Zavrieť

Porady

pracovné cesty v JU

ahojte,

potrebujem poradiť ako účtovať pracovné cesty podniakteľa (JU). Využíva služobné auto, ktoré nadobudol v októbri 2004 na lízing, začal jazdiť na pracovné cesty, no robil si len svoje zápisy do zošita, koľko prešiel km, výjazd(mesto), dal mi nejaké bločky o nákupe PHM, ale neviem aké doklady treba vystaviť, či treba spraviť knihu jázd... , amortizácia...
Prosím poraďte mi, ešte som sa s tým nestretla :-(
gabika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Ak je auto služobné nemôžeš si účtovať tzv. amortizáciu. Ty môžeš dať do nákladov PHM prepočitané podľa spotreby uvedemom v technickom preukaze, a všetky náklady súvisiace s používaním auta. To znamená opravy, umývanie atď. Knihu jázd musíš viesť aby si dokladovala kde to auto jazdilo a na aký účel /treba uviesť dôvod cesty/. Dúfam, že som Ti pomohla.

    farulova je offline (nepripojený) farulova

    privatny ekonomicky konzultant ...viac farulova
    veľmi pekne Ti ďakujem, samozrejme, že si mi pomohla. Pekný dníček Ti prajem.

    gabika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.