Zavrieť

Porady

Je to možné? Tatrabanka má debetný úrok pri BÚ cca. 469%

Milí poraďáci, chcem sa Vás opýtať, či je možné, aby mala Tatrabanka pri nepovolenom prečerpaní účtu ( z dovodu poplatkov za vedenie bú) 469% ročne ? Totiž, ku koncu mesiaca som išiel vďaka poplatkom do debetu - 113.06skk, 7 dňa nasledujúceho mesiaca som mal kreditné obraty a za tých 7 dní si Tatrabanka naúčtovala 10.6 skk. Vobec mi nejde o nejakých smiešnych ( nech si ich nechajú) 10skk, čo je bagateľ v dnešnej dobe, ale ide mi o princíp, ako možu mať reálne iný úrok v praxi ako majú oficiálne v cenníku poplatkov? Nejde o nič iné, iba o princíp
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    a ešte ma napadla jedna vec- v podmienkach obchodných majú, že po 6 mesiacoch aktivujú tzv. prečerpanie účtu (povolené)- mne napriek tomu nič také neponúkli ( aj napriek tomu, že obraty na účte sú celkom solídne), ale volajú mi a ponúkajú všelijaké zlaté kreditky a iné úvery ( o ktoré samozrejme nemám záujem), ale to čo majú v OP, tak to neponúknu...
    Celé je to nejaké zvláštne...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Milí poraďáci, chcem sa Vás opýtať, či je možné, aby mala Tatrabanka pri nepovolenom prečerpaní účtu ( z dovodu poplatkov za vedenie bú) 469% ročne ? Totiž, ku koncu mesiaca som išiel vďaka poplatkom do debetu - 113.06skk, 7 dňa nasledujúceho mesiaca som mal kreditné obraty a za tých 7 dní si Tatrabanka naúčtovala 10.6 skk. Vobec mi nejde o nejakých smiešnych ( nech si ich nechajú) 10skk, čo je bagateľ v dnešnej dobe, ale ide mi o princíp, ako možu mať reálne iný úrok v praxi ako majú oficiálne v cenníku poplatkov? Nejde o nič iné, iba o princíp
    Určite nemajú úrok 469% p.a. Dobre si si pozrel výpis? tých 10,6 SKK sú určite debetné úroky? Na 99% to bude niečo iné, alebo v tej sume bude aj nejaký iný poplatok alebo daň z kreditných úrokov.

    Je to možné? Tatrabanka má debetný úrok pri BÚ cca. 469%

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.