Zavrieť

Porady

Materská dovolenka

Dobrý deň,


práve som sa dozvedela, že budem mať dvojičky. Chcela by som vedieť, kto teraz platí materskú dovolenku - zamestávateľ alebo SP a koľko je to asi korún. Pravdepodobne pôjdem aj na rizikové tehotensto v 5. mesiaci. Berie sa to ako PN? A prvých 10 dní platí zamestávateľ a potom SP?
Tiež by som chcela vedieť, koľko je to Sk?
Môj plat je 15000 brutto. Milulý rok bol môj plat 14000,--/mesačne/.

Ak mi to vie niekto vypočítať, prosím o výpočet, nech viem, čo nás čaká.
Manžel dostane RP 500,-- a bonus? Je tam ešte niečo?


Ďakujem veľmi pekne!

Mirka - trochu vyplašená /dve a ja som taká drobná/
Usporiadat
aska1212 aska1212

aska1212 je offline (nepripojený) aska1212

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
ešte by ma zaujímalo s ktorého platu sa to počíta keďže u nás vo firme mám základ 27000sk + mám k tomu sociálny príspevok 4000sk všetko v hrubom ale odvádzam všetko z 31000sk na páske sa mi to spočítava.
Ďakujem
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Prosím Vás zamestnankyňa je od roku 1999 na materskej , kvôli reťazovým pôrodom, teraz od apríka ide znovu na materskú a jej mám vypísať potvrdenie o zárobku pre soc.poisťovňu. Zárobok nemala žiadny, čiže za rok 2007 jej za jednotlivé mesiace neuvediem nič, ale treba jej vypísať aký by mala pravdepodobný zárobok keby bola pracovala? Ako sa v jej prípade vyráta materská? Ďakujem
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

megyzah Pozri príspevok
Prosím Vás zamestnankyňa je od roku 1999 na materskej , kvôli reťazovým pôrodom, teraz od apríka ide znovu na materskú a jej mám vypísať potvrdenie o zárobku pre soc.poisťovňu. Zárobok nemala žiadny, čiže za rok 2007 jej za jednotlivé mesiace neuvediem nič, ale treba jej vypísať aký by mala pravdepodobný zárobok keby bola pracovala? Ako sa v jej prípade vyráta materská? Ďakujem
Do potvrdenia jej zamestnávateľ uvedie pravdepodobný zárobok, ktorý by zarobila v mesiaci, v ktorom nastupuje na MD. /Ak bude zamestnávateľ ochotný, stačí urobiť dodatok k PZ o zmene platu od toho mesiaca, a môže jej uviesť zárobok vo výške maximálneho VZ pre NP - 28142,-/.
Jej materská bude 55% zo sumy, ktorú zamestnávateľ napíše do potvrdenia ako pravdepodobný zárobok.
0 0
miramff miramff

miramff je offline (nepripojený) miramff

Dobry den,
chcela by som poradit. Momentalne som na RD, ktoru cerpam z CR, pretoze tam som pracovala aj rodila. otec dietata, nie sme manzelia, pracuje na SR a byvame momentalne na SR. Planujeme druhe dieta. Ako sa mi bude vypocitavat materska a kto mi ju bude platit, SR ci CR? Trvaly pobyt mame na SR, v CR dlhodoby. Dakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať