Zavrieť

Porady

SLOVAK TELECOM ???????? Došlá fa a DPH ???

sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
zdravim vsetkych "poradcov"
podelte sa so skusenostami? - ako uctujete DF Telekomunikacie po 1.5.2004?
dodanie sluzby 4.6.2004
fakturacne obdobie 01.05.-31.05.2004
datum vyhotovenia 4.6.2004
splatnosti 18.6.2004

dala som ju do 5/2004- koli fakturacnemu obdobiu - ale zmiatlo ma "dodanie sluzby" je az v 6/2004. mam to dobre v DPH za 5/2004? - uz som ju skoro odovzdala ale este cakam co vy na to?? diki moc
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
to ze fakturu mas pred podanim danoveho priznania je OK, ale musis sa predsa riadit aj datumami na nej, nie? a oni uvadzaju, ze citujem: "datum dodania sluzby je 4.6.2004", tak potom podla 222/2004 mas narok si ju uplatnit az v 6/2004 - je to na porazku, ja ju dam az v 6/2004.
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Priklanam sa k odpovedi Katariny. Pravo na odpocitanie dane ma platitel vtedy, ak ma fakturu do dna podania danoveho priznania k DPH - vid § 51. Ja by som zuctovala fakturu do danoveho priznania za maj 2004. Ak by som nemala fakturu, tak by som ju zuctovala do obdobia jun 2004. Podla mna Slovak Telecom mala vystavit datum dodania sluzby 31.5.2004!! Predsa sluzby za telefon za datumy 1.6.-3.6.2004 sa uz tykaju juna. Podla mna vystavuje faktury s nespravnym datumom!!
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
INFIINFOINFO ...tak som to konzultovala aj s auditorkou - velmi spolahlivou a ta mi povedala, ze Slovac Telekom to povazuje za opakovane plnenie...., ak nam da datum dodania sluzby 2.6.2004 - musime si dat fakturu do 6/2004 !!!!!!!!!!!!!!- bez ohladu na to ze tam spomiínaju fakturacne obdobie, ak to maju zle oni je to ich problem, ale my sa musime drzat datumov ktore nam uviedli na fakture, takze jednozncne do 6/2004. tak Telecomu zdar.
0 0
Fajdy Fajdy

Fajdy je offline (nepripojený) Fajdy

Na školení sa k faktúram od S.T. vyjadrilii aj metodičky z DR. Majú ich vystavené nesprávne. Ide o opakované zdaniteľné plnenie a pri tomto plnení je dátum dodania vtedy, keď služba má byť zaplatená, takže na faktúrach mali uviesť dátum dodania - dátum splatnosti. Opakované zdaniteľné plnenia sú jediný prípad, keď faktúra môže byť vystavená skôr ako je dátum dodania služby. Obdobné je to aj pri vystavovaní faktúr za nájomné. Môžem vystaviť skôr ako mi má zaplatiť, ale daňová povinnosť mi vznikne, keď mi má zaplatiť.
0 0
jana jana

jana je offline (nepripojený) jana

Boli sme na školení daňového riaditeľstva, kde sme preberali telefony a nám
povedali, že keď je dátum dodania 6.2004 tak to patrí do júna.
0 0
Luboš Luboš

Luboš je offline (nepripojený) Luboš

Ja mám takúto informáciu viď prílohu......
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ja som bola tiež na školení u riaditeľky a zároveň daňovej právničky daňového riaditeľstva B.Bystrica a tá nám ohľadne Telecomu povedala, že faktúry majú vystavené správne, ide o opakované zdan.plnenie, treba to odpočítať v 6.mesiaci-dátum splatnosti-uviesť ako deň nároku na odpočet.
0 0
Reni Reni

Reni je offline (nepripojený) Reni

Nemohla ísť do mája katarina pretože Slovak Telecom má povinnosť odviesť daň v 06/2004 a ty si nemôžeš odpočítať daň skôr ako vznikne tvojmu dodávateľovi povinnosť zaplatiť daň.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Viem, že táto otázka tu už asi bola, ale pre istotu sa opýtam:
dodanie:31.05.2007
vyhotovenie:03.06.2007
-kedy si ju mám uplatniť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Môžeš si právo na odpočet uplatniť už v máji, kedže vtedy vznikla daňová povinnosť a fa si do podania DP za máj obdržala.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Tweety Pozri príspevok
Môžeš si právo na odpočet uplatniť už v máji, kedže vtedy vznikla daňová povinnosť a fa si do podania DP za máj obdržala.
Takže ak bola služba T-Comu dodaná v 5.mesiaci, ale vystavená v 6. mesiaci tak si ju dám do 5. mesiaca-je to O.K.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Maxinka Pozri príspevok
Takže ak bola služba T-Comu dodaná v 5.mesiaci, ale vystavená v 6. mesiaci tak si ju dám do 5. mesiaca-je to O.K.
Povinnosť vystaviť fa je do 15 dní od vzniku povinnosti, takže ten júnový dátum vystavenia je správny. Kedže fa máš ,uplatníš si odpočet podľa
§51 odst.1.
__________________
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Tweety Pozri príspevok
Povinnosť vystaviť fa je do 15 dní od vzniku povinnosti, takže ten júnový dátum vystavenia je správny. Kedže fa máš ,uplatníš si odpočet podľa
§51 odst.1.
__________________
TAKŽE JE TO MÁJ
Ďakujem
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

[quote=Maxinka;478462]Viem, že táto otázka tu už asi bola, ale pre istotu sa opýtam:
dodanie:31.05.2007
vyhotovenie:03.06.2007
Teraz ma napadlo, že ako je to v JÚ - je to tak ako v PÚ, že sa držím dátumu dodania alebo v JÚ je to dátum vystavenia - neviem dačo sa mi marí, že by to mohlo byť takto.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
[quote=Maxinka;479477]
Maxinka Pozri príspevok
Viem, že táto otázka tu už asi bola, ale pre istotu sa opýtam:
dodanie:31.05.2007
vyhotovenie:03.06.2007
Teraz ma napadlo, že ako je to v JÚ - je to tak ako v PÚ, že sa držím dátumu dodania alebo v JÚ je to dátum vystavenia - neviem dačo sa mi marí, že by to mohlo byť takto.
Aj v JÚ máš možnosť uplatniť dph v máji, nakoľko je to plnenie za máj, a doklad máš do dátumu povinnosti odovzdať priznanie.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

[quote=smith;479483]
Maxinka Pozri príspevok

Aj v JÚ máž možnosť uplatniť dph v máji, nakoľko je to plnenie za máj, a doklad máš do dátumu povinnosti odovzdať priznanie.
Ale môžem napr. aj v júni?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
[quote=Maxinka;479488]
smith Pozri príspevok
Ale môžem napr. aj v júni?
Áno môže aj v júni.

Doplním s citáciou zákona č. 222/2004 Z.z. o dph, § 51

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.
0 0