Zavrieť

Porady

preventívna zdravotná prehliadka - daňový výdavok

Akým spôsobom by sa dali preventívne prehliadky zamestnancov zaradiť medzi daňové výdavky zamestnávateľa? Ak budeme čerpať zo sociálneho fondu, pre zamestnancov sa tento príjem nezdaňuje, ale čo zamestnávateľ? Prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Pre zamestnavatela je to daňový výdavok len v takom prípade,ak sa jedná o preventívne prehliadky pracovníkov, ktoré sa vyžadujú podla zákona.Jedná sa napríklad o vodičov, alebo pracovníkov, ktorí vykonávajú nočné služby, napríklad vrátnici v nepretržitej prevádzke.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Jedná sa tiež o rizikových pracovníkov. Vytvoríš analytiku na 518xxx, daňovo uznateľné.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    Ja mam opacnu otazku: doteraz som zdrav. preukaz nepotrebovala, teraz ano, prac. miesto som nezmenila, len mi pribudli ulohy. Zamestnavatel mi moze alebo musi preplatit tuto zdravotnu prehliadku? Dakujem.

    preventívna zdravotná prehliadka - daňový výdavok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.