Zavrieť

Porady

Daň z príjmu FO

Zamestnanec si uplatňoval daňový bonus na dieťa 5 mesiacov, potom si začala uplatňovať daňový bonus manželka, v jeho daňovom priznaní mam v riadku 53 vypisať len sumu ktorú si uplatnil on. Alebo ako to má byť správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    Ano iba tu cast bonusu, ktoru si uplatnujete Vy, a v casti kde sa uvadzaju mena a rod.cisla deti uvediete pocet mesiacov, za ktore si bonus uplatnujete

    jholubok je offline (nepripojený) jholubok

    jholubok
    takže do riadku 31 uvediem rodné číslo dieťa a počet mesiacov, ktoré si uplatňoval on daňový bonus, a do riadku 53 vypíšem prislušnú sumu. Je to správne. Ďakujem veľmi pekne

    ankap je offline (nepripojený) ankap

    ankap
    Prečo mi v DP B spracovanom programom alfa vyhadzuje v riadku 98 sumu rovnajúcu sa 19% z riadku 70, keď povinnosť platiť preddavky podľa § 34 mi nevznikla tj. daň je menšia ako 20 000,- Sk ? ďakujem za skorú odpoveď

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ankap
    Prečo mi v DP B spracovanom programom alfa vyhadzuje v riadku 98 sumu rovnajúcu sa 19% z riadku 70, keď povinnosť platiť preddavky podľa § 34 mi nevznikla tj. daň je menšia ako 20 000,- Sk ? ďakujem za skorú odpoveď
    Robím aj já v Alfe DP klikni si na riadok 98 "info" a dopíš 0 . To len pokiaľ máš update 11,25 .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.