Zavrieť

Porady

Šľahačka

Ahoj.

Nemáte, prosím, niekto recept na šľahačku, aká sa používa na niektorých predávaných zákuskoch? Je taká jemná, nie je mastná a netopí sa.

Ďakujem.

Pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Máš zrejme na mysli rastlinnú šlahačku. Teraz som robila s ňou francúzsky krémeš. Je super, je tuhá, dobre sa krája. Len je problém ju pozháňať. Nám ju do firmy nosí kolegyňu /majú ju iba v jednom obchode a to kvôli tomu, že v obci majú cukrárku, ktorá túto šľahačku používa/. Je to litrové balenie, urobí sa z toho neskutočne veľa - to ani celú nemôžeš použiť.
    Ešte je nemecká rastlinná - HOLE.

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    drobeceva Pozri príspevok
    Máš zrejme na mysli rastlinnú šlahačku. Teraz som robila s ňou francúzsky krémeš. Je super, je tuhá, dobre sa krája. Len je problém ju pozháňať. Nám ju do firmy nosí kolegyňu /majú ju iba v jednom obchode a to kvôli tomu, že v obci majú cukrárku, ktorá túto šľahačku používa/. Je to litrové balenie, urobí sa z toho neskutočne veľa - to ani celú nemôžeš použiť.
    Ešte je nemecká rastlinná - HOLE.
    prosim ta ako sa vola ta litrova rastlinna slahacka? Ak mozes prilep aj recept na francuzsky kremes. Dik

    deni10 je offline (nepripojený) deni10

    deni10
    tinka, presne tak, je to rastlinna slahacka. Je omnoho lepsia. A v obchode som ju ani nevidela. ja ju tiez mam len z cukrarenskej vyrobne. Mozno by si mala skusit navstivit nejaku cuk. vyrobnu a mozno Ti ju predaju. Za pokus to stoji. Balenie je 1l a cena okolo 70sk

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    tina1 Pozri príspevok
    prosim ta ako sa vola ta litrova rastlinna slahacka? Ak mozes prilep aj recept na francuzsky kremes. Dik
    Krabica je presne taká ako litrové mlieko, máš tam napísané rastlinná šľahačka. Je to taká svetlo-modrá krabica. l liter stojí 62.- Sk, ale v meste v obchodoch som ju vôbec nevidela.

    Ku krémešu: Lístkové cesto som si rozdelila na dvoje - rozváľkala. Dala na obrátený plech/pokropený vodou/, cesto popichala vidličkou a upiekla.
    Krém: 1 l mlieka, 4 žltka, 20 dkg cukru, 1 sáčok zl.klasu, 15 dkg múky, l vanilka-uvariť. Do prechladnutého zamiešať vyšľahané bielka.
    Na krém dať šľahačku, prikryť druhým cestom. Vrch ja cukrím prášk.cukrom, správne má ísť čokoládu /ale naši nechcú/.
    Prajem dobrú chuť
    Naposledy upravil drobeceva : 28.03.08 at 11:53 Dôvod: úprava slovíčka

    Ježko je offline (nepripojený) Ježko

    Ježko
    Rastlinnú šľahačku v 1l balení dostať kúpiť v METRE. Naposledy asi pred mesiacom mali u nás /v Žiline/ asi 3 druhy. Stojí okolo 70,-Sk.
    Kupujem ju buď na koláče, alebo v lete robievam z nej zmrzlinu. Keď sa dobre vychladí a našľahá, tak jej objem je 2-3 násobný. Rozdelím ju na viac časti a ochutím kakaom, vanielkou, strúhanou čokoládou, alebo rozmixovaným ovocím /jahody, marhule, maliny, čučoriedky, broskyne,.../ a dám zamraziť...mňam, to nemá chybu...
    A netreba používať stužovač, vydrží pevná aj bez neho.
    Dobrú chuť !
    Ježko

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Ježko Pozri príspevok
    Rastlinnú šľahačku v 1l balení dostať kúpiť v METRE. Naposledy asi pred mesiacom mali u nás /v Žiline/ asi 3 druhy. Stojí okolo 70,-Sk.
    Kupujem ju buď na koláče, alebo v lete robievam z nej zmrzlinu. Keď sa dobre vychladí a našľahá, tak jej objem je 2-3 násobný. Rozdelím ju na viac časti a ochutím kakaom, vanielkou, strúhanou čokoládou, alebo rozmixovaným ovocím /jahody, marhule, maliny, čučoriedky, broskyne,.../ a dám zamraziť...mňam, to nemá chybu...
    A netreba používať stužovač, vydrží pevná aj bez neho.
    Dobrú chuť !
    Ježko
    Super inšpirácia, Ježko. Z tej šlahačky mi ostalo. Akurát som myslela, že mi skysne. Urobím zmrzlinu.

