sme ho dali dolu, lebo bol zanesený masnotou.
    Ale predsa je na niečo dobrý,lebo ked je preč,riadne fúka zvonku studený vzduch...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    arizona Pozri príspevok
    Tiež sme si to mysleli, tak sme ho dali dolu, lebo bol zanesený masnotou.
    Ale predsa je na niečo dobrý,lebo ked je preč,riadne fúka zvonku studený vzduch...
    Na to, aby nefúkal dovnútra zvonku vzduch, treba mať v odvetrávacom potrubí spätnú klapku. Filter prúdeniu vzduchu nezabráni.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Chobot Pozri príspevok
    Na to, aby nefúkal dovnútra zvonku vzduch, treba mať v odvetrávacom potrubí spätnú klapku. Filter prúdeniu vzduchu nezabráni.
    Chobot, srdečná vďaka za dobrý tip!!!

    Nevieš mi to popísať bližšie,ako na to? (dá sa to kúpiť,kde sa to montuje a pod?)

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    arizona Pozri príspevok
    Chobot, srdečná vďaka za dobrý tip!!!

    Nevieš mi to popísať bližšie,ako na to? (dá sa to kúpiť,kde sa to montuje a pod?)
    Ja som to kupoval v Baumaxe. Ale montuje sa to pri stavaní šachty, lebo ak je kuchyňa už spravená, tú klapku za stenu nedostaneš. Je to taký medzikus v odvetrávacom potrubí, v ktorom je klapka.

    Vyzerá to takto:

    http://www.kanlux.sk/?cls=spresenttrees&strid=2716

    aj tu sú rôzne:

    http://www.ivarsk.sk/sk/spatne-klapky-a-filtre

    http://shop.zopkrby.sk/spatna-klapka-21501.html


    a niektoré digestory to už majú priamo zabudované:

    http://www.gorenje.sk/15968

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Chobot, škoda, že nemôžem oceniť. Tvoja odpoveď bola pre mňa za 100 bodov!Ešte raz vďaka.

    Takže klapku už mám urobenú.Hneď sa to odzrkadlilo na teplote v kuchyni.Ani filter už netreba
    Škoda, že to nenapadlo nikoho z majstrov, ktorí sa podielali pri zhotovení kuchyne a zapojení spotrebičov!

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    Dobrý večer, poraďáci.
    Mám jednu otázočku. Keďže všade sa uvádza iná hodnota výkonu odsávača, Vás chcem poprosiť o Váš názor. Na kuchyňu spojenú s obývačkou veľkosti 24,10m2 aký digestor postačí? Podľa mojich informácií z internetu je od cca 300m2 po 600-700 m2.

    Ďakujem za skúsenosti.

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    Adkah Pozri príspevok
    Dobrý večer, poraďáci.
    Mám jednu otázočku. Keďže všade sa uvádza iná hodnota výkonu odsávača, Vás chcem poprosiť o Váš názor. Na kuchyňu spojenú s obývačkou veľkosti 24,10m2 aký digestor postačí? Podľa mojich informácií z internetu je od cca 300m2 po 600-700 m2.

    Ďakujem za skúsenosti.
    Viem, že každý študuje daňové a iné zmeny. Ale prosím Vás vie mi niekto poradiť?

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    Vo viacerých článkoch doporučujú taký výkon digestora, aby sa vzduch v miestnosti za hodinu vymenil 10 až 15 krát.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.