Zavrieť

Porady

Strata daňová aj účtovná

Prosím Vás ako zaúčtujem stratu.Vychádza mi účtovná strata 250000Sk a daňová 235000Sk?Čo s tým? Účtuje sa niečo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Helenah je offline (nepripojený) Helenah

    Helenah
    V PO pracuješ len s účtovnou stratou.Na konci roka nebudeš nič účtovať.Zúčtovanie tejto straty budeš musieť urobiť až v roku 2005 podľa toho ako rozhodnú spoločníci.Buď ju preúčtuješ na neuhradenú stratu z min. rokov /ú. 429/ alebo ju zúčtuješ oproti účtu nerozdelený zisk z min. rokov /ú.428/, ale len v tom prípade ak je tam zostatok.Sú samozrejme aj ďalšie možnosti ako stratu zúčtovať, ale o tom sa musí rozhodnúť na valnom zhromaždení.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Prosím ťa a čo s daňou z úrokov ak som platila preddavky tie uvediem do daň.priznania a uvediem tam aj d´ň z úrokov alebo ju zaúčtujem 591/341 a budem ju považ.za vysporiadanú?Tie preddavky ktoré som počas roka 2004 platila mi spôsobili preplatok to mi DÚ vráti?Účet 341 AE daň z úrokov musím mať vždy na konci roku nulový?Na aký účet to preúčtujem?

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    zuzana
    Prosím ťa a čo s daňou z úrokov ak som platila preddavky tie uvediem do daň.priznania a uvediem tam aj d´ň z úrokov alebo ju zaúčtujem 591/341 a budem ju považ.za vysporiadanú?Tie preddavky ktoré som počas roka 2004 platila mi spôsobili preplatok to mi DÚ vráti?Účet 341 AE daň z úrokov musím mať vždy na konci roku nulový?Na aký účet to preúčtujem?
    Do DP uvedieš preddavky aj daň z úrokov. Prečo by mal byť účet 341 nulový. Asi si to mýliš so 431. Na 341 Ti ostane daň z úrokov a keď Ti ju DÚ vráti, tak to vypadne.

    Strata daňová aj účtovná

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.