    Ježko je offline (nepripojený) Ježko

    Ježko
    U nás sa nikdy nepokazí, keď ostane tak :
    1.: dlhšie vydrží v chladničke a neskysne
    2.: výborne chutí do kávy
    3.: možno ju použiť na varenie - omačky, zapekanie,...

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Aja19 Pozri príspevok
    Ahoj.

    Nemáte, prosím, niekto recept na šľahačku, aká sa používa na niektorých predávaných zákuskoch? Je taká jemná, nie je mastná a netopí sa.

    Ďakujem.

    Pekný deň.
    Pridám ešte jeden veľmi jednoduchý receptík.
    Ak pozháňaš tú šľahačku - vyšľahaj, pridaj 2-3 kelímky smotanového jogurtu /mne najviac chutí čučoriedkový/ a natri to na piškótový korpus. Máš niečo podobné, ako predávajú v cukrárňach. Vyskúšaj u nás to malo úspech /jeden kúsok nikdy nestačí/.

    Aja19 je offline (nepripojený) Aja19

    Aja19
    Ďakujem Vám všetkým krásne za informácie. Tak už len skúsiť tú rastlinnú šľahačku zohnať. Myslím, že do Metra sa môže ísť len s nejakou kartou, teda..., ak som počula správne.

    Mnohé kupované zákusky nie sú veľmi chutné, ale natrafila som na jahodové kocky - cesto, hrubá smotanovo-želatinová vrstva, tenká želatína navrch a na to kopček tej chutnej a ľahkej šľahačky a tie sú fakt výborné.

    Neviete tiež, prosím, ako v cukrárňach robia tie želatíny a smotanovo-želatínovú "plnku"? Je to iné, ako sa urobí doma, je to také pevné, tvrdé, nie také "roztrasené" , alebo ako to opísať a asi to bude aj lacnejšie a menej kvalitné, ale chutí to lepšie. A tiež ma vždy facinuje, ako je tá želatína navrchu taká krásne rovná, dá sa pekne oddeliť...

    Ďakujem za všetky tipy a recepty...

    Krásny deň.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    deni10 Pozri príspevok
    tinka, presne tak, je to rastlinna slahacka. Je omnoho lepsia. A v obchode som ju ani nevidela. ja ju tiez mam len z cukrarenskej vyrobne. Mozno by si mala skusit navstivit nejaku cuk. vyrobnu a mozno Ti ju predaju. Za pokus to stoji. Balenie je 1l a cena okolo 70sk
    Dnes som videla takúto šľahačku v COOP Jednota v Trnave, cena niečo cez 80 Sk

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    janaGT Pozri príspevok
    Dnes som videla takúto šľahačku v COOP Jednota v Trnave, cena niečo cez 80 Sk
    Prosim ta, uved nazov popripade aj vyrobcu tej slahacky, mne ju dokazu objednat do predajne, len musim vediet co. Ja som slahacku nejedla ani nepamatam. Velmi pekne dakujem

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    tu si ju aj môžete objednať:

    http://www.3dfuture.sk/dipondt/dip.jpg

    tuším som to zle prilepila,

    www.bezlepka.sk
    Naposledy upravil Barbara : 10.04.08 at 12:36

    Xsen je offline (nepripojený) Xsen

    Xsen
    drobeceva Pozri príspevok
    Krabica je presne taká ako litrové mlieko, máš tam napísané rastlinná šľahačka. Je to taká svetlo-modrá krabica. l liter stojí 62.- Sk, ale v meste v obchodoch som ju vôbec nevidela.

    Ku krémešu: Lístkové cesto som si rozdelila na dvoje - rozváľkala. Dala na obrátený plech/pokropený vodou/, cesto popichala vidličkou a upiekla.
    Krém: 1 l mlieka, 4 žltka, 20 dkg cukru, 1 sáčok zl.klasu, 15 dkg múky, l vanilka-uvariť. Do prechladnutého zamiešať vyšľahané bielka.
    Na krém dať šľahačku, prikryť druhým cestom. Vrch ja cukrím prášk.cukrom, správne má ísť čokoládu /ale naši nechcú/.
    Prajem dobrú chuť
    Mohli by ste prosim uverejnit ako sa da spravit listkove cesto? V anglicku ho zial nedokazem kupit.

    Dakujem

    nela88 je offline (nepripojený) nela88

    nela88
    ¼ kg hladkej múky, 1 Hera, 6 PL kyslého mlieka
    Ako na to:

    Zo surovín spracuj cesto a na noc ho daj do chladničky. Z tohto cesta môžeš robiť šatôčky, krémeše, slané tyčinky.Našla som na nete. Vyskúšaj, malo by sa to podariť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.