Zavrieť

Porady

Návod na zbalenie sa na letnú dovolenku

Milé poraďáčky, milý poraďáci,

možno to bude zniet smiešne, ale potrebujem návod na zbalenie sa na 10 dňovú letnú dovolenku k moru. Idem o 2 mesiace a už teraz mám hrôzu z balenia, pretože sa poznám a aj ked idem niekde len na 2 - 3 noci mám min. 2 kufre, 1 kabelku a 2 rupsaky, samozrejme potom aj tak nic nevynosím a stále dookola si opakujem že nabudúce už nič nepotrebné nezoberiem, ale keď sa znovu balím znova sa mi zdá, že nemám dostatok oblečenia, kozmetiky, knihy, časopisy, elektroniku, priatel väčšinou chytá infarktové stavy, ked vidí čo som naložila do kufra, v poslednej dobe sa radsej pobalí sám lebo keď to nechával na mna bolo toho 2 x viac. Budem velmi rada, ked mi napíšete ako a hlavne čo balíte vy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Martinka, raz som rovno z ordinácie šla do nemocnice a keď som manželovi zavolala, aby mi doniesol papuče, zubnú kefku a tak .... doniesol mi len dve veci - asi vieš ktoré. Odvtedy mám v skrini nalepené zoznamy: špitál, dovolenka-more, dovolenka-víkend, dovolenka-jeseň.
    (V zime nikam nechodím zo zdravotných dôvodov).
    Daj si notes niekde k dosahu, a čo ťa napadne, dopíš. Hneď na úvod napíš najnutnejšie hygienické potreby, nočný úbor, mejkapy a iné skrášľovacie prostriedky -ak používaš. Dopíš liečivá, ktoré si už niekedy na dovolenke potrebovala. Po mesiaci vyškrtaj, čo si myslíš, že nebudeš potrebovať. Pomyslíš si, že pôjdeš na disko, tak do zoznamu dopíš trblietavé tričko (ak máš).
    Z vlastnej skúsenosti doplním: v prípade dobrého zoznamu si zbalená ani nie za hodinu!
    Príjemnú dovolenku.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Dobre nabitú platobnú kartu, osobné doklady a hurá do sveta.

    A ak aj vážne, tak v každom prípade "zavadzadiel" nesmie byť viac ako dva kusy - jedna taška do ruky a jeden plecniak na chrbát. Jedna ruka musí ostať voľná v každom prípade. Túto zásadu dodržiavam nezávisle od toho, či sa presúvam autom alebo verejnými dopravnými prostriedkami.
    Veľkosť tašky je zvolená tak, aby sa do nej nedalo napratať viac ako 15 kíl čohokoľvek a veľkosť plecniaku je taká, aby sa zmestil aj pod sedadlo v autobuse, vlaku a pod.
    Naposledy upravil endrju : 06.04.08 at 10:29

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Nechaj baliť priateľa, na dovolenke zbadáš čo ti ozaj chýba a bez čoho sa dá vydržať.

    Jednoznačne sa asi poradiť nedá. Závisí od toho či ideš do súkromia, stanu, hotela. Ďalej závisí od toho či cestuješ autom, hromadným dopravným prostriedkom alebo lietadlom.
    Ja zbalím seba a manžela do 15 kg kufra a nejakého ruksaku. Kufor a ruksak nosí manžel a ja kabelku
    Naposledy upravil Zuziana : 06.04.08 at 10:43

    aktaK je offline (nepripojený) aktaK

    aktaK
    hm, pokial mas pas a dostatok penazí, tak si uz zbalena...

    raz ked budes balit seba a celu rodinu (myslim aj s detuchami) na dovolenku, tak to sa budes smiat tomu, akosi onehda nevedela zbalit samu seba...

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Ja osobne som bol s kamarátom na 10 dní na Ibize a mal so sebou :
    1 plavky, 2 tričká, 2 bermudy, spodné prádlo, hygienické potreby, šľapky, pas, 200 EUR a mali sme plnú penziu a fakt mu nič nechýbalo.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Na dovolenku som balila seba a deti. Vypracovala som si zoznam :
    1.doklady + zdravotné poistenie
    2.peniaze, platobná karta
    3. fotoaparát
    4. lieky - na drobné poranenia, na oči, proti teplote, proti hnačke
    5. oblečenie - na cestu, na pobyt, na prezlečenie, pre nepriazeň počasia, a obuv
    6.hygiena
    7.uteráky, plavky
    8.pitie a jedlo na cestu. K pitiu som zahrnula aj fľašu koňaku, z ktorého som pred prvým jedlom v cudzine dala za lyžičku aj deťom.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Záleží to od toho ako ideš, či autom, autobusom, lietadlom, či máš sebou deti a pod.
    Balenie začni byrokratickým spôsobom, začni si pomaly na papier písať čo by si tam mala mať a ždy doplňuj ak ťa niečo napadne. Ak sa ti to nevmestí do kufrov, ruksakov potom budeš zase pomaly vyhadzovať. Po návrate z dovolenky doplň čo ti chýbalo a vyhoď čo si mala naviac a čo si vôbec nepoužila.

