Zavrieť

Porady

ako pestovať streliciu

už asi 5 rokov pestujem streliciu a ešte stále nekvitla.Vie my niekto poradiť ako nato?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja som dostala tri semienka strelicie, zasadila som ich podla navodu, asi po pol roku zislo len jedno. Dlho mala rastlina jeden list, az teraz asi pred mesiacom jej vyrasili tri nove listy. Cakam, ze raz aj zakvitne, ale zatial sa k tomu velmi nema.

    Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

    Meggi 1
    orol.m Pozri príspevok
    už asi 5 rokov pestujem streliciu a ešte stále nekvitla.Vie my niekto poradiť ako nato?

    Skús pozrieť ešte tu:
    http://www.porada.sk/t10670-strelicia.html
    Naposledy upravil Meggi 1 : 29.03.08 at 21:59

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    durisovad Pozri príspevok
    Ja som dostala tri semienka strelicie, zasadila som ich podla navodu, asi po pol roku zislo len jedno. Dlho mala rastlina jeden list, az teraz asi pred mesiacom jej vyrasili tri nove listy. Cakam, ze raz aj zakvitne, ale zatial sa k tomu velmi nema.
    Ja som si tiez objednala semienka strelicie. 3ks. Chcem sa Ta spytat, namacala si ich pred zasadenim, alebo nieco ine? Inak co mi poslali z ciech vseobecny navod na vysevy roznych semien, tak tam pisu, ze ak nevzidu hned vsetky, treba cakat, niekedy aj do roka pustia ostatne. Tolko teoreticky.Prakticky uvidim tiez.

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Strelitzia reginae – strelície královská

    Do Evropy byla strelície královská dovezena okolo roku 1770 , jako součást dodávky určené pro botanickou zahradu anglického krále Jiřího III. Strelitzia reginae byla pojmenována po králově choti, královně Charlottě von Meklenburg-Strelitz. Reginae latinsky znamená královská. V Holandsku se pro strelícii vymyslela řada lidových názvů jako je např. rajka, ptačí zobák, hlava rajky. Všechna tato jména vycházejí z její poněkud výstřední a exotické krásy. Strelicie vykvétají až po dosažení zhruba pěti let, proto při koupi vybíráme vzrostlé rostliny.
    Teplotní a světelné podmínky

    Strelitzie vyžaduje jasné světlé stanoviště. Je náročná na světlo. V letních měsících nevyžaduje přistiňování. Strelicie v zimě upřednostňuje mírné nebo chladné stanoviště při teplotě okolo 14 - 15 °C, minimum pro pěstování v zimních měsících je 12 °C.Zastínění je vhodné, jestliže rostlina stojí na jižním nebo jihozápadním okně. Nejlepší je stanoviště u východního okna.
    Jak zalévat strelitzii?

    Zálivka u strelície je přiměřená od jara do podzimu, v zimě řídká – přibližně jednou za 10 až 14 dní. Zemina v žádném případě nemůže úplně proschnout. Listy strelicie otíráme pravidelně houbou. Je dobré strelícii pravidelně rosit.
    Hnojení a substrát pro strelícii

    Od března do srpna přihnojujeme každé 2 týdny speciálním tekutým hnojivem pro kvetoucí pokojové rostliny, dávkami, které jsou doporučeny v návodu. Mladé rostlinky se přesazují každoročně na jaře. Dospělé rostliny se přesazují každé 2 roky. Zemina musí být co nejvýživnější, v doporučeném složení drnovky s příměsí listovky a rašeliny a také zapařeného kravince a písku. Nutná je dobrá drenáž. Doporučené pH zeminy pro tyto rostliny je 6,5.
    Rozmnožování strelitzie

    Strelícii rozmnožujeme dělením při přesazování a semeny. Rostlina vydrží na stanovišti 8 let, poté by se měla rostlina rozmnožovat.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    lorelei Pozri príspevok
    Ja som si tiez objednala semienka strelicie. 3ks. Chcem sa Ta spytat, namacala si ich pred zasadenim, alebo nieco ine? Inak co mi poslali z ciech vseobecny navod na vysevy roznych semien, tak tam pisu, ze ak nevzidu hned vsetky, treba cakat, niekedy aj do roka pustia ostatne. Tolko teoreticky.Prakticky uvidim tiez.
    Semienka som nenamacala, v navode na vrecusku bolo napisane, ze sa maju zasadit rovno do zeme. To jedno semienko, ktore zislo, je uz asi 40 cm rastlina, ma uz asi 10 listov, ale stonku, na ktorej by bol kvet, este nevidno. Ostatne dve semienka vobec nevyklicili.

    adams je offline (nepripojený) adams

    adams
    durisovad Pozri príspevok
    Semienka som nenamacala, v navode na vrecusku bolo napisane, ze sa maju zasadit rovno do zeme. To jedno semienko, ktore zislo, je uz asi 40 cm rastlina, ma uz asi 10 listov, ale stonku, na ktorej by bol kvet, este nevidno. Ostatne dve semienka vobec nevyklicili.
    prosim ta, semienko strelicie je na jednej strane oranzove, akoby bolo uz naklicene... ako ho mam umiestnit do zeminy? Mam len to jedno semienko, nechcem nic pokazit
    Naposledy upravil adams : 06.04.11 at 15:02

    ako pestovať streliciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.