    O rok to budeš mať jednoduchšie


    Ja osobne sa začínam baliť 1/2 dňa maximálne 1 deň pred cestou. . Ak idem večer začínam sa baliť ráno.
    Naposledy upravil Orim : 08.04.08 at 12:46

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Ja zo srdce nenávidím balenie. O mesiac nastupujem na kúpeľnú liečbu na 3 týždne, už dnes som chorá, keď si pomyslím na balenie.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Rozhodol som sa, že ti sem pridám malý návod:

    Začni tým, že si hned teraz zoberieš papier, pero a v pokoji spíš zoznam všetkých vecí, ktoré nutne potrebuješ a ktoré by ti mali spríjemniť dovolenku. Čo teda potrebuješ - odhad:
    * Toaletné potreby, u mužov rozšírené o holiace potreby, u žien o kozmetiku. Nezabudni na univerzálny krém, krémy na opaľovanie a vyšším UV faktorom a samozrejme pleťové mlieka po opaľovaní. (vraj je dobrá aj Indulona), pre spálených pantenol.
    * Malú lekárničku s liekmi proti horúčke, hnačke, bolestiam a „osobnými“ liekmi, napríklad protialergickými (pre mňa Malox).
    * Rezervnú obuv, keby sa ti ešte počas cesty pokazili tvoje obľúbené a pohodlné topánky. Plážové šľapky a gumovú obuv do vody, aby ťa neprekvapili niektoré morské živočíchy.
    * Plavky aj náhradné
    * Tiež niečo na čom sa dá ležať na vode – nafukovačka, koleso atď. nie sú zlé ani potápačské okuliare, šnorchel a plutvy odporúčam ich hlavne pri mori kde sú skaly, je to pekný pohľad.
    * Ak sa ti zdá zbytočne každý rok vyhodiť peniaze za plážové rohože, zober si starú posteľnú plachtu. Nič to, že je poplátaná. Urob na nej batiku, bude originálna.
    * Zopár kúskov teplejšieho oblečenia, pretože aj slabšia prietrž mračien môže priniesť na pár hodín ochladenie,
    * Pršiplášte, dáždnik
    * Naopak, ak je teplo, vystačíš s minimom odevov – podľa toho ich treba zabaliť. Najlepšie sú z prírodných, savých a nekrčivých materiálov.
    * Vreckový nožík s rôznymi čepeľami sa tiež zíde. Ak máš nožničky, pribaľ ich spolu s niekoľkými igelitovými vreckami. Niečo na šitie, ihla. nite.
    * Baterka, môže byť aj sviečka + zápalky (zapaľovač).
    * Sáčky na smeti
    * Šnúra, štipce, otvárak na konzervy,
    * Ak máte stravu zabezpečenú, aj tak neuškodí mať so sebou 2 – 3 citróny. Pomáhajú pri aklimatizácii a pár kvapiek do vody je úžasný prostriedok proti smädu.
    * Nezabudni na peniaze, mapu, doklady, okuliare, klobúk, šiltovku a spoločenské hry
    * Alkohol – dezinfekcia
    * Okuliare
    * Nafukovacie vankúše pod hlavu na cestu
    * Čistiace prostriedky na riad, utierky, WC papier (aspoň na cestu)
    * Posteľné prádlo niekde treba

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Zuziana Pozri príspevok
    Nechaj baliť priateľa, na dovolenke zbadáš čo ti ozaj chýba a bez čoho sa dá vydržať.

    Jednoznačne sa asi poradiť nedá. Závisí od toho či ideš do súkromia, stanu, hotela. Ďalej závisí od toho či cestuješ autom, hromadným dopravným prostriedkom alebo lietadlom.
    Ja zbalím seba a manžela do 15 kg kufra a nejakého ruksaku. Kufor a ruksak nosí manžel a ja kabelku
    Dúfam, že máte aspoň malý prísun kyslíka

    Tiež mám osvedčený zoznam vecí , ale aj tak vždy nejakú zbytočnosť prihodím. Samozrejme ,že zbytočne .